Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

następna obdarzona toczniem?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lidka
Gość





PostWysłany: Pon Lis 22, 2004 11:51 am    Temat postu: następna obdarzona toczniem? Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Po przeszukaniu netu znalałam Waszą witrynę. Do niedawna jeszcze nic nie wiedziałam o istnieniu takiej choroby.
Od 20 lat choruję na astmę oskrzelową, sterydy wziewne, leki antyhistaminowe. W styczniu 2004 wyladowałam w ciężkim stanie w szpitalu z atakiem astmy. Podano mi wielkie ilości sterydów, tlen, antybiotyki. Po dwóch miesiącach zauważyłam że drętwieją mi dłonie, puchną stawy kości palców, wytłukłam sobie pół szklanek i talerzy, miałam straszne bóle dłoni, kolan. Położono mnie na reumatologię w kwietniu, wyniki były dobre. Zadnego ASO, ANA,CRF. Wszystko w porządku a objawy się nasilały, zaczęłam kuleć na lewe kolano, ręce jak balony. Powiedziała mi p. ordynator że widać taka moja uroda! Lekarz opiekujący się moją salą po cichu powiedział że może być to toczeń tylko we wczesnej fazie i w wynikach wyjdzie za pół roku.
We wrześniu wylądowałam u reumatologa w AM w Łodzi. Dolegliwości się powiększyły - rumień delikatny na twarzy, obolałe całe ciało szczególnie wieczorami, zaczerwienione opuszki palców, wypadają mi włosy, temperatura co wieczór, totalne zmęczenie, dłonie nadal bolące, na kolano kuleją też nadal. Wyniki wykazały przeciwciała przeciwjądrowe 1:320, ob mam jeszcze dobre, morfologia - makrocyty płytkowe. Niewiele z tego rozumiem.
Lekarka (dr. Hilt) podała mi leki: Arechin, Meloksam, Wapno Vitrum + moje na astmę. Pytałam się jej czy to toczeń. Powiedziała że jeszcze nie jest pewna. Więc dlaczego te leki, które podaje się (jak przeczytałam na Waszym forum) na toczeń?
Czy to toczeń, czy ona nie chce mnie stresować, czy to jeszcze nie jednoznaczne?
Odpiszcie proszę!
Lidka
Powrót do góry
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 22, 2004 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidka, zarówno objawy jakie opisujesz jak i wyniki badań mogą wskazywać na toczeń lub inną chorobę z grupy schorzeń tkanki łącznej, tzw. kolagonez lub w ogóle chorób autoimmunologicznych. Problem w przypadku ich wszystkich jest taki, że są b. trudne do zdiagnozowania. Konieczne jest wykonanie wielu badań immunologicznych i innych specjalistycznych by udało się w końcu ustalić konkretną nazwę schorzenia.
Często praktyka jest taka, że jeszcze przed ostateczną diagnozą lekarze rozpoczynają terapie, podawane ci lekarstwa mają generalnie działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe i stosowane są w wielu chorobach. Nie tylko w toczniu. Leki nie są przypisane do jednej choroby – ja nie mam tocznia a łykam encorton jak ¾ toczniowców, nie mam rzs’u a łykam sulfasalazynę jak ¾ osób z zapaleniem stawów – ja mam natomiast autoimmunologiczne zapalenie wątroby i colitis!

Jeśli jeszcze nie doczytałaś tu o kryteriach koniecznych do stwierdzenia tocznia to polecam, przeczytaj uważnie część o diagnostyce i zrozumiesz, że lekarka ma prawo „jeszcze nie być pewna”:
http://free.of.pl/z/zzsk/art/reum-art-1/Art6.htm

trzymaj się i bądź cierpliwa, życzę ci by w końcu przyczyna twoich dolegliwości została jednoznacznie ustalona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidka, Nenya ma rację(jak zwykle Wink) Twoje wyniki mogą wskazywać na wiele chorób z grupy kolagenoz. My nie jesteśmy mądrzejsi od lekarza i nie zdiagnozujemy Cię lepiej od niego. Nie ma rady, musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ostateczną diagnozę. Ja choruję kilka ładnych latek i zanim otrzymałam czarno na białym, że to toczeń, przeszłam istny maraton diagnostyczny.
Pamiętaj tylko o jednym, że Twoje nastawienie jest bardzo ważne, a poza tym z toczniem można żyć, czego to forum jest najlepszym dowodem!
Trzymaj się, trzymam za Ciebie kciuki Very Happy
Iga
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mają rację....... w tej grupie chorób diagnostyka jest bardzo trudna .Je.zeli chorujesz rzeczywiście na tocznia to lekarz ci to powie, ale dopiero jak rzeczywiście bedzie miał pewność . Nie podpowiadaj sama diagnozy bo to do niczego nie prowadzi. Dlaczego myślisz od razu o tak poważnym schorzeniu?. Najpierw trzeba wykluczyć wiele innych chorób.Musisz sie uzbroić w cierpliwość lub poprosić o skierowanie do szpitala w celu dokładnej diagnostyki.
Życzę zdrowia i cierpliwości.

Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toczeń to już nie jest taka zadka choroba
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lis 24, 2004 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toczen to nie taka rzadka choroba masz racje!..Ale na okoLo 25........30 osób które znam tylko 5 to bardzo ciężka choroba , więc jeżeli nie miałaś jeszcze chemii zie byłaś jedną nogą na tamtym świecie ...nie wyciągali cię z a uszy z tamtej strony to życzeę ci aby tak nie było . Nnadal wtey możesz sobie pisać że toczeń to popularna choroba ....Gościu chyba nie wiesz o czym mówisz .Jak kogoS postrzyka ,poboli trochę łyknie parę encortonów i jest dobrze to rzeczywiście nie rzadka choroba.
Życze ci abyś nie ogladała więcej bo naprawdę możesz psychicznie nie wytrzymać

Monika
Ta odpowiedz była oczywiście dla gościa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Sro Lis 24, 2004 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem co to za choroba ,choruję na nią 14 lat . wiem że toco napisałam wydać się może aluzją Na dzień dzisiejszy przestałam się nad sobą użalać .Mam dla kogo żyć a chorobę zostawiłam na drugi plan .Toczulka bo tak ją nazywam traktuję jak przyjaciela którego nie można denerwować.Pozdrawiam wszystkie motylki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group