Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

anemia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Pon Lis 22, 2004 9:44 pm    Temat postu: anemia Odpowiedz z cytatem

CZESC!!

mam juz dosc!! jak zaczelam ladnie schodzic ze sterydow to teraz klapa Sad - zatrzymalam sie na 8mg metypredu. no, ale nie o tym chcialam pisac Smile

chodzi mi o anemie. juz jakies pol roku biore CellCept i to chyba jego wina Sad

wszystko byloby OK gdyby nie wypadajace przy tym wlosy!!
kiedys pisalam o tym, no a teraz to nie wiem co juz robic. jak teraz zaczne lysiec masowo to chyba tego nie wytrzymam Sad (przeciez dopiero co zaczelyu mi one odrastac)

mam wiec pytanko: co robic z ta ANEMIA??? jak sie odzywiac i co brac??

moja pani doktor powiedziala tylko tyle zeby lykac witaminy

z gory dziekuje za odpowiedzi
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Często mam anemię .........co do diety to ci niewiele poradzę bo jestem po usunięciu połowy jelit. .......toczeń zaatakował jelita . Ale nie o tym chciałam mówić .....jak już jest żle to łykam acidum folicum w dawce 15 mg
t To jest na receptę ale sama możesz kupić to samo w aptece tylko w mniejszej dawce . Kosztuje parę złotych jest bezpieczne......łykaają to kobiety w ciąży. Z naturajnych rzeczy to radzę posiać sobie rzerzuche jest bardzo dobra .....sama wcinam ......dodawaj ją do kanapek , serków jedz na surowo .Poprawa wynikOw murowana.

Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na anemię domowe sposoby brałam polfilin
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam ci powiedzieć ze Polfilin absolutnie nie ma nic wspólnego z anemią. Jest to lek lekko zwiotczający mięsnie usuwający sztywnośc Chyba ci sie cos pomyliło.Jeżeli mówisz domowe sposoby to wymień jak ktoś o to pyta bo to nie jest odpowiedz.

Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolinka! Smile
(dawno nie rozmawiałyśmy!) Sad

Poczytałam sobie ulotkę o Cellcepcie. Niestety i Twoja anemia jak również wypadanie włosów jest wynikiem przyjmowania cellceptu.
Ale głowa do góry. Ty wiesz , że w tej chorobie coś za coś.
(zaliczasz się do młodych weteranek toczniowych ,u mojego dziecka zaczął się 5 rok)- to tak na marginesie.
Musisz wspomagać swój organizm.Na anemię dobre rady dają Ci koleżanki.Rzeżucha jest wspaniała bo hodujesz sobie na parapecie przez okrągły rok (wysiewasz na talerzyku wyścielonym albo ligniną albo watą namoczoną w wodzie ),mówię Ci rewelacja. Można też pić sok z buraków (aby go strawić można dodać trochę wyciśniętego soku z jabłek).
Cieplutko Cię pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeżucha - nie !!! ja nie lubie zielska (za wyjatkiem kapusty i salaty, no czasami zniose troszku pietruszki), ale zeby wcinac rzeżuche to bedzie ciezka sprawa Smile

no ale posiac ja moge i moz ewtedy jakos sie skusze Wink

martek jutro sprobuje byc dluzej na gg w ciagu dnia wiec mozemy pogdac Smile
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gość






PostWysłany: Sro Lis 24, 2004 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina, będąc na cellcepcie od samego początku łykam 2 razy dziennie SKRZYPOWITĘ (skrzyp+pokrzywa) opakowanie 15 zl. starcza na 40 dni - w porównaniu z innymi podobnymi preparatami.... nie miałam jeszcze tak gęstych włosów... buziaki... tylko trzeba systematycznie! ja jestem od sierpnia...
Pozdrawiam - Kasia25
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group