Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strach przed toczniem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przerazona
Gość





PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 3:49 pm    Temat postu: Strach przed toczniem Odpowiedz z cytatem

Blagam was,odpowiedzcie mi,boje sie tej prawdy ale i tak trzeba bedzie ja poznac,otóz jakiś czas temu moja twarz zaczęla sie robic czerwona,plamy,popękane naczynka... Sad myslalam ze to trądzok rózowaty,ale dermatolog powiedziala ze nie w tym wieku (mam 20 lat) a od pewnego czasu moja twarz jest ciagle czerwona i jakby sie przyjrzec blizej to tylko policzki wokol nosa,czilo i broda maja naturalny odcien,proszę powiedzcie mi jak bardzo prawdopodobne jest ze to toczen? i jesli to on,to czy moja twarz juz cale zycie bedzie taka czerwona i piekąca...nie wiem z kim mam o tym pogadac,nikt o tej chorobie nie slyszal:( Dodam jeszcze ze dermatolog stwierdzila u mnie bardzo wrazliwa i delikatna skóre,ale wczesniej nie bylo az tak zle,mimo iz biore cerutin(wzmacnia naczynia krw.) i smaruje sie kremem za ponad 60 zl,nic mi nie pomaga,piecze jeszcze gorzej,nie wiem co sie ze mną dzieje? pomocy
Dodam ze najczesciej mam tak po alkoholu i papierosach,w lipcu przechodzilam tez operacje nosa(plastyczna)-jesli to istotne Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
przerazona
Gość





PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwnie to jakos napisalam,dla zrozumienia
1.wczesniej zdarzalo mi sie to przewaznie pod wplywem emocji,alkoholu itd.a teraz niemalze caly czas jestem czerwona, juz nawet nie wiem z jakiego powodu
2.czerwone mam policzki wokol nosa,przy nim,czerwone i piekące,dotykam i czuje jak schodzi mi skora,help mi Embarassed Embarassed wlasnie tak wygladam Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
pRzerazona
Gość





PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez slyszalam o toczniu skornym,nikt mi nie pomoze?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyno!!! Nic nie wiesz o toczniu, a już go podejrzewasz u siebie. Jak mamy postawić diagnozę, my jesteśmy chorymi, a nie jasnowidzami. Przyczyn Twoich problemów może być ze sto. Diagnozę stawia lekarz, często po bardzo długim czasie i wielu badaniach.
A coś jeszcze oprócz problemów z tważą wskazuje, że może to być toczeń?
Biegnij do lekarza (jeśli ten, u którego byłaś nie pomógł ) i nie zadręczaj się domysłami. Powodzenia. Anka
Powrót do góry
pRzeerazona
Gość





PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plissssssss,blagam powiedzcie cos jeszcze...ja naprawde berdzo sie boje...
oprocz tego poki co nie mam zadnych objawoe,napisalas ze moze byc ich ze sto,ale czy motyl na twarzy to nie jest 100% pewność?
i prosze was,da sie to jakos wyleczyć? zniknie?zblednie? czy bede juz czerwona do konca zycia? odpiszcie prosze
Powrót do góry
Dorota K.
Gość





PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja droga toczen w toczniu nie zawsze musi byc motyl na twarzy,ja choruje od 5lat i nigdy moje plamy na twarzy nie ukladaly sie w motyla byly bardzo porozrzucane na twarzy czole skroniach i glowie . Jedno co musisz zrobic jak najszybciej to wizyta u dobrego reumatologa lub dermatologa seria specjalistycznych badan i napewno sie wszystko wyjasni a narazie nie zadreczaj sie mysla ze to napewno toczen. Glowa do gory bedzie dobrze.Pozdrawiam Dorota K
Powrót do góry
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem przerazona!!! bardziej przejmujesz sie wygladem niz tym, ze rzeczywiscie mozesz byc chora!!! sluchaj, my jak psy nie wyczuwamy sie na odleglosc!!! nie wiem w ogole skad ci sie wzial ten toczen ??!! moze poprpstu nie pij i nie pal tyle, a ci przejdzie!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przerażona, oddychaj głęboko, oddychaj, oddychaj...
a teraz spokojnie poczytaj to co o toczniu jest na stronach fundacji, szybko dojdziesz do wniosku, że rumień na twarzy to przy toczniu jeden z najmniejszych powodów do poważnych zmartwień.
możesz zajrzeć też tu (skrót wieści o toczniu, jego odmianach, objawach i diagnozowaniu):
http://free.of.pl/z/zzsk/art/reum-art-1/Art6.htm

jeśli ciągle jesteś zdezorientowana, obejrzyj przykładowe zdjęcia chorych z SLE:

rumień twarzy

zmiany skórne w SLE

Przede wszystkim wracaj do lekarza i niech on podejmie decyzje czy celowe jest robienie badań w tym kierunku (np. immunologicznych niezbędnych do potwierdzenia diagnozy).

ciągle przerażona? jeszcze bardziej niż przed chwilą?? to teraz poczytaj wątek pt.

czy motyl z twarzy kiedyś schodzi?
jest pocieszjący, bo podobno niektórym faktycznie schodzi...

I jeszcze jedno. Hmmm...Zdenerwowłaś mi tu Laleczkę jak widzę Laughing
oj poważny błąd Wink
No i trochę racji ma, bez przesady z tym wyglądem! Zapewne nie chciałaś nikogo urazić, ale używanie określeń "potwory" na osoby z rumieniem na twarzy to nie najlepszy pomysł.
Nie wiesz jeszcze jak takie osoby wyglądają po sterydoterapii Twisted Evil
Życzę więcej pokory i mniej panikarstwa!
Oby wszystko szybko wyjaśniło się po twojej myśli.
pozdrawiam.

PS. A ty Cholero Jedna (Laleczko oczywiście) weź no nie bluzgaj na przerażone dziewczeta, no jak tak można, Bój się Boga Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya, a Ty nie boisz się, że dziewczyna po obejrzeniu tych zdjęć doszuka się podobieństwa do swoich zmian na tważy i padnie na zawał?
Anka
Powrót do góry
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

laleczka napisał:
jestem przerazona!!! bardziej przejmujesz sie wygladem niz tym, ze rzeczywiscie mozesz byc chora!!! sluchaj, my jak psy nie wyczuwamy sie na odleglosc!!! nie wiem w ogole skad ci sie wzial ten toczen ??!! moze poprpstu nie pij i nie pal tyle, a ci przejdzie!!


Ja pierdziele!!! Juz dawno sie tak nie ubawilem jak przy czytaniu tego postu. Zarowno tekst "przerazonej" jak i Twoj Laleczka jest nie do wygiecia. Mr. Green

A teraz na powaznie:

Przerazona - taka jedna wazna sugestia na przyszlosc: - Wyglad to nie wszystko! Jest wiele wazniejszych rzeczy w czlowieku ktore skladaja sie na caloksztalt danej osoby. Wyobraz sobie ze mozesz miec rumien na twarzy i do tego przytyc po sterydach (w przypadku stwierdzenia choroby autoimmunologicznej) jakies 20 kg - ot tak sobie.

Laleczka a Ty czasami ugryz sie w jezyk (w palce) za nim cos napiszesz - to tez dobra zasada - najpierw mysl potem mow. Podaj mi jakis adres pocztowy do siebie to wysle ci ladny prezent Smile - Kaganiec Smile

Duze buziaki dla wszystkich motylkow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaganiec?? no, no - Piotrek, niegrzeczny chlopiec z Ciebie!!! oj, nie ładne zabawy ci chodza po glowie, nie ladne!! Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaganiec dla psa - Kotku Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro kotku, to...mch kaganiec dla psa na nic sie nie przyda Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marek
Gość





PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 12:03 am    Temat postu: Re: Blagam pomózcie,jestem przerazona Odpowiedz z cytatem

[quote="Anonymous"][quote="przerazona"]Blagam was,odpowiedzcie mi,boje sie tej prawdy ale i tak trzeba bedzie ja poznac,otóz jakiś czas temu moja twarz zaczęla sie robic czerwona,plamy,popękane naczynka... :( myslalam ze to trądzok rózowaty,ale dermatolog powiedziala ze nie w tym wieku (mam 20 lat) a od pewnego czasu moja twarz jest ciagle czerwona i jakby sie przyjrzec blizej to tylko policzki wokol nosa,czilo i broda maja naturalny odcien,proszę powiedzcie mi jak bardzo prawdopodobne jest ze to toczen? i jesli to on,to czy moja twarz juz cale zycie bedzie taka czerwona i piekąca...nie wiem z kim mam o tym pogadac,nikt o tej chorobie nie slyszal:( Dodam jeszcze ze dermatolog stwierdzila u mnie bardzo wrazliwa i delikatna skóre,ale wczesniej nie bylo az tak zle,mimo iz biore cerutin(wzmacnia naczynia krw.) i smaruje sie kremem za ponad 60 zl,nic mi nie pomaga,piecze jeszcze gorzej,nie wiem co sie ze mną dzieje? pomocy
Dodam ze najczesciej mam tak po alkoholu i papierosach,w lipcu przechodzilam tez operacje nosa(plastyczna)-jesli to istotne :( :( :cry: :cry:[/quote][color=red][/color][u][/u][/quote][color=red][/color]
Powrót do góry
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek mozesz nam powiedziec co chcesz zrobic??? Wystarczy nacisnac klawisz "Odpowiedz" zeby cos napisac. Pozniej "wyslij" pod ramka. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group