Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Vasculitis
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fundacja Motyl
Gość





PostWysłany: Sro Sty 05, 2005 4:50 pm    Temat postu: Vasculitis Odpowiedz z cytatem

Pisze nie jako przedstawiciel Fundacji ale jako matka chorego .Otóż u mojej Ali postawiono nową diagnozę vasculitis , to oczywiście cały czas toczen.
Wiem co to vasculitis , ale jesli ktos z Was ma taka diagnozę proszę powiedzcie jakie macie objawy jakie leki bierzecie no nie wiem jeszcze.
Dzięki
Agnieszka
Powrót do góry
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Sty 05, 2005 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam,
ale nie wiem czy to jest zapalenie zyl,
czy tylko zapaleniem zyl to sie objawia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 05, 2005 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety doświadczeń własnych mi brak, ale dobrym źródłem informacji o chorobach młodzieńczych z grupy układowego zapalenia naczyń jest artykuł:

młodzieńcze układowe zapalenie naczyń

w razie potrzeby zgłębiania zagadnienia - na pewno sporo można znaleźć w książce "Pierwotne układowe zapalenia naczyń" pod red. K. Wardyna i K. Życińskiej, ale to chyba dla profesjonalistów...

można zamówić: http://www.urbanpartner.pl/szczegoly.mx?id=167

pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fundacja Motyl
Gość





PostWysłany: Pią Sty 07, 2005 8:50 pm    Temat postu: VASCULITIS Odpowiedz z cytatem

Witam , dziś się dowiedziałam , ze endoksan u Ali nie poskutkował .Zatrzymał owszem białko w nerkach małopłytkowość , ale układ nerwowy jest zszarpany potwornie cokolwiek to znaczy .
Od poniedziałku przejmują jej leczenie neurolodzy , teraz bierze 30 encortonu i miała endoksan.
Boli ją wszystko od stóp do głów , nie może stać na nogach , tak jej leki dały w kość że mięśnie maksymalnie zwiotczały , pozatym jeszcze leki przeciwdrgawkowe , jest tego cała masa.
Nie wiem jak będzie , zobaczymy co powie neurolog.
Vasculitis miała rozpoznany po rezonansie głowy.

Pozdrawiam
Agnieszka
Powrót do góry
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam vasculitis, konkretnie martwicze zapalenie naczyń. Jest b. dużo różnych vaculit'ów znacznie sie między sobą rózniących. Ja jak narazie mam go głównie w obrębie skóry - owrzodzenia na podudziach, plamicę od nóg często do rąk. Biorę oczywiście sterydy, ticlo, cyclonaminę, disulone. Wcześniej zaliczyłam też neoral. W moim przypadku bol jest normą przy każdym nawrocie - w końcu mam otwarte rany... Czasami pomaga tramal. Od roku (choruje od 6 lat) mam lekkie problemy neurologiczne - drętwienie i mrownie w nogach i dłoniach (o różnym nasileniu). Miałam niedawno rezonans głowy ale wszystko ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam vasculitis w przebieg tocznia a nie jak wczesniej sadzono mixte... teraz juz przynajmniej wiem z czego robia mi sie takie male krwawiace ranki na nogach Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

parę lat temu mialam vasculitis na czubkach palców tuż kolo paznokci..robiły mi sie ranki i bolało tak miałam prawie 6 miesiecy i był to jeden z przyjemności tocznia...ale minęło i narazie nie nawraca...nie pamietam czy oprocz zwiekszonej dawki sterydów i wspomagania endoxanem cos jeszcze miałam Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz juz przynajmniej wiem z czego te ranki sa i jak bede w szpital powiem o tym lekarzowi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara.
Powiedz, te ranki masz dosłownie krwawiące? Bo mi sie robią rany (często otwarte, paskudnie sączące nawet) ale na szczęście raczej nie krwawią...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak leci z nich krew.... ale nie sa te ranki jakies duze raczej takie jakby mnie ktos troszke grubsza igla klul Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, to na Twoje szczęście całkiem co innego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn? a zostaja ci po tym blizny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bachud
Super senior
Super senior


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 90

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi robią się duże, głębokie otwarte rany... Przed ostatnim razem jak mnie chwyciło to nie mogłam się tego pozbyć przez prawie rok, pomimo lefczenia, dwóch pobytów w szpitalu. Jedne się goiły, robiły się następne... Żeby było śmieszniej raczej nigdy nie robią mi się na starych bliznach tylko w nowym miejscu... więc po 6 latach choroby od kostek po kolana mam coraz mniej miejsc bez blizn... A blizny zostają okrutne i z tego co wiem nic z nimi już nie zrobię - głebokie po zmianach martwiczych - nie do pozbycia się. Z resztą było by tego już za dużo... Generalnie mam to już gdzieś. Wiem że nie wyskoczę już w sukience, nie pojde z dzieckiem na basen (chyba że w piance do nurkowania...). Wyglądam koszmarnie, do tego mam plamy podskórne od nóg przez tułów do rąk czasami... Ale już mnie to nie rusza. Cieszę się jak mogę normalnie chodzić... Nie gniewaj się - nie uważam że Twój przypadek to nic takiego ale chyba rozumiesz, że wolałabym mieć Twoje "nakłucia"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bachud to przykre co piszesz ale podziwiam Cie za to ze starasz sie nie zwracac na to uwagi..w takim przypadku to najlepsze wycie pozdrawiam Cię serdecznie i nadal więcej optymizmu i takiego podejscia Very Happy Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bachud napisał:
Nie gniewaj się - nie uważam że Twój przypadek to nic takiego ale chyba rozumiesz, że wolałabym mieć Twoje "nakłucia"...

eee no cos ty jasne ze sie nie gniewam.... Laughing tym bardziej ze nie wiem co bedzie za kilka badz kilkanascie lat Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group