Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe jednostki miana ANA
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Sty 07, 2005 4:18 pm    Temat postu: Nowe jednostki miana ANA Odpowiedz z cytatem

Czy ktos moze sie orientuje jak sie maja jednostki okreslajace miano ANA typu - 98, 154 do tych najczesciej spotykanych czyli np: 640, 1280 itd.?
Wlasnie odebralem wyniki ze szpitala i mam miano 98 dwa miesiace temu mialem 154. Nie wiem jak to sie ma do tych drugich jednostek. Dwa miechy temu zaczalem brac rdest japonski i na wszelki wypadek zeby moje wyniki "badan" byly bardziej wiarygodne obnizylem sobie Metypred i Immuran dokladnie o 1/4. Nizsze dawki leku do tego 2 razy dziennie rdest i miano spadlo. Tylko nie wiem jak bardzo. Jezeli spadlo z 1280 na 640 to moge to zakwalifikowac jako przypadek ale jezeli spadek bylby wiekszy to byc moze rdest zrobil swoje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie za bardzo sie na tym znam.....ale tak na chlopski rozum .....jezeli obnizyles dawki lekow i wartosci spadly to jest sukces......jezeli masz mniej lekow i spadaja przeciwciala to pomysl.....nie wazne o ile ......wazne ze spadaja.....Gdyby wartosci zostaly takie same po obnizeniu lekow to tez uwazalabym to za sukces.......lekow mniej a wrtosci takie same.....to juz szczyt szczescia........bardzo mnie to zainteresowało......Tez biore i metypred i imuran ......ciekawe.!!
Trzymam kciuki zeby tak bylo nadal.....Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozwichurowało mi stałe łącze, odleciało ale już działa!

no to stukam - a niestety niewiele wiem, ale przupuszczam że twój szpital mógł przejść z metody immunoflourescencji pośredniej na metodę immunoenzymatyczną czyli stosuje testy ELISA, czy jest jakiś sposób na przeliczenie rozcieńczeń i porównanie mian przeciwciał - nie mam pojecia.
chyba nie.
najlepiej zapytaj w lab. szpitalnym, jak oznaczają tam ANA, a potem już trzymaj się jednej metodyki.

w każdym razie jako experymentator z powołania Wink , wiesz zapewne że spadek miana to dobry znak, jeszcze warto potwierdzić czy to tendecja stała - czekamy na dalsze doniesienia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie to naskrobalem sobie nowa porcje rdestu i zrobilem sobie pare odciskow. Za tydzien znowu sie napije troche rdestowej gorzalki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 17, 2005 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzebałam starawy wątek, bo wpadło mi w oko wyjaśnienie co do zakresów nowych jednostek ANA:

Negative: <100 (negatywny, ujemny)
Equivocal: 100-120 (niejednoznaczny, podejrzany)
Positive: >120 (pozytywny, dodatni)

To są nowe procedury oznaczania miana pciał przeciwjądrowych zwane ANA Direct lub ANA-D czyli ANA bezpośrednie. Mają być bardziej obiektywne, lepszej jakości. Ale czym się zasadniczo różnią od starej metody jeszcze nie wiem, jak się dowiem to dam znać.

Czyli Piotrze chyba można by przyjąć, że wynik 98 to wynik negatywny, czyli w innej skali za negatywne uchodzi bodajże 1:80.
Zatem rewelacja! Wyskubałeś prawie wszystkie ANki z siebie precz! Gratulacje, choć ciut pewnie spóźnione (w styczniu to było).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tak do konca Nenya.

Na moich badaniach jest napisane ze norma jest do 23.

Jakies takie powalone te testy maja w tym szputalu. Jutro jade wiec znowu bede mial nowa dawke danych Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

hmmm jak to czytam to w takim momencie dobrze do weniosku, ze moze i dobrze, iz moja prowadzaca nei pokazuje mi wynikow po ktorych i tak bym tylko miala jeden wielki metlik w glowie. No nic Smile

Ale zdrowiec mi tu zdrowiec Smile --- a mnei chyba cos rozbiera hmmmm chrypka i zapchany nosek no no - ciekawe co sie wykluje? Wink

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Kurujcie się dziewuszki .pogoda się do niedzieli poprawi więc trzeba być na chodzie. Rolling Eyes kto to widział straszenie pogody grypką ,chrypką itp.a kysz pod kołderę.
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na moich badaniach jest napisane ze norma jest do 23


Shocked no patrz! a zdawałoby się, że powinny być jakieś wspólne standardy, no to pewnie to nie jest metodyka ANA-D, hmmm co kraj to obyczaj (co laboratorium to normy) Laughing
ale mimo wszystko mogli by wytłumaczyć jak to odnieść do starych wyników, a może są zupełnie nieprzeliczalne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie co szpital to inne standardy 6 miesiecy temu mialem ANA o mianie 320 ,a teraz niedawno w innym szpitalu napisali tak ANA p. p. jądrowe(IU/ml) (N:do 1) 5,60 ... niewiem co z czym teraz Shocked
moze Wy wiecie Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie roznosci i rozne jednostki to nie tylko co szpital to inne ale i co wynik to w innych jednostkach ...kiedys mialam podane normy a teraz to zupelnie nie wiem czego sie trzymac.
wyglada na to .....ze im bardziej zaczynamy rozumiec swoje wyniki ..to za chwile .....Zonk.....i znowu mozolnie dochodzimy do prawdy .
Czasami wydaje mi sie ze to celowo .....zebysmy mniej wiedzieli Wink
...ale chyba zmieniaja metody badan aby byly jak najbardziej dokladne.....a normy sobie podarowali ........moze za jakis czas dowiemy sie co jak przeliczac .....to znowu je zmienia.
Jak porownuje stare wypisy szpitalne ..przy kazdym wyniku byly okreslone normy ......od .....do ...teraz juz tego nie ma.....bedziemy powoli dochodzic do tego ..... Lamer
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 18, 2005 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no kochani blagam - co to jakis punkt statystyczny czy jak?? Smile
oj no i glowa bardziej boli boszzzzzzzz - no i macie to na sumieniu o Wink

a tak a propo to i tak za miesiac wsyzstkie normy sie pozmieniaja i te co sa teraz zle okaza sie w normie - bo ciagle te normy ziwkszaja

tak wiec czy jest sens nad tym sie tak rozczulac ??? eeeeeee
to ja wlaczam se horrora i ide do lozeczka jak Monis przykazala Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nowe wyniki badan. Wynik mam 84. Najpierw mialem 94, potem 114 po ciezkiej grypie, a teraz 84. To chyba faktycznie ten rdest dziala i powoli wyniki ida w dol. Teraz sobie jeszcze zetne sterydy i imuran to zobaczymy co bedzie za 3 miesiace.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to siuper Smile)
hmmm ale chyba nie stracisz tego sexiownego fioleto brzuszka po ktorym tak fajnei sie klepiesz coooo??? Smile szkoda by bylo ehheeh

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hahaha - nie strace - chociaz normalnie takiego nie mam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group