Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciąża, Dziecko, Toczeń - podsumowanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że mimo brania nieprzerwanie od trzech lat Encortonu karmie nadal moje dziecko piersia, pokarmu mam i od początku miałam dużo.Myślę dziewczyny, że najważniejsze jest się nie poddawać, nie ulegać wpływom źle doradzających ludzi i przede wszystkim uwierzyć, że jest się w stanie urodzić zdrowe i silne dzieciątko!!!!!jesteśmy takimi samymi mamami jak inne zdrowe kobiety, a przez nasza chorobę niestety często traktowane jak trędowate
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slefka
Junior
Junior


Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 10:03 am    Temat postu: ciąża a sterydy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Mam 32 lata i jestem w ósmym tygodniu ciąży. Do tej pory chorowałam na postać skórną tocznia (nie leczoną). W tej chwili jestem diagnozowana w kierunku tocznia układowego (zmiany skórne na dłoniach ostatnio bardzo się nasiliły. Pojawiła się też wysypka na dekolcie). Mój lekarz reumatolog zlecił wykonanie profilu toczniowego i przepisał Elocom w maści. Czy któraś z Was stosowała może ten steryd w ciąży lub ma jakieś informacje dotyczące bezpieczeństwa stosowania tego leku w trakcie ciąży. A może jest jakiś bezpieczniejszy odpowiednik?
Proszę o pomoc i pozdrawiam!!! Smile
Slefka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 6:01 pm    Temat postu: Ciąża u kobiet z toczniem-nowości 2011/2012 Odpowiedz z cytatem

Ciąża u kobiet z toczniem-nowości 2011/2012

Patologia położnicza TRU ma charakter złożony i wiąże się z:
-obecnością aPL z rozpoznaniem wtórnego APS lub bez niego
-obecnością innych autoprzeciwciał
-nefropatią toczniową
-nadciśnieniem tętniczym lub płucnym
-małopłytkowością
Obecnie ponad 80% ciąż u pacjentek z TRU kończy się urodzeniem żywego dziecka. Możliwe powikłania w ciąży to:
-zaostrzenie TRU (w tym nefropatii-zespół nerczycowy)
-zaburzenia w rozwoju płodu
-poronienia
-porody przedwczesne
-ciąża obumarła
-mała masa urodzeniowa dziecka
Ideguchi H, Ohno S, Uehara T i wsp. przeprowadzili retrospektywną analizę przebiegu 55 ciąż u 41 pacjentek z TRU. Zaobserwowani następujące wyniki:
-38 pacjentek (69%)-wystąpiło zaostrzenie TRU (po 12 pacjentek w I i II trymestrze, 3 w III, 11 pacjentek w ciagu roku po porodzie)-większość epizodów przebiegała łagodnie; w 3 przypadkach doszło do ciężkich zaostrzeń z zajęciem OUN (drgawki, psychozy)
-5 pacjentek (9%)-poronienia samoistne
-2 pacjentki (4%)-wewnątrzmaciczne obumarcie płodu
-13 pacjentek (24%)-porody przedwczesne; 29 (53%)-porody o czasie-w obydwu przypadkach dzieci urodziły się żywe
Ogółem 84% ciąż zakończyło się urodzeniem żywego noworodka.
Zespół antyfosfolipidowy, podobnie jak małe stężenie dopełniacza w okresie poczęcia, wyraźnie częściej stwierdzano u kobiet z ciążą zakończoną urodzeniem martwego płodu.
Ideguchi H, Ohno S, Uehara T i wsp. Pregnancy Outcomes in Japanese Patients with SLE:Retrospective Review of 55 Pregnancies at a University Hospital .Clin Rev Allergy Immunol 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możecie polecić dobrego lekarza z Bydgoszczy do przygotowania i prowadzenia ciąży przy toczniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ona85
Junior
Junior


Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja szukam jakiegoś ginekologa z Krakowa/Warszawy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ona85 poszukaj tutaj
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=662
albo tutaj
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4471
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aankaa
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka2211 napisał:
możecie polecić dobrego lekarza z Bydgoszczy do przygotowania i prowadzenia ciąży przy toczniu?


Sądząc po dacie postu pewnie sama już znalazłaś Smile mogłabyś mi kogoś polecić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj nie zadajemy pytań ,nie dyskutujemy. Proszę o przeniesienie postów w odpowiedni dział pod spodem masz linki które podała Kinga Dziękuję
kinga napisał:
Ona85 poszukaj tutaj
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=662
albo tutaj
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4471

_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kalarepa150
Gość





PostWysłany: Sob Lip 09, 2016 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam znajomą co urodziła zdrowe dziecko pomimo tocznia. Więc nie ma się co bać, tylko próbować Smile

w doniesieniach medycznych nie dyskutujemy ! , są inne wątki na ten temat. Ty miałaś znajomą ? na forum 70% z nas choruje na toczen i posiada zdrowe dzieci, / m
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group