Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"

Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zespół Sjögrena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beatamaria
Junior
Junior

PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis znalazlam wiadomosc ktora wydaja sie bardzo obiecujaca .
Moze sam fakt ze sa naukowcy ktorzy pracuja nad ta choroba ; doda nam troche nadziei Smile !
http://tuftsjournal.tufts.edu/2010/05_1/features/04/

nadmienię tylko,że to polskie forum-nie każdy zna angielski-jeśli wrzucamy wiadomości,zauważ,że są one tłumaczone Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
załamana
Kadet
Kadet

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okazało się,że mam zespół suchego oka,biorę arechine,zakraplam oczy kroplami i ciągle zastanawiam się dlaczego wzrosły mi przeciwciała przeciwjądrowe z 320 do 640.Powinnam zrobić ponownie te badania ale czy sie zdecyduje czas pokaże.Moja reumatolog nawet nie wspomina o konieczności ponawiania tego badania.Przepisuje tylko arechine i nie kieruje na żadne badania .Dobrze ,ze istnieje internet i tego typu fora,które są kopalnią wiedzy dla nas chorych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
micked
Junior
Junior

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 7:55 pm    Temat postu: Venus Williams też walczy z Sjoegrenem Odpowiedz z cytatem

Nie jest to co prawda doniesienie medyczne, ale myślę, że budujący przykład walki z objawami Sjoegrena jaką prowadzi słynna amerykańska tenisistka Venus Williams, u której zdiagnozowano ten syndrom.
Musiała wycofać się na szereg miesięcy z rywalizacji na kortach, spadla na 100 pozycję w rankingu, ale nie traci nadziei:
Dieta oraz ćwiczenia pozwoliły mi znacznie poprawić stan zdrowia, i jestem już blisko powrotu do rywalizacji. Absolutnie chcę wrócić na korty już w lutym,” zapowiedziała Williams.

http://www.bet365.com/news/pl/betting/tenis/williams-zapowiada-powrot
Powrót do góry
kinga
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to bardziej pasuje do tematu "Celebrities i..." Very Happy

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=883

Powrót do góry
kina
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patogeneza pierwotnego zespołu Sjorgena

Według przeprowadzonych badań osoby mające geny IRF5 oraz STAT4 wykazują większą predyspozycję do pierwotnego zespołu Sjorgena(PZS). Ostatnio poznany czynniki ryzyka to gen receptora muskarynowego 3 (CHRM3) ze względu na jego ścisły związek z produkcją śliny. Rein i wsp. przeanalizowali 17 chorych z PZS i 15 zdrowych ochotników i stwierdzili istotną statystycznie dodatnią korelację pomiędzy przeciwciałami przeciwko M3 muskarynowemu receptorowi acetylocholiny (mAChRs) a produkcją prostaglandyny E2 (PGE2) i metaloproteinazy-3 (MMP-3) w surowicy osób chorych. U wszystkich pacjentów z PZS obserwowano nacieki limfocytarne w śliniankach ze średnim focus score 3,8+-0,07, u 76% notowano dodatnie miano ANA, w tym u 47% anty-SSA (Ro) i u 41% anty-SSB (La) a w 35% dodatnie miano czynnika reumatoidalnego-RF. Autorzy sugerują,że przeciwciała mAChRs mogą stanowić nowy wariant oceny immunologicznej zajęcia gruczołów w PZS. W patogenezie PZS bierze sie pod uwagę także wzrost produkcji interleukiny 22, której poziom koreluje z anty-SSB, RF i hipergammaglobulinemia.

Reumatologia 2011/2012-nowe trendy
Powrót do góry
Kasiaaa123
Junior
Junior

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane, mam pytanie.
jak to jest z tatuażem przy Zespole Sjogrena?
niestety nie mam dobrego lekarza prowadzącego i podejrzewam, że więcej dowiem się od Was.
Przeczytałam, że przy toczniu w sumie nie ma przeciwwskazań to pewnie przy sjogrenie tym bardziej.
Chociaż ja mam problemy ze zmianami skórnymi...
wiem, że usunąć nie można w naszym przypadku takiego tatuażu.

pytan nie zadajemy w Dziale Doniesien medycznych ,twoje pytanie zostanie usunęte, temat na forum juz był proszę przenieśc swoje pytanie tu http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1240&highlight=zesp%F3l+sjogrena+tatua%BF , używaj wyszukiwarki ona nie gryzie. dziękuję
eugene2000
Junior
Junior

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kilka tatuaży i z. Sjogrena. Nie słyszałąm o przeciwskazaniach Smile
Powrót do góry
BenOn
Master butterfly
Master butterfly

PostWysłany: Nie Mar 06, 2016 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to w tym temacie czy w "dysautonomia",

Przy okazji badania osob z dysautonomia majacych objawy jak przy Sjogrenie i przy jednoczensym braku przeciwcial SS-B/SS-A, wykryto przeciwciala SP-1, CA-6 i PSP. Obecnie nie uznaje sie ich jeszcze jako przeciwciala diagnostyczne Sjogrena, ale byc moze w niedalekiej przyszlosci okaza sie pomocne w diagnozowaniu osob z objawami Sjogrena i seronegatywnym SS-A/SS-B.

W kwietniu w Niemczech odbedzie sie Miedzynarodowy Kongres dotyczacych chorob autoimmunologicznych ,

by link zadzialal trzeba go skopiowac z tego ponizej i wkleic w wyszukiwarke, zwykle wstawienie linka pokazuje blad
Kod:
http://www.abstractsonline.com/pp8/#!/4046/presentation/8338
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Skocz do: