Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odżywianie - dieta i toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietny temat, mam dużo doświadczeń z odchudzaniem, w końcu dotarłam do niediety ale metody układania posiłków, zgodnie z indeksem glikemicznym produktów - stosowanie jej normalizuje poziom uwalnainej przez trzustkę insuliny do krwi , której ilość odpowiedzialna jest za tycie bądż chudniecie. Patrząc na zebrane wiadomości przez Nenye odnośnie diety przysterydowej, mogę z cała odpowiedzialnościa stwierdzić, że można te wszystkie zalecenia pogodzić świetnie z ta metoda, jeśc do woli co się lubi / choć może nie wszystko co sie lubi/ i na dodatek chudnąć. orąco polecam do przestudiowania "Jeść aby schudnąć" Michela Montignac'a - na pewno wydatek ok.28 zł zwróci się z nawiązką w postaci mniejszej wagi, lepszego samopoczucia i w pewnym sensie i zdrowia.
Mój przykładowy jadłospis wg tej metody:
7,30 - owoce świeże /bez bananów/ - ok.pół godz. przed śniadaniem
8,00 - śniadanie- ok. 5 łyżek płatków owsianych najzwyklejszych, niebłyskawicznych + 2łyżki otrąb zalane gorącym mlekiem 0,5% -nie gotowane, 100 g twarogu białego 0% , 1 jogurt naturalny do 1,5% tł.
2 kromki żytniego pieczywa, 2 łyżeczki dzemu z fruktozą, pomidor, sałata - nie pijemy w trakcie jeśli już musimy to max. 0,5 szklanki
10,00 - kawa czarna z mlekiem 0,5% + łyżeczka czubata granulowanego odtłuszconego / dla białka/
13-14 - obiad: 200 g pierś z kurczaka grilowana bez żadnej panierki, fasolka szparagowa gotowana z wody ile zjem, albo brokuły albo kalafior + sałatka z zieleniny ze śmietaną ile zjem / z pomidorów, sałaty zielonej, ogórków itp/
plaster żółtego sera pełnotłustego - ok 50 g - też nie pijemy
18,00 - kolacja -makaron spagetti na pół twardo- 100g max + 100 g tuńczyk + warzywa do woli plus jogurt naturalny
w międzyczasie ok. 2 litry wody niegazowanej
I jak wam się podoba, można się najeść? w okresie 4 miesięcy schudłam ok 18 kg./ i nie trzymałam się ściśle cały cxzas miałam więc wahania w wadze.
Naprawde można jeść wszystko co zalecane, jeść do syta , nie czuć wogóle głodu i CHUDNĄĆ.
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 21, 2005 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okiej, jeśli ktoś poważnie zamierza spróbować to warto pogrzebać w następujących miejscach, a pewnie uda się obejść bez zakupu podręczników Wink bo tam są wszystkie zasady, indeks glikemiczny, przepisy, zestawy posiłków, jadłospis tygodniowy, itp.

http://dietamm.com/index.php

http://misiczka.com/monti/monti.html

http://www.geocities.com/artvitae1/zasady.html

http://republika.pl/metodam/index.html

a przy okazji znalazlam jeszcze coś fascynującego!
Mój Komputerowy Dietetyk 1.0.0.33
Cytat:
Polski program do komponowania, rejestracji i kontroli posiłków oraz ćwiczeń i aktywności fizycznej kierowany do diabetyków, sportowców, osób stosujących "żywienie optymalne", dietę Montignac'a, czy dowolny typ diety odchudzającej opartej na kontroli kalorii w posiłkach, jak również diety lecznicze. Daje możliwość kontrolowania białek, tłuszczów, węglowodanów, kalorii, indeksu glikemicznego i wymiennika węglowodanowego w spożywanych posiłkach. W programie zawarty jest zbiór blisko 1000 produktów z możliwością uzupełniania i modyfikacji. Mój Komputerowy Dietetyk umożliwia też rejestrację aktywności fizycznej i kontrolę bilansu energetycznego - przydatne przy odchudzaniu.

do pobrania stąd:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1222&t=41

oraz:
Twój Dietetyk 1.0.3
Cytat:
Prościutki, bezpłatny programik pomagający w kotrolowaniu ilości kalorii, tłuszczy, białek i węglowodanów w spożywanym jedzeniu, co sprzyja lepszym efektom chudnięcia lub budowie masy mięśniowej. Program nie jest specjalnie rozbudowany i nie udostępnia żadnych rozbudowanych opcji ale i tak jest dużo wygodniejszy od swoich "papierowych" odpowiedników. Osobom nieobeznanym z komputerem zapewne spodoba się też wyjątkowo prosta obsługa - wystarczy wybrać odpowienią pozycję żywieniową i określić jej gramaturę. Nowa wersja posiada 850 pozycji.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1221&t=41do pobrania stąd:


czego to ludzie nie wymyślą Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pon Sie 22, 2005 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukałam tych kalkulatorow kiedyś i teraz nie moge ich otworzyć, tzn otwiera lale invalid.
teraz juz obywam sie bez, bo az tak dokładnie nie licze, poza białkami - ok, 120 g / 1 kg masy ciała/
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzka od dzisiaj mam ta diete tylko nie wiem czy owoc nalzy zjesc pol godziny przed sniadaniem czy przed kazdym posilkiem? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka, większość owoców fermentacje zaczyna już od przełyku, / poza truskawkami, malinami/ dlatego nigdy nie powinno ich sie jeść po posiłku bądz króciutko przed - stąd mogą być bóle żołądka.
w przypadku tej metody owoce jemy tylko rano, bo należą do węglowodanów i zawierają cukier /fruktozę/. Sniadanie w MM zawsze jest węglowodanowe więc owoc nie koliduje.
Do sniadania dodajemy produkty mleczne o zawartości tłuszczu max do 1.5%
Obiad 3,5 h po śniadaniu - i jest tłuszczowy + węgle o indeksie glikemicznym do max 35 , o cukrze nawet minimalnym zapominamy. - dopuszczalne więc jako dodatki śmietany, masła, sery żółte tłuste ryby , ale tylko brokuły, fasolka szparagowa, kalafiory sałasta zielona ,pomidory, ogórku itp- zero panierki chyba że ze startego sera
Dopiero 4 godz po obiedzie tłuszczowym jemy kolacje - najlepiej węglowa, ale może być i tłuszczowa, niektórzy lepiej chudną po dwóch posiłkach tłuszczowych
Jeśli będzie ci kolacja za wcześnie i będziesz głodna, to wtedy ok godz, 20 możesz zjeśąć marchewki, ogórki, kalarepe
dużo wody między posiłkami, ale nigdy w trakcie i krótko po - bo rozpuszczają sie nadmiernie soki żałądkowe
powodzenia
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Sie 24, 2005 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzka wielkie dzieki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sie 24, 2005 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Zużka dzieki ale nie jestem oewna czy wyrobie.Totalny brak silnej woli tak jak w innych sprawach ośli upór

pozdrawiam
Lidka Laughing

wychodzi na to że ja lubię pracowac do granic sił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2005 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dieta ktora polecila zuzka jest rewelacyjna Smile miesiac temu wazylam 67,200 a dzis bedac u lekarza zwazyli mnie i wyszlo 65kg a na diecie jestem dokladnie 3 tydzien Smile strasznie sie ciesze Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znacie moze jakas diete co nie trzeba duzo wyzeczen a mnozana skutecznie schydnac? slodycze umiem sobie odmowic ale co jeszcze ze by bylo jako tako? MOze zadam glupie pytanie ale co mozna zrobic by miec lepsza przemiane materi wlasnie w tym sensie? przez to tyje? moze dziwnie sie wyraze ale nie tak ale nie moza inaczej. wydalam co drugi dzien albo zadziej a potem przybieram bo nie moge sie wyproznic. niewiem co z tym mam zrobic? co jesc by ta sytuacje poprawic? napewno znacie jakies sposoby
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Wrz 17, 2005 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja mama pije codziennie przynajmniej litr wody z alg i chodzi do ubikacji jak nigdy co dzien a czasem co drugi ale chodzi Smile a byly momenty ze nie chodzila dwa tygodnie... Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulek, mamy już 20 listopada tzn ok 3 mies. od rozpoczęcia przez ciebie MM - powiedz jakie masz rezultaty, wytrzymałaś do tej pory na tych zasadach? Jak ci służą?
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zużka napisał:
Didulek
Fuck you mialam ja przez 3 tygodnie i schudlam ponad dwa kilo potem przestalam bo dostalam strsznego zapalenia tchawicy i mama kazala przestac bo nie wiedziala dlaczego nie umiem sie wyleczyc teraz znowu jestem przeziebiona ale jak juz bedzie ok to znowu zaczynam Laughing ale przez ten czas co ja mialam rzeczywiscie te 2kg w tak krotkim czasie to duzo no i nie ma efektu jojo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzka od jutra znowu zaczynam diete bo mam zwiekszony encorton i nie chce wygladac jak balonik Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 222
Skąd: Chelm- Wawa Wawa - Chełm

PostWysłany: Nie Kwi 02, 2006 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja schudlam kilo, tylko ze przy mojej niedowadze to w cale nie jest takie zabawne, stres chyba swoje zrobil,
ja sie obawiam spadku wagi ze hej....
_________________
Kwiatki, bratki i stokrotki
dla Malwinki dla Dorotki
kolorowe i pachnące
malowane słońce SmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj można obliczyc swoją idealną wagę lub sprawdzić czy chociaż mieścimy się w normie Wink

idealna waga

mi do ideału troszkę brakuje Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group