Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cell-Cept Refundacja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też coś słyszałam o refundaji... Poczekamy, zobaczymy. To by wiele ułatwiało Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra nowina dla osób biorących cellcept:
lekarze wystarali sie o refundacje lekarz mi dziś oznajmił bo dzwoniłam i do niego i przy okazji się spytałam to powiedział że wczoraj był telefon z NFZtu i bedzie. ale oznajmił że zmieniają decyzje codziennie więc jak nic się nie wydarzy bedzie lek po tej tańszej cenie co wcześniej pisaliśmy Very Happy Very Happy

CHYBA DOBRA NOWINKA NIE Very Happy Question Question Question
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sro Gru 19, 2007 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, nie chce Was martwic, ale Cellcept bedzię refundowany dla pacjentów po przeszczepach nerek. Toczeń w rozumieniu rozporządzenia nie jest chorobą przewlekłą Shocked Ja w każdym razie złozyłam dokumenty i "wszczęto procedurę" rozpatrywania mojej prośby, choć telefoniczenie dano mi do zrozumienia, że przy obecnym stanie prawnym możliwości są prawie zerowe. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no miało tak być ale podobno nie jest......

Nie wiem jak to w końcu pewnie okaże się dopiero w styczniu ale ja wcześniej też miałam takie informacje że po przeszczepach ale podobno zmieniło się to Very Happy mam nadzieję że będzie kosztował tak tanio jak był w rozpisce lisce leków refundowanych. Jak by ktoś w końcu wiedział na 100% jak to w końcu jest niech da znaćSmile
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja składałam niedawno papiery i dostałam refundację do kwietnia, potem mają wejść jakieś nowe podania w NFZ i może uda się już do końca 2008.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w końcu nie wiadomo jak to bedzię w końcu z tym lekiem
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 24, 2007 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo. Będzie tak, jak stanowią przepisy rozporządzenia. Inaczej być nie może. Trudno. Ale droga zamknięta nie jest, o czym świadczą doświadczenia Ituni. Wprawdzie dość pokrętna, ale realna. Zresztą wszystko da się zmienić. I tu duża rola właściwych środowisk zawodowych.

Parę słów, które mi chodzą po głowie:
Nie to, że toczeń czy in. choroby tk. łącznej "nie są w rozumieniu rozporządzenia traktowane jak choroba przewlekła". Nie broniąc nikogo i nie trzymając czyjejkolwiek strony trudno jest objąć jednym rozporządzeniem dosłownie wszystkie choroby przewlekłe, bo przewlekłe nie kończą się niestety wyłącznie na chorobach tkanki łącznej. Powstałaby z tego księga. Zgodzicie się? Musimy to zaakceptować. Inni chorzy też mogliby bądź również czują się "pominięci". Problem w tym, żeby środowiska medyczne - naukowe konkretniej - bardziej otworzyły się informacyjnie na ludzi. Tu jakiś postęp jest, choć irytują np. internetowe serwisy specjalistyczne, które za dostęp do informacji każą sobie płacić. Podobnie, jak z własnością publiczną, jaką są ustawy, rozporządzenia i in. akty prawne, na których publikacji zarabiają prywatne firmy. I to nie małe pieniądze.
Podsumowując - jest potrzeba otwartej dyskusji i konsultacji z poszczególnymi grupami zawodowymi i społecznymi w zakresie projektowania aktów prawnych, bo inaczej będzie tak, jak jest obecnie.
Sami prawnicy - z całym szacunkiem - mają doświadczenie jedynie w ubieraniu projektów w "paragrafy", bez wnikania w treść.

W przypadku powyższym, można było np. zrezygnować z listy chorób i ująć temat w bardziej otwarty sposób pozostawiając sposób leczenia i wybór leków (które w wielu krajach stosowane są z powodzeniem) lekarzom. Stosownie do standardów światowej medycyny konwencjonalnej. A tak, wiąże się ręce, zmusza do kombinowania i wycieczek z dokumentacją, czekania na decyzje... Druga sprawa, nie u każdego da się wprowadzić ww. lek do terapii. Zawsze mogą być przeciwwskazania.
To takie wnioski na gorąco z tej całej refundacyjnej dysputy.

Parę słów refleksji, pozostaje jednak życzyć sobie tej szeroko pojętej normalności w nadchodzącym roku. Zobaczymy jak to będzie wszystko funkcjonować. Z doświadczenia wiem, że robienie porządków po kimś, poprawianie, jest rzeczą o wiele trudniejszą niż budowanie czegoś od podstaw. Cierpliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakże trudno o cierpliwość, gdy stawy tak bolą, że nie można chodzić, a z NFZ przychodzi informacja, że "w związku z przedłużającycm się postępowaniem wyjaśniającym..".
Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego RoKu, Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej i dużo, dużo Zdrowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wniosek jeden: dużo cierpliwości w kontaktach z NFZ
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę Was poinformować że jednak jest refudnacja bo mam przyznane do marca a później nie wiadomo
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia, po później wchodzą nowe papiery w NFZ i trzeba będzie się jeszcze raz ubiegać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniu i Ituniu, napiszcie proszę, które oddziały NFZ były tak ludzkie? W moich rozmowach z przedstawicielami lubuskiego NFZ, którzy jak dotąd uparcie twierdzą,że jest to możliwe jedynie w ramach farmakoterapii niestandartowej (na oddziale szpitalnym) będę miała jakąś kartę przetargową. Z góry dziękuję. Krysia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z Białegostoku. Mam Cell-Cept przyznany w ramach 'leczenia szpitalego', czy jakoś tak... Co miesiąc muszę się stawić na jednodniową hospitalizację i dostaję lek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z łodzi i mam go na takiej zasadzie co kolezanka Itunia też jeżdze na jeden dzień i w ramach szpitala
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Czw Sty 03, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli można to jeszcze jedno pytanie, czy dostajecie zastrzyki czy porcję tabletek do domu. Bo dzisiaj w funduszu powiedziano mi, że jest zakaz wydawania tabletek do domu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group