Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nefropaci stosujący calcort, over!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joanna72
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 37

PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 8:24 pm    Temat postu: Nefropaci stosujący calcort, over! Odpowiedz z cytatem

Kochani, pomóżcie! Szukam na gwałt (sprawa b. pilna) nefrologa majacego doświadczenie w stosowaniu calcortu. Jestem spod Poznania, ale może być z W-awy (może nie z Białegostoku).
I pytanie: czy możliwe, zeby pogorszyły sie wyniki nerkowe z powodu przejścia z Metypredu na calcort?????????????????????
Odezwijcie się, bo Wam zemrę!!!!
Aśka72
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę by przejście z jednego sterydu na drugi było przyczyna pogorszenia. Nasza choroba jest raczej trudna do leczenie, podstępna i nieobliczalna.Ja sama przez 4 lata byłam na Encortonie i bywało rózne, raz lepiej raz gorzej, w zależności od tego co podawali do tego, ale żadnej reguły.
Jeśli chodzi o cell cept to w moim przypadku przyniósł poprawę na dłużej i oby tak dalej.To jeden z leków, który coraz częściej lekarzy stosują, gdy wszytskie inne leki zawodzą.Tylko cholernie drogi. A czym byłaś leczona do tej pory, bo ja wcześniej Leukeran, Endoxan,Imuran i bez wiekszych i dłuzszych efektów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie calcort jest trochę łagodniejszym sterydem, stąd 1 mg. metypredu nie równa się 1 mg. calcortu...
Pogroszenie przypuszczam, że nie jest wcale na skutek zmiany "leku", ale bardziej zaostrzenia choroby podstawowej. nie wiązałabym jednego z drugim.
Co do nefrologa... pamiętam o Tobie, ale lekarz o którym Ci wspominałam będzie dopiero od następnego tyg. (urlop).
pozdrawiam. kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joanna72
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 37

PostWysłany: Sob Sty 29, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, dziewczyny, za odzew! Moja lekarka nie ma doswiadczenia w stosowaniu calcortu i zaczęłam go brać na własną rękę, przeliczajac na podstawie waszych rad z postów nt. ,,Czy calcort jest lepszy?"". Może ktoś to uzna za totalną głupotę, ale bycie grubasem było dla mnie przygnebiającym doświadczeniem, a po 2 m-cach stosowania calcortu schudłam 10 kg.
Ale jak dowiedziałam się, ze pogorszyły mi sie wyniki, to pierwsze skojarzenie - niepotrzebnie zmieniłam lek. Ale jak powiedziałam lekarce, to oczywiście oprócz zrozumiałych uwag, że powinnam mieć wiecej do niej zaufania, nie kazała mi wracać do Metypredu, a więc calcort jest niewinny!
Szkoda tylko, ze w najbl;izszym czasie wyląduję w szpitalu na 2 biopsji i pulsach.
Ale trudno. jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi, całuję Was
Aska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 07, 2005 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ello nefropaci (ładnie to brzmi Smile ), przypadkiem wpadłam na stronkę, o schorzeniach nerek (nerczycy), może znajdziecie cos dla siebie, zauważyłam jakieś info o ziołach, dietach, leczeniu przy białkomoczu i zapaleniu nerek.

http://www.nerczyca.poczta.rpl.pl/index.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rozowa161
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 1

PostWysłany: Pią Lut 11, 2005 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nadal mam do sprzedania TANIO kilka nowych opakowań Calcortu 6mg. z datą ważności do 09 2007r. - niezużytego po kuracji - którą przeszłam, kilka miesięcy temu. Proponuję 120zl. za opakowanie 100 tabletkowe. czekam na emaila; rozowa161@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanna72
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 37

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wyszłam ze szpitala, po 2 biopsji nerki i 5 pulsach solumedrolu. niestety - calcort odstawiony. Moi lekarze podnoszą argument, że nie jest w Polsce zarejestrowany, więc za parę lat mogłabym podnieść zarzut, że leczyli mnie nielegalnie, a poza tym mają za mało danych o tym leku. Zawrócili mnie więc z powrotem na Metypred. Apetyt wrócił, brzucho rośnie, ale co zrobić. Trochę mnie przestraszyli, a poza tym zrobiłam naprawdę wszystko, zeby ich przekonać do calcortu, tym bardziej że okulista odkrył u mnie poczatki jaskry - a prod. calcortu w ulotce pisze, że nie wywołuje tak czesto jaskry jak prednizolon (metypred). Ale widzę, że na razie ta droga zamknięta. Chcę napisać list do producenta calcortu, żeby intensywniej się starał o rejestrację tego leku, bo wiele osób w Polsce na niego czeka.
Aska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group