Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

spuchnięte swędzące powieki i łuki brwiowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 12:30 pm    Temat postu: spuchnięte swędzące powieki i łuki brwiowe Odpowiedz z cytatem

hejka! nie wiem co jest -spuchnięte swędzące powieki i łuki brwiowe- to mój nowy problem. nie wiem czy to toczeń czy może jakas alergia? podobno mam remisje..może ktoś z was miał takie obiawy. dopiero za tydzien mam wizytę u mojej pani doktor i nie wiem co z tym robić. laticort pomaga ale nie na długo;(

pozdrawiam i licze na wasza pomoc
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na drugim forum dalam ci odpowiedz, ale tam pisalas jeszcze o wysypce?
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 07, 2005 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia, a jak u ciebie z tarczycą?
wyczytałam, że w zaburzeniach pracy tarczycy może dochodzić do obrzęków m.in. powiek, a w końcu choroby autoimmunologiczne tarczycy niestety dość często towarzyszą innym schorzeniom o tym podłożu.

http://www.poradnikzdrowie.pl/69_404.htm

zapaleniem skórno-mięśniowym bym się chyba nie przejmowała, z tego co widziałm to raczej nie tyle spuchnięcie powiek co zmiana ich zabarwienia - taki fioletowo-różowy kolor, wygląda całkiem jak makijaż.
chociaż, nigdy nic nie wiadomo, lekarz rozstrzygnie bez wątpienia, mam nadzieję że tydzień do wizyty zleci szybko!
trzymaj się
pozdro!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy z powiekami zdarzają mi się przy zaostrzeniu objawów Zespołu Sjogrena. I bardzo wtedy pomaga okład z mocnego herbacianego naparu,zimnego.Torebkę herbaty zaleć odrobiną wrzątku,poczekać aż się zaparzy i ostygnie.No i przykładać na opuchnięte,swędzące powieki nasączone gaziki lub całą torebkę z herbatą. Mnie osobiscie to pomaga,plus Oxycort A i sztuczne łzy.Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zanim dowiedziałam się, że mam toczeń miałam własnie podobne objawy, tzn. lekko opuchnięte i swędzące łuki brwiowe, powieki, a także zaczerwienione i swędzące czoło. te objawy nasilały się mniej więcej raz - dwa razy na miesiąc i same znikały. dermatolog podejrzewał własnie alergie. dopiero niedawno na poczatku ciazy te powyzsze objawy przekształciły sie stopniowo w kształt motyla i wtedy lekarz nie miał zadnych wątpliwości - od razu zacząło sie diagnozowanie w kierunku tocznia, co potwierdziły wyniki badań. wczesniej nie uzywałam wielu kremow i kosmetyków sądząc, że jestem na nie uczulona. teraz, gdy biore sterydy, moge uzywac wiekszosc kosmetykow i nic sie nie dzieje, dlatego podejrzewam, ze tamte objawy to nie byla alergia, ale zwiastuny tocznia. pozdrawiam dominika Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group