Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Metotreksat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje mama przy metotrexacia miala robic badania co iles ampylek. teraz na wyniku wyszlo ze ma 600 tys plytek krwi. czy to moze byc z powodu tych lakow? co moze byc powodem takiego skoku plytek?
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas płytkji skacza jak im sie podoba, ja tez osoatnio miałam wysoko, bo przeszło 500 tys, a bywało ze i 750 było. powodem moze byc steryd ktory bierze, one czesto powoduja skoki, ale tez leki immunosupresyjne w duzych dawkach lubia podwyszyc płytki i trojglicerydy , do stanów bardzo wyskokich
mama musi wynki pokazac lekarzowi porwadzącemu niech oceni czy ich ilośc jest zagrożeniem czy moze tak to na razie zostawić
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JOLKA
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 172
Skąd: BYDGOSZCZ

PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wITAM właśnie wróciłam ze szpitala i w zasadzie się nic nie dowiedziałam ,ponieważ wypis dopiero odbieram w piątek! chyba musza sie zastanowiś co napisać hehe, miałam pobierany wycinek,morfologie ,mocz,usg jamy brzusznej i w sadzie to wszystko i niby o.k Confused a leki biorę nadal takie jak metrotrexat raz w tyg.6 tabl.encorton 10mg,acard 75mg.i leki na nad ciśnienie . Jestem z Bydgoszczy i kompletnie nie wiem co mam dalej robić ? może ktoś zna dobrego lekarza . Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie odnośnie stosowania Mtx:czy ktoś z Was miał może jakieś problemy z płucami po stosowaniu tego leku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asona biorę MTX od około 3 lat w różnych dawkach i nigdy nie mialam takich problemów.
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej przegapiłem tą wypowiedź: w moim przypadku absolutnie żadnych problemów z płucami. Inaczej mógłbym zapomnieć o swoim ulubionym nurkowaniu.
Jeśli masz takie objawy - skontaktuj się z lekarzem. Możliwe, że chorobie MTX nie wystarczy i trzeba "nakarmić" ją czym innym.
A jeśli tylko przeczytałaś o tym ryzyku na ulotce - nie masz co zamartwiać się na zapas.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczęło się ok.3 tyg.temu dziwnym kłuciem pod lewym żebrem, dr zleciła mi usg a nastepnie rtg klatki-no i się zaczeło-coś nie tak na zdjęciu.Dziś byłam u pulmunologa i na szczęście nie jest zle.Smile Okazało się,że przechodziłam stan zapalny opłucnej i tyle w temacie.A o Mtx pytałam, bo było podejrzenie,że to może jego skutek uboczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asona - ten stan zapalny to raczej nie od Mtx. Niczego co prawda nie można wykluczyć w 100% (w końcu każdy ma indywidualną reakcję), ale podejrzewam, że jest więcej bardziej ewidentnych "winowajców".
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz juz wiemy,że to stan zapalny, ale przed wizytą u specjalisty nie było to takie oczywiste i stąd moje pytanie.Na szczęście juz wszystko jasne Smile Podrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ela395
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 9:48 am    Temat postu: Metotreksat w sjorgrenie Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie ze stosowaniem metotreksatu w zespole Sjorgrena?
Ja dostałam go całkiem niedawno jko dodatek do sterydów.niestety nie odpowiedziałam na samo leczenie sterydami i plaquenilem.Mam zajęta naczynia obwodowe,objawy ze strony nerek i ukł.nerwowego.A stawy bolą jak diabli.
jak szybko powinna byc poprawa samopoczucia przy stosowaniu metotreksatu? i jka długo można go brać?
Pozdrawiam wszystkich
Ela
_________________
ela395
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tibia
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja choruje na inną chorobę. Biorę MTX od 3,5 roku i będę pewnie brac ok. roku. Czuję się dobrze - poprawę zauważyłam szybko - jednak nie tak szybko jak po sterydach:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ela395
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 2:34 pm    Temat postu: Leczenie metptreksatem Odpowiedz z cytatem

tibia napisał:
Ja choruje na inną chorobę. Biorę MTX od 3,5 roku i będę pewnie brac ok. roku. Czuję się dobrze - poprawę zauważyłam szybko - jednak nie tak szybko jak po sterydach:)

Witam
Dzięki Tibia za odpowiedź
Niestety nadal targają mną wątpiwośći.Po ostatniej hospitalizacji dowiedziałam sie że MTX będę brać do końca życia...Trochę mnie to zwaliło z nóg.
Mam podwyższoną dawkę do 17,5 mg.Biorę razem ze sterydami.Stawy przestały boleć,ale jest mi potwornie niedobrze.
MMoże ktoś mi doradzi co zrobić żeby zminimalizować efekty uboczne.
Biorę p/wymiotne.Fajnie jest jak nic nie boli ale przez ból brzucha i nudności nie mogę wykonywać pracy...Bagatela pracuję z chorymi.
Pozdrawiam wszystkich i czekam na Wasze rady.
Ela
_________________
ela395
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a bierzesz całą dawkę od razu,czy dzielisz?
wiele osób radzi sobie właśnie w ten sposób,że dzieli porcje;
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam podobne problemy gastryczne przy stosowaniu doustnym MTX, ale od czerwca biorę go w formie zastrzyków podskórnych-preparat pod nazwą Metoject jest gotowy do wstrzyknięcia Smile polecam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ela395
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za odpowiedzi.
Tak,dzielę dawkę bo byłam wściekle zmęczona jak brałam jednorazowo.
A zastrzyki,no cóż nie proponowała mi tej formy moja lekarka.a biorąc pod uwagę że lek mam brać do końca życia-nie uśmiecha mi się kłucie co tydzień.
Sama nie wiem co robić.Biorę p/wymiotne piję herbatkę z imbiru....
na początku leczenia nie miałam z tym problemów a zaczynałam od 15 mg i to jednorazowo.
Liczę na dalsze wsparcie i bardzo dziękuję za dotychczasowe.
Pozdrawiam.
Ela
_________________
ela395
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group