Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

siniaki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam motylki
Chcialam wznowić temat.
Ostatnio zaobserwowałam, że tworzą mi się na ciele siniaki, które (o dziwo!) nie schodzą wogóle już od paru tygodni przy czym nie powiększają się, nie pomniejszają ale i nie bolą. Po prostu są. 18 listopada mam wizyte u P. reumatolog - wspomne jej o tym. Ale moze ktos z Was mial taki problem, takie objawy? Czego to moze byc przyczyna? Zaznacze, ze nie biore jeszcze sterydow, przyjmuje jedynie Arechin 5 dni w tyg po 1 tabl/dzien.

Pozdrawiam
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooo ja mam ten sam problem już od trzech lat:( Najgorsze że Maksik dokłada swoja jak się z nim wygłupiam i efekt jest taki, że wyglądam jak ofiara przemocy domowej...tymczasem martwi mnie też to, że ostatnio na żyłach pojawiły mi się takie plamy fioletowe, jakby wybroczyny, ehh sama nie wiem jak to nazwać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnesm27
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 39

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, moja córeczka (4,5 l)z podejrzeniem tocznia ma duży problem z siniakami, które nie giną tylko zmieniają się w przebarwienia, od kolan w dół nogi to jeden siniak, problemy zaczęły się gdy zaczęła brać Plaqenil. Jestem tym mocno zaniepokojona gdyż nie wygląda to dobrze. Czy to kolejny objaw choroby..? czy może efekt uboczny leku....? czy ktoś ma coś podobnego...?
_________________
zaniepokojona mama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze powinnas powiedziec o tym lekarzowi.
Moje nogi, i nie tylko, pokrywaja podobne przebarwienia ale biore rozne leki i jakos nie dociekalam przyczyn ich wystepowania-przyjelam, ze tak mysi byc, ze "taka moja uroda".
Gdyby jednak sprawa dotyczyla mojej corki, porozmawialabym o tym z lekarzem-on bedzie wiedzial najlepiej.

Daj znac i zdrowka dla Ksiezniczki. Buziak
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnesm27
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 39

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela.t - Te zmiany u mojej córeczki oglądało już kilku reumatologów i dermatologów, opinie są różne: że to może być od arechiny, że to objaw choroby itp., kazano smarować Lotionem i do obserwacji, jestem w kropce bo chciałabym ustalić przyczynę, ale na razie nikt nie chce podjąć żadnych badań w tym temacie.
_________________
zaniepokojona mama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnesm nie wiem co poradzić , aż dziw bierze że nie zrobili jakiś dodatkowych badań. Mam nadzieję że szybko ustalicie przyczynę zdrówka dla córci!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałaś może z rutinoscorbinem?? Może trochę uszczelni naczynia i siniaki tak nie będą się robiły.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mnie akurat Rutinoscorbin zbytnio nie działa Smile Ale innym może pomoże.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnesm27
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 39

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym że siniaki nie znikają, zostają sine przebarwienia, Rutiniscorbin nie pomaga, po Lotionie minimalna poprawa
_________________
zaniepokojona mama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Paź 10, 2015 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnes a próbowałaś zwykłą maść arnikową? Może coś by pomogła jakbys posmarowała córce siniaki?
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim dzieciakom na siniaki, stłuczenia, przytłuczone w drzwiach sine i spuchnięte palce, krwiaki po naderwanym ścięgnie stosuje żel aloesowy z biosiarką MSM. Dla siebie akurat codziennie rano na bolące kolana. Biosiarka działa bardzo łłagodząco na stany zapalne, krwiaki po urazach nie rozlewają się aż tak bardzo, dużo szybciej znikają, poszukaj informacji w sieci o biosiarce, jest tego dużo z różnych źródeł.
Jeśli chodzi o działanie od środka, to witamina c działa najlepiej na uszczelnienie i uelastycznienie naczyń krwionośnych. Ale z rutinoscorbinu wchłania się w 5-15%... I też pewnie wyjdzie jak reklama, ale karmie swoje dzieciaki witaminą c w pastylkach z otrebami owsianymi i wit c z tych pastylek jest w 100% przyswajalna. Różnice po stosowaniu od kilku tygodni widzę. Bo dzieci jak to dzieci, codziennie zwykle siniak nowy (a przynajmniej moje się oobijają strasznie), a po kilku tygodniach zauwazylam poprawę i nawet po mocniejszym uderzeniu np w drewniane łóżeczko wielkiego rozlanego siniola nie ma. Nazwę produktów oraz firmę mogę podać na priv albo poszukaj w sieci produktów dobrze przyswajalnych. A rutinoscorbin radzę wyrzucić do kosza bo to akurat najgorsze rozwiązanie.
Powrót do góry
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A rutinoscorbin radzę wyrzucić do kosza bo to akurat najgorsze rozwiązanie.

taaa co za mądrość.... porada na wagę złota Rolling Eyes

Cytat:
Nazwę produktów oraz firmę mogę podać na priv

nadal jesteś konsultantką i sprzedajesz różne specyfiki?


Agnes są inne żele i smarowidełka - dużo tańsze niż Lioton
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga, z jakiego powodu jesteś opryskliwa?
Nie jestem konsultantką, używam produktów akurat tych, o których wspomniałam z jednej firmy. Co w tym złego? Jakbym o kremie nivea napisała to by inaczej wyglądało? Opisuje swoje własne doświadczenia i dlaczego mam się nimi nie podzielić? Nie rób ze mnie akwizytora w oczach użytkowników.
Kupując produkty skuteczne, najpierw trzeba poznać ich skład. Poznać opinię innych. Poszukać informacji.
A o braku skuteczności rutinoscorbinu wiadomo nie od dziś.

Ps: lubię tusz do rzęs z avonu i jedne perfumy z oriflame i jeszcze super odrdzewiacz z betterware i nie jestem konsultantką ani jednej z tych firm. Tu też będziesz szukała sensacji?
Powrót do góry
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witamine c można podać dożylnie wtedy na 100% wszystko jest wchłonięte
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Paź 11, 2015 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina akurat co do Rutinoscorbinu nie masz racji i w zaden pseudomedyczny wywód o jego nieskuteczności nie uwierzę.
Nie wszędzie jest tzw zmowa lekarzy czy koncernów farmaceutycznych jak to wmawiają wszelkiej masci szarlatani żeby nabić na maxa swoją kieszen.
ogłupić tych co się ogłupić dają - proszę bardzo ale to sprawdzony przez lata specyfik.
Wolna wola kazdego w co wierzy .Nic mi do tego.

Może mniej działa na same siniaki ale juz na krwawienia z nosa pomaga na pewno .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group