Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Torbiele!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 8:36 am    Temat postu: Torbiele! Odpowiedz z cytatem

Badanie usg wykazało torbiele, poszłam do ginekologa ale pani zupelnie zbagatelizowala sprawe mowiac, że moze sie same wchłoną lub pekną. Na moje pytanie a jak nie odpowiedziała to urosna duże. Jak powiedziłam że jestem pacjentka z toczniem i jakie przyjmuje leki pani zrobiła zdiwiona mina nie wiedzac z czym ma do czynienia. I co tu robić? Chyba trzeba isc gdzieś prywatnie bo u mnie w przychodni innego lekarza nie ma. Poradźcie co robić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:wink:Cześć
Najlepiej zmień przychodnię nie obowiązuje Cię rejonizacja .Prywatna wizyta to ostateczność.Porozmawiaj z lekarzem Cię prowadzącym może poda Ci namiary na zorientowanego w temacie tocznia ginekologa.Powodzenia
pozdrawiam i życzę sukcesu/tylko spokojnie/
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmien lekarza .....przychodnie bo widac osoba u ktorej bylas nie ma zielonego pojecia i nawet nie usiluje ci pomoc...
Torbiele trzeba obserwowac i patrzec czy rosna czy pozostaja takie same......
do pewnej wielkosci moga sie wchlonac ..ale do jakiej to wie lekarz......
ja nie wiem...Wiec musialabys znalezc jakiegos kompetentnego lekarza.......
nie kazdy musi sie znac...moj ginekolog gdy przyszlam do niego pierwszy raz kazal mi przyjsc za 2 dni poniewaz chcial sie skonsultowas z lekarzami leczacymi tocznia.....i to bylo odpowiednie podejscie.....szukaj......rejonizacja nie obowiazuje.....nie wszyscy sa takimi niedouczonymi ignorantami ktorzy zakonczyli edukacje w momencie odbierania dyplomu......
Zycze ci dobrego specjaliisty
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne żeby niczego nie zaniechać i zaniedbać, więc chyba wizyta u innego specjalisty konieczna.
Na pocieszenie, że to nie musi być nic groźnego - kilka lat temu przy USG opisano u mnie " ...jajniki z obecnością drobnych torbielek płynowych...", potem zaś w epikryzie wypisowej ze szpitala - "...niewielka ilość płynu w jamie Douglasa przejściowo stwierdzona w badaniu usg najprawdopodobniej związana była z pęknięciem pęcherzyka Graafa lub drobną torbielą jajnika" - czyli probem rozwiązał się sam Laughing
Albo fartownie trafiło akurat na taki czas cyklu, albo torbiel "się rozpłynęła" Wink

Czego i tobie życzę!
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mialam torbiel na jajniku- nie mam co wpadac w panike- one u mlodych kobiet pekaja przy najblizszej miesiaczce, dlatego lekarze zalecaja czekac. problem jest wtedy jak nie peknie i rosnie, a najgorzej jak sie zaczyna zwijac- wtedy boli i trzeba operowac. najgorsze jest to, ze zawczyczaj na torbiele przepisuja srodki antykoncepcyjne, ktorych my powinnismy unikac. a i jeszcze- jak sie raz zrobi to istnieje ryzyko, ze sie zrobi ponownie. (torbiel to najczesciej niepekniety pecherzyk graffa (czy jak to sie tam pisze) z ktorego uwalnia sie cialko zolte - chyba nic nie pokrecilam). proponuje spokojnie poczekac do miesiaczki, a po niej isc znowu do lekarza, no najlepiej zrobic usg.
pozdr- laleczka
ps. jestem wykonczona...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2005 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem wtym, iż mam miesiączke nawet teraz a caly czas mam plamienia, które to wlasnie zaprowadzily mnie na usg. Do tego mam spore ilości sluzu w badaniu moczu, ktore pewnie sa z drog rodnych. Po niedzieli ide do innego ginekologa i zobaczymy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz przepisal mi środek antykoncepcyjny w celu zatrzymania krwawienia. Wiem, że nam nie jest zalecany, a w szczególności mi gdyż mam zajęte nerki, ale to chyba konieczność wyższa. Jednorazowo chyba nie zaszkodzą a przecez musze jakos zachamowac krwawienie bo w przeciwnym wyapdku grozi anemia.Czy kiedys zazywliście w podobnum przypadku takie leki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kasia78
Junior
Junior


Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 9
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu, ja też miałam ciągle przedłużające się miesiączki, brałam środki antykoncepcyjne, ale nawet podczas ich brania trafiałam wciąż do szpitala z przedłużającym się krwawieniem. W końcu spowodowało to taką anemię, że musiano mi podać krew. Po tym wszystkim przez ponad rok brałam Danazol, który wstrzymał mi miesiaczki i tak żyłam przez prawie rok bez okresu. Jednak problemy z długimi miesiączkami pojawiały się dalej (miałam bardzo niski poziom płytek krwi). Odkąd trafiłam do reumatologa (wcześniej przez kilka lat, ok.6-7 chodziłam do hematologa, który nie miał pojęcia co ze mną zrobić) i zaczęłam zażywać sterydy problemy z miesiaczkowaniem ustąpiły i jak do tej pory (ponad 4 lata) mam regularne, krótkie miesiączki.
Tak więc u mnie antykoncepcja kompletnie nie pomagała, a wydaje mi sie że bardziej zaszkodziła, powodując jeszcze silniejsze krwawienia.
Pozdrawiam
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylam ostatnio u dentysty i dowiedzialam sie ze mam torbiele na dzioslach. Wiec mam takie pytanie, czy mozna jakimis domowymi sposobami sie ich pozbyc? Czy moge z nimi zyc? Co trzeba zrobic gdy bardzo bola? MOze trzeba je usunac? Prosze pomuzcie mi!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Czw Sie 11, 2005 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez miałam torbiel. Sam na szczęście pęknął. Wiem, że jak urośnie trzeba usuwac operacyjnie.. Rzeczywiście lekarze w przychodniach rzeadko wiedzą coś na temat tocznia. Ja akurat mam niezbyt dobre doświadczenia. Miałam kłopot z zatrzymaniem miesiączki, jakieś dwa lata temu, zależało mi wtedy na czasie i nie mogłam sie dostac do żadnego lekarza ani u mnie w mieście, ani w pobliskim. „Uratowała" mnie dopiero prywatna wizyta. Owszem zapłaciłam 50 złotych, ale powiem Wam szczerze, że dopiero pierwszy raz zobaczyłam jak powinno wyglądac badanie ginekologiczne. Cóż, nie twierdze że każdy ginekolog „państwowy" jest nie dobry, ale akurat ja byłam u czterech różnych a najlepiej przyjął mnie właśnie prywatnie. Niestety i tak muszę znależć innego, bo nie stać mnie na takie wizyty. A niestety przy toczniu i to jak mysli się o ciąży, a ja myślę bardzo bardzo, to trzeba chodzić często do ginekologa.
A tak na marginesie, jak juz tak narzekam na tych lekarzy. Zanim zaczęłam współżyć poszłam do Pani ginekolog, a ona od razy przepisała mi tabletki. Nawet nie zapytała czy na coś choruję, ba nawet nie spytała czy palę papierosy. A to podstawowe pytanie przy wypisywaniu antykoncepcji! Hmm....widocznie miała kontrakt z jakąś firmą farmaceutyczna Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jagienka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 11
Skąd: Toronto

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez mialam torbiele na jajnikach, ktore usunieto przy ataku wyrostka robaczkowego, bylam wtedy w osmej klasie podstawowki i pewnie wcale bym o tym nie wiedziala, gdyby nie wyrostek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy torbiele moga byc tylko na gornym dziasle? bo z tego co dentystka mowila to zrozumialam ze mam tylko na gornym dziasle.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ja tez juz sie o tym przekonalam, ze jak sie idzie do lekarza z problemem i mowie ze mam toczen, to nastepuje lekkie zmieszanie.. Laughing
oczywiscie ze strony lekarza...
ale ostatnio przezylam prawdziwy szok- poszlam do ginekologa, bo od paru m-cy nie mam okresu, przychodze , opowiadam aha i pani doktor ja choruje na toczen, pryzjmuje leki takie i takie.......cisza, pani doktor: no to przepraszam ja sie pania nie zajme, bo ja nie jestem w temacie...yhhh 8)
niby dobrze kobieta zrobila bo lepiej powiedziec wprost niz by miala zaszkodzic.

a propos: czy ktoras z Was miala pzry zazywaniu sterydow problemy problemy z okresem, a wlasciwie po prostu go nie miala, bo ja sie troche martwie, niby to tylko trzy miesiace, ale nie wiem co jest... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć!
ja choruje na toczeń już 8 lat i faktycznie był taki czas że nie miałam okresu. Trwało to chyba nawet z pół roku. Nie pamiętam juz dokładnie bo to było dość dawno. Wiedziałam że to nie może byc ciążą, bo poprostu byłam wtedy nastolatką, która nie wiedziała co to seks Smile
Ostatnio rok temu okres się spóźniał i tu już bałam się ze to może być ciąża ale okazało się że przyczyną jest torbiel która sam pękła. Wtedy okresu nie miałam jakieś dwa tygodnie. Od jakiś dwóch lat mam prawie jak w zegarku. No może jest różnica dwóch trzech dni. Smile Pozdtrawiam i życzę szczęscia wposzukiwaniu ginekologa, bo ja też go poszukuję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Paź 27, 2005 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mialam problem z okresem. nie mialam go pol roku. ale gdzies w czerwcu wszystko wrocilo do normy. to wszystko wina hormonow.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group