Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 02, 2017 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plaquenil zawsze był na receptę (mimo wszystko ma działania niepożądane), chyba że 'bardzo' ostatnio coś się zmieniło. Very Happy
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Mar 02, 2017 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce jeśli jest dostępny w hurtowniach, a z tym bywa największy problem jest na receptę. Bez recepty jest we Francji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Klaudia35
Junior
Junior


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 6:52 pm    Temat postu: Uczulenie na Plaqenil Odpowiedz z cytatem

Witajcie, zacznę od tego, że mam podejrzenie tocznia, a zdiagnozowano u mnie zespół antyfosfolipidowy, od 4,5 roku jestem na Arechinie, lekarka kazała mi zmienić na Plaqenil. Wzielam wczoraj wieczorem pierwsza tabletkę i przechodzę katusze. Już w nocy zaczęły mnie swędzieć dłonie i stopy z obu stron, potem było już coraz gorzej, teraz swędzi mnie już prawie wszystko. Wypiłam wapno i nic. Babka w aptece powiedziała że mam już nie brać i skontaktować się z lekarzem. Tylko, że wizytę mam za dwa miesiące, a dodzwonić się tam nie mogę. Czy ktoś z Was miał może taki problem jak ja?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idz do lekarza rodzinnego po poradę .
Sama mam uczulenie na wiele leków i mam takie objawy jak coś mi szkodzi.Najpierw świąd skóry na początku niewielki , potem swędzi już wszystko łącznie z uszami .Potem dostaję wysypki .
Dodaj jesli masz jakaś tabletkę na alergię .Przynajmniej przestanie swędzieć . Dostaniesz bez recepty w aptece .
Nie bierz tego skoro masz takie objawy .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Klaudia35
Junior
Junior


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz.Wzięłam contrahist, bo tylko to miałam w domu. Zobaczymy co będzie. Dzisiaj nie wezmę ani Plaqenilu ani arechinu i jak jutro będzie dobrze to wezmę Plaqenil i zobaczę czy sytuacja się powtórzy. Jeśli tak to nie będę już brała i wrócę do arechinu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morison
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 2

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2017 5:58 pm    Temat postu: Witajcie! Odpowiedz z cytatem

Hej, hej! Jestem nową osobą na forum. Zdiagnozowano u mnie Zespół Sjorgena dwa miesiące temu. Wcześniej chodziłam leczyć się wyłącznie do okulisty, ponieważ miałam poważnie uszkodzoną rogówkę i trwający wiecznie zespół suchego oka. Po wizycie w szpitalu i badaniach stwierdzono ZS, zapisano mi Plaquenil w dawce 400 mg dziennie...Trochę boję się tej dawki bo czytałam o efektach ubocznych tego leku. Rozmawiałam z lekarzami na ten temat, ale oni mam wrażenie że nabrali wody w usta i nic nie chcą mówić. Trochę się przestraszyłam czy ten lek bardziej mi nie zaszkodzi niż pomoże. Obecnie biorę go drugi tydzień i mam po świętach zrobić morfologię krwi wraz z enzymami wątrobowymi. Czy jest ktoś w stanie podzielić się swoimi spostrzeżeniami po stosowaniu Palquenilu? Czy pomaga w Zespole Sjorgena?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2017 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę go nieprzerwanie od ponad 6 lat w tej dawce i jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2017 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W związku ze zdiagnozowanym DLE biorę Plaquenil ok. 4 lata. Coś dzieje się ze wzrokiem (m.in. nasilające się problemy z akomodacją) , ale to raczej wynika z jednego z kierunków autoagresji przeciwko mięśniom. Za to coraz bardziej uwidacznia się Sjogren - 'suche oko', czasem co pół godz. muszę brać krople, jakieś stany zapalne. Negatywnych skutków Plaquenilu nie zauważyłem.
Pozdrawiam, Smile
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alat
Junior
Junior


Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie stosowania Plaquenilu/Quensylu . Od lekarza prowadzącego dostałam info, że mam brać 200mg/dobę. Przeczytałam cały wątek i teraz się zastanawiam z czego wynika, że wszyscy biorą lek wieczorem?
Mysłałam, że rano (po śniadaniu) będzie ok, ale teraz to już nie wiem nic.
Czy ktoś z Was może mi pomóc w tym temacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alat Nie słyszałem o takim zaleceniu. Ja biorę P. rano przy okazji z innymi lekami. Natomiast co do zasady: jeśli bierze się dłużej jakiś lek 1x dziennie, wskazane jest pobierać o tej samej porze. Chodzi o to, by nasycenie lekiem w organizmie nie spadło poniżej minimalnego poziomu.
Podsumowując: bierz kiedy chcesz, ale o tej samej/podobnej porze (np. rano po śniadaniu).
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście lepiej "trawię" go przed zaśnięciem Wink Może nie lubi połączeń z porannymi lekami Wink Ja biorę 400 jednorazowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja , z kolei, nie biore na noc bo mam problemy z zasnieciem.... Wink
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejZ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 23

PostWysłany: Czw Cze 29, 2017 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja początkowo miałem zalecenie na wieczór (400), a po zmniejszeniu dawki do 200 doktor przeniosła mi do porannego zestawu- nie dostrzegłem różnicy w samopoczuciu, czyli pewnie jak zwykle to sprawa indywidualna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rybcia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 1

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2017 9:53 am    Temat postu: plaquenil Odpowiedz z cytatem

witam, jestem tu nowa , wiec wybaczcie ucze sie obslugi forum. chciala bym Was zepytac gdzie w PL dostane plaquenil ? bede wdzieczna za wskazówki Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 02, 2017 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym momencie w hurtowniach w PL jest niedostępny - wpisany na listę "braków". Zacząłem intensywnie poszukiwać. Napiszę, gdy coś się dowiem.
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Strona 23 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group