Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Paź 02, 2017 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wysyłam receptę do nadal do Czech, max w przeciągu tygodnia otrzymuję przesyłkę z lekami

podaję namiary:

PharmDr. Jiri Franek
Lekarna U Trznice
Moskevska 172/13
73-701 Cesky Tesin
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Offfca
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Paź 04, 2017 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liluu a jak to wygląda z płatnością? Nigdy nie miałam większych problemów z kupieniem plaquenilu ale od 3 tygodni mam problem. Dotąd kupowałam w superpharm zawsze jakoś załatwili ściągnęli z innej apteki. Teraz odwiedziłam kilka aptek i w żadnej nie ma w hurtowni też. Ostatcznie udało mi się zapisać w jakąś kolejkę na ten lek ale nie wiadomo kiedy będzie i czy w ogóle przyczyną tego jest ponoć cofnięcie pozwolenia na import plaquenilu do Polski. Więc w Polsce jest obecnie niedostępny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paczkę wysyłają za pobraniem, odbierasz na poczcie i płacisz, tylko należy pamiętać, żeby do recepty dołączyć kartkę z czytelnymi danymi adresowymi, bo na receptach nie zawsze można się doczytać Wink
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do Was takie pytanko. A mianowicie jestem diagnozowana w kierunku autoimmunologicznej choroby tkanki łącznej, na razie stwierdzono "nieokreślone zajęcie tkanki łącznej" Sad

Nie mam książkowych objawów, ale niestety doskwiera mi ogromne zmęczenie, senność, mam duży problem ze snem- a mianowicie śpię bardzo mocno, dużo i długo. Często po prostu nie słyszę budzika i mam problem, żeby rano wstawać. Często doskwierają mi też bardzo silne bóle głowy. Lekarz coś wspominał, że można by włączyć Plaquenil, aczkolwiek najpierw trzeba poczekać na wyniki badań.

Czy po tym leku czuliście się wzmocnieni, mieliście więcej sił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 13, 2017 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doktorowa, ja miałam od razu że stetydami ślę podobno pomaga na zmęczenie. Pamiętaj, że zaczyna działać po 3 msc., no do 6.

Byłam u siebie " na wsi" z recepta i lęku na półkach nie było ale zadzwoniono gdzieś i go mam. Więc raczej z obrotu nie jest wycofany.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy problem z Plaquenilem z Czech.
Próbowałem dziś zamówić w kilku aptekach i powiedzieli, że do Polski już nie wysyłają. Podobno ostatnio zmieniły się przepisy. Polskie recepty realizują, ale musi być odbiór osobisty.
W polskich hurtowniach brak od kilku miesięcy.
Ma ktoś pomysł, gdzie kupić wysyłkowo?
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojjojjoj.. Shocked
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej☺ ja plaquenil kupuje wysylkowo razem z calcortem w Goerlitz. Baeren Apotheke czy cos w tym stylu, pojawi sie po wpisaniu w wyszukiwarke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plaquenil ma byc w Polsce 28 listopada
a wiec w aptekach okolo 5-6 grudnia.
Ministerstwo wydalo zgode chyba ponowna
i dlatego byl przestoj.Info w dniu dzidzisiejszym
otrzymalam z apteki ale taka informacja w ogole
krazy.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
best17
Junior
Junior


Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Sty 13, 2018 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, temat plaquenilu wraca do mnie wtedy gdy zapas leku mi się kończy i zaczynam go szukać, żeby nie wracać do metypretu. W tej chwili jest dostępny w Polsce w sieci aptek Gemini. Dzwoniłam przed chwilą. W Bydgoszczy jest od ręki. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie. Na początku moich zmagań z toczniem wiedza , którą na forum znalazłam: o chorobie, leczeniu i to, że tak zaraz się nie umiera, bo wiele osób choruje od wielu lat były po prostu bezcenne. Może teraz moja informacja komuś pomoże. Trzymajcie się zdrowo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Riada
Junior
Junior


Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 4

PostWysłany: Nie Lip 08, 2018 7:52 pm    Temat postu: quensyl, calcort - namiary na aptekę w Zgorzelcu Odpowiedz z cytatem

Hej, chciałam się podzielić ważnym kontaktem - do tej pory po leki jeździłam do Niemiec, a teraz Niemcy przyjeżdżają do mnie Wink wysyłam skan recepty mailem, a oryginał pocztą, płacę przelewem w euro albo pln i za parę dni mam leki w domu, pocztexem - kontakt do apteki w Zgorzelcu to zamowienie@engelapo.eu
Można ich sobie wygooglować i poczytać. Mi powiedziała o nich lekarka więc dzielę się kontaktem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info, kiedyś może się przydać Smile Póki co, w Polsce sieć Aptek Gemini cały czas ma Plaquenil na stanie, nie ma potrzeby sprowadzania go z zagranicy (w Gdańsku kupuję bez problemu, mają lek na miejscu).
_________________
"Albowiem nie dał mi Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (por. 2 Tm 1,7)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejZ
Junior
Junior


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 23

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, gemini, euro-apteki i apteki medicaver mają plaquenil. Nie mam takowych koło domu, więc sprawdzam przez gdziepolek.pl - można tam zarezerwować, żeby bez sensu nie jechać. Póki co to działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lis 01, 2018 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, chciałabym odświeżyć temat. Od ładnych paru lat jestem na Arechinie. Czuje się dobrze, nie mam skutków ubocznych, wzrok kontroluję i nie ma tragedii w tej materii. Jednak odwiedziłam ostatnimi czasy 2 reumatologów. Zarówno jeden, jak i drugi na wieść o arechinie od razu rzekł "zmiana na plaquenil". I teraz proszę Was o porady. Czy jest sens zmieniać lek, na którym się dobrze czuję i mam remisję? Czy to, że to lek nowszej generacji sprawia, że jest lepszy? Czy zmieniając teraz lek nie rozhuśtam sobie organizmu? Patrząc na nasze starania o dziecko...
Jakoś nie jestem przekonana do zmiany leku. Jak jest dobrze to po co zmieniać?
Doradźcie proszę i opiszcie jak u Was z tym tematem. Być może to jakieś moje głupie uprzedzenia a być może uzasadnione obawy? Wiem, że macie większe doświadczenie w tym temacie.
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lis 01, 2018 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmm...mi lekarze zamienili Arechinę na Quensyl i tłumaczyli, że to ten sam lek, tylko lepiej oczyszczony - nie da tylu skutków za kilka, kilkadziesiąt lat. Quensyl to niemiecki odpowiednik a Planequil to czeski
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Strona 24 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group