Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela miałąm to pisć czy nie bedą Cię ścigać ale nie chciałam zapeszać miałam taka przygodę z innym lekiem cóz trza płacić i tyle ehhhh:(
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Nie Lip 07, 2019 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadal nie ma tych leków w Polsce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 07, 2019 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Warszawie są, ja zaopatruję się w sieci ZIKO. Ale trzeba najpierw zbadać ceny, gdyż w tej samej dzielnicy 30 tab. może kosztować 30 zł, 40 zł, a czasem jeszcze więcej.
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Lip 10, 2019 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Radomiu też są, tylko trzeba szukać w różnych aptekach, no i zwracać uwagę na ceny, bo niestety panuje tu całkowita dowolność
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilk
Junior
Junior


Dołączył: 18 Lip 2019
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lip 18, 2019 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na zbyciu 120 sztuk Plaquenil. Dostałem na receptę, w aptece zszokowałem się ceną ale i tak kupiłem, przeczytałem o możliwych skutkach ubocznych... i podziękowałem. Jeśli ktoś bierze, powinien brać i wie co robi, to podam dalej za 120. Najlepiej osobiście w Krk.
priv: we9@o2.pl

EDIT: zmieniłem pomyloną liczbę sztuk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Berto40
Junior
Junior


Dołączył: 02 Sie 2019
Posty: 1

PostWysłany: Sob Sie 03, 2019 3:46 pm    Temat postu: Odsprzedam plaqenil 7 opakowan Odpowiedz z cytatem

Odsprzedam plaqenil 7 opakowań.cena za opakowanie 20zl.Kontakt na berto87@interia.pl
Na forum jest zakaz handlu lekami / m .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Nie Sie 11, 2019 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauważyliście po którymś z tych leków utratę/wzrost wagi? Albo łysienie czy jakieś zmiany w wyglądzie włosów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2019 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plaquenil biorę w dawce 400 mg od ponad półtora roku i nie mam żadnych skutów ubocznych. Za to poprawa samopoczucia diametralna. Lek jest dostępny na miejscu w sieci aptek Gemini.
_________________
"Albowiem nie dał mi Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (por. 2 Tm 1,7)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janinka_11
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2019 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, ja w tej chwili już prawie rok i nie zauważam skutków ubocznych. Jednakże osobiście uważam, że Arechin działa o wiele silniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam za info. Słyszałam właśnie, że Plaquenil ma mniej skutków ubocznych.
Może lekarz mi go włączy, bo jestem bardzo osłabiona, a i niestety przeciwciala wzrosły mi z dodatnich do silnie dodatnich Sad Mieliście jakieś zmiany w wynikach badań podczas brania tego leku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleksandra
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2018
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2019 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi po Plaquenilu spadła ilość przeciwciał, pozostałe wyniki (np. morfologia, próby wątrobowe) zostały bez zmian. Lek rozkręca się po ok. 3 miesiącach brania. U mnie zadziałał rewelacyjnie na stany przewlekłego zmęczenia, ustabilizowały się stany podgorączkowe. Oczywiście, nie jest idealnie, ale znacznie lepiej niż przed włączeniem leczenia.
_________________
"Albowiem nie dał mi Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia" (por. 2 Tm 1,7)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sro Wrz 18, 2019 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oleksandra napisał:
Mi po Plaquenilu spadła ilość przeciwciał, pozostałe wyniki (np. morfologia, próby wątrobowe) zostały bez zmian. Lek rozkręca się po ok. 3 miesiącach brania. U mnie zadziałał rewelacyjnie na stany przewlekłego zmęczenia, ustabilizowały się stany podgorączkowe. Oczywiście, nie jest idealnie, ale znacznie lepiej niż przed włączeniem leczenia.


Bardzo mnie to pocieszylo Smile
Lekarz polecał mi włączenie tego leku, nie ukrywam- trochę się obawiam, ale borykam sie dokładnie z takimi objawami, które wymienilas i byłoby wspaniale poczuć ulgę, choć minimalna i odrobinę przypływu energii.

Jeśli chodzi o skutki uboczne (choć lekarz mówił, że sa rzadko, a juz rzadziej niz przy Arechinie) to wspomniano mi na temat pogorszenia widzenia (kontrole okulistyczne co najmniej raz w roku) i zwiększona wrażliwość na słońce. O niczym więcej mi lekarz nie wspominał.

Miałabym prośbę, żebyście napisali, jakie mieliście miano przeciwciał przed, a jakie w trakcie leczenia chlorochina/ hydroksychlorochina. Ja póki co przed leczeniem miałam silnie dodatnie ANA3. W trakcie leczenia nie mialam robionych badań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chilled
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 40
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Sie 17, 2020 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć

Czy możliwa jest szybka poprawa po Plaquenilu? Biorę go od miesiąca i mam wrażenie, że już jest lepiej a tu czytam 3-6 mc ..
(mam diagnozę - nieokreślone zajęcie tkanki łącznej)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Wto Sie 18, 2020 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że to kwestia indywidualna i też zależy od stopnia nasilenia objawów, choroby sprzed leczenia. Generalnie to lekarz mi kiedyś wspominał, że po sterydach jest szybciej poprawa, a po hydroksychlorochinie trzeba nieco dłużej poczekać. Ale niech się jeszcze inni wypowiedza, jak to u nich bylo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 18, 2020 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam opinię doktorowej. Mechanizmy autoimmunologiczne są bardzo skomplikowane, a efekty często zróżnicowane. Zasadniczo Plaquenil (chlorochina) powinien wysycić komórki, coś się wtedy blokuje i/albo uruchamia, i pojawia się - nie zawsze - jakaś poprawa. W sumie to lek przeciwmalaryczny.

W moim przypadku po przejściu z Arechiny ok 7 lat temu na Plaquenil, efekty pojawiły się po kilku miesiącach, choć negatywne skutki Arechiny zniknęły dosyć szybko. Natomiast w ub. roku po głupim pomyśle mojej prowadzącej, żeby zrobić przerwę z Plaquenilem, i rozpoczęciu po miesiącu pięknego zakwitania mojej twarzy, powrót do P. dał wyniki po kilku tygodniach.

Ciesz się, że u Ciebie działa Smile Smile Smile
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
Strona 26 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group