Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zioła?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sob Kwi 16, 2005 9:07 pm    Temat postu: Zioła? Odpowiedz z cytatem

Witam ..
SLuchajcie mam pytanie ..
Wszyscy mi wmawiaja ,ze tylko ziołami sie wylecze
hehe niewiem smiac mi sie chce !! Bo jakos
nie mam zaufania do takich metod leczenia ...<glupota?>
no ale niewazne co Wy o tym myślicie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2005 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Zioła kryją wciąż jeszce wiele niezbadanych tajemnic i zbyt mało jest ludzi którzy znają ich działanie.na pweno nie działają na wszystko,ale moim zdaniem warto zaryzykować.Ja niestety nie mam takich możliwości.Powodzenia,należy wykorzystać nawet cień szansy uziemienia naszego chorobska.Kuracja smakowo może być paskudna ale......
pozdrawiam i powodzenia
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2005 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli ktos wmawia ci ze wyleczysz sie ziloami to niestety nic nie wie o twojej chorobie.Ziola moga w pewnym stopniu pomoc w leczeniu ale nie azstapia lekarstw , ktore musisz przyjmowac.Jesli jestes uczulony na pylki to ziola moga bycz wrecz szkodliwe.Ale to u alergikow.
nie sluchaj rad innych lecz sie tak jak masz we wskazaniach .Chyba ze radzi ci to lekarz i proponuje ziloa jako wspomagajace.U nas zawsze wszyscy wszystkich starali sie leczyc nawet gdy nie mieli o tym zielonego pojecia..... Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2005 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł - z ziołami ostrożnie, zdecydowanie nie na własna rękę, można sobie wyrządzić dużą krzywdę, trzeba się naprawdę na tym dobrze znać - co z czym i jak reaguje, przy jakich schorzeniach i przy zażywanych lekach, jeśli masz sprawdzonego i odważnego zielarza, który zdecyduje się opracować coś dla osoby cierpiącej na chorobę autoimmunologiczną, to mimo wszystko przed kuracją i tak jeszcze pędź do lekarza na konsultacje - może wspólnie uda się wam uniknąć niepożądanych interakcji i komplikacji, a kto wie może będą jakieś korzyści z terapii uzupełniającej?

Sorry że tak dość sceptycznie to brzmi, ale lepiej chuchać na zimne Laughing
Ostrożności nigdy za wiele...

Temat o metodach alternatywnych wraca co jakiś czas i to całkiem zrozumiałe, każdy chciałby pozbyć się z organizmu sterydów i immunosupresantów, ale niestety prawda jest taka że w związku z tą desperacją pojawiają się liczne cudowne preparaty "na wszystko", a jakoś mało wiarygodnych doniesień od osób którym te specyfiki pomogły...

No i druga sprawa trzeba mieć do tych metod odpowiednie nastawienie (i często gruby portfel Wink ), wiara czyni cuda.

Na forum znajdziesz kilka takich wątków - o transfer facktor, tfx, noni, vilcacorze, homeopatii, itp. Powiedzmy że otwarty umysł i chętny na experymenty znajdzie coś dla siebie na pewno.

Z tych wszystkich prób i poszukiwań chyba najbardziej wiarygodnie, brzmiała dyskusja o rdeście japońskim, a w dodatku Piotr chyba stosuje już kilka miesięcy więc może coś opowie:

rdest japoński
rdest

to link do stron Różańskiego o naturalnych substancjach immunostymulujących
http://www.rozanski.gower.pl/immunolog.html

i jeszcze strona dystrybutora wielu "cudownych środków" na wszelkie okazje, czytaj z uwagą ale i z dystansem!
http://www.bioter.pl/preparaty/index.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2005 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam posty moich poprzedniczek i swój i doszłam do wniosku że mi wyszedł okropny skrót myślowy.
Paweł ja Cię absolutnie nie namawiam na zmianę leczenia na ziółka .One czasami mogą wspomagać leczenie tylko do tego trzeba wybitnego znawcy i opini lekarza prowadzącego bo cudowne wyleczenie jest niestety tylko w swerze pobożnych życzeń,Sorki że tak głupio wyszło Embarassed
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 5:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Lidka, nie masz za co przepraszać!
To chyba niemożliwe żeby inteligenty człowiek zrezygnował zupełnie z leczenia klasycznego na rzecz medycyny naturalnej.
W formie wspomagaczy i uzupełniaczy to dość rozsądne i jeśli ktoś mnie przekona że istnieje roślinka lub mieszanka która faktycznie działa, nie popaprze mi nieczego w wątrobie to czemu nie? Chętnie sobie zaparze!

Ja nie wiem czy Pawłowi chodziło o generalne opinie o ziołach czy o konkretne zioła do zastosowaniu przy chorobach auto- w tym przy toczniu. Bo jeśli opcja pierwsza to chyba wszyscy się zgodzą że trzeba ostrożnie i pod kontrolą kogoś "wtajemniczonego", a jeśli opcja druga - to gorzej bo oprócz wspomnianego rdestu nic o roślinnych/ziołowych preparatach nie znalazłam.

Ale może się jeszcze ktoś odezwie, fajnie jak z innym poglądem na sprawę, bo coś za bardzo się wszystkie zgadzamy, hmm a to mało ciekawe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya...chyba czekasz na kogos takiego jak pan P......
zgadzamy sie bo jestesmy wprawione w bojach z organizmem calymi latami , kiedys na poczatku mozna mnie bylo jeszcze przekonac do rozwazenia propozycji mieszanek ziolowych.....teraz juz nie.
Kazdy na poczatku szuka czegos cudownego.....a potem okazuje sie ze cudowne wspomagacze cudownie czyszcza portfel.....
Wydaje mi sie ze Pawel jest przeciwny takim kuracjom a jego otoczenie znosi cudowne informacje......starajac sie pomoc..Najczesciej robia tzw.
niedzwiedzia przysluge Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu ten rdest Wink

Tak to fakt ze 2 razy dziennie pije rdest i czuje sie po nim dobrze. Zobacze jak teraz wyjda wyniki. Na poczatku jak zaczalem uzywac rdest to nawet bez wiedzy lekarza obnizylem sobie wszystkie leki, a wyniki przeciwcial spadly.

Pozniej zrobilem sobie przerwe w przyjmowaniu rdestu ale tez w tym samym czasie zapadlem na potworna grype i po tym przeciwciala przy tych samych dawkach lekow minimalnie sie podniosly (nie wiem czy od grypy czy z braku rdesty)
Teraz znowu przyjmuje rdest i jak na poczatku maja zrobie sobie badania to wam powiem jak co jest grane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytałem się was o wasza opinie na temat ziol nic wiecej ..
Mam wspaniałego dziadka który aż do ksiedza poszedł hehe Smile który robi ziółka ... no i puzniej moja mama się dowiedziała ... o tym i jak mi to powiedziała to była szybka odpowiedz ... nie nie nie no coś ty chcesz mnie otruc ! Boje sie jak jakis ksiadz ma mi zrobi mega zioła hehe buehe Smile ehh przez te ich ziółka to Ja sie wykoncze ! Smile ... ale te japonskie to hmmm ... tylko ,ze tak jak mowicie ... na takie leczenie to trzeba miec troszke grosza ... chyba zaczne grac w LOTTO hyyh Smile ..
Paweł !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2005 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, Nenya-pytanko Smile byla mowa na forum o TFX? Pytam, bo bralam serie, zaraz po cyklosporynie, a przed Medrolem-zapisana przez prof immunologii. a malo o tym wiem. Mozesz mi podac link? nadal sie gubie w nowej szacie forum-ale to pewnie dlatego ze ostatnio mniej tu bywam. Pozdrawiam serdecznie wszystkich:)
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2005 6:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

było ale tylko symbolicznie, bez należytego rozwinięcia, dlatego lepiej poczytaj z forum gw:
TFX
Thymus Factor X (TFX)

http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=2117
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2005 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
ja dodam tylko to co kiedys juz napisalam - cos co jednemu pomaga nie znaczy, ze pomorze i innym.
Dlatego bylabym ostrozna co do roznego rodzaju ziolek - bo czasem pomagaja a czasem mozna se niezle pogwatmac sprawe.

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tak do ziół: w tym temacie i w innych się to przewija. Kilka osób pisało, że zioła im zaszkodziły. Ja też piję sobie dość często (bez konsultacj z lekarzem), ale tylko takie jak np. dziurawiec, melisa, pokrzywa, rumianek, lipa, szałwia.

Jak ktoś z Was miał złe doświadczenia, to bardzo proszę napiszcie, jakie zioła są niewskazane i mogą wręcz zaszkodzić. Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zioła szkodza takze tym którzy mają alergie na pyłki, , ja dostaję po nich duszności,
kazde z ziól ma takze swoje działanie, co w połaczeniu z lekami ktore bierzesz mogą wywołać reakcję bardzo różną
pisałam już w tym temacie co myslę o nich, wolę sama nie pić zadnych ziól bez porozumienia z lekarzem
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja piłam jakąś mieszankę niby odchudzającą (to było ponad rok temu) i myślę, że to spowodowało nawrót choroby, albo przynajmniej się do niego przyczyniło. Aha, i robiłam to bez konsultacji z lekarzem Embarassed Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group