Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Upośledzona perfuzja w badaniu przepływu mózgu ECD-SPECT
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no no nenya - czyzbym widziala w tym nutke przeprosin za to: grozenie, bicie w pupe, strzelanie itd Twisted Evil
heheheh

hmm Monia a Ty wiesz, ze u mnei jakos nikt nie pomyslal, ze wlasnie takei objawy moga miec cos wspolnego wlasnie z tym odcinkiem szyi ??
ale moze dlatego, ze perfuzja uposledzona byla - choc rezonans czy tomograf nigdy nic nei wykazywaly - ale tak jak moja neurolog twierdzi toczen powoduje, ze ma sieobjawy pewnych neurologicznych zmian ale faktycznie u mnei tych zmian jako takich nie ma -- przynajmniej patrzac na ostatnie wyniki no poza EEG.

Jessuuuuu ale mi sie chce spac - ja nie wiem kiedys to ja spalam gora 4 godziny na dobe a teraz bym mogla ze 12 przespac i tak malo - no ja rozumiem , ze rzez toczen czlowiek jest wiecznie zmeczony, oslabiony, senny, + pogoda swoje doklada - no ale bez przesady - czy to kiedys minie?? to takie dlugie spanie????

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badanie tetnic szyjnych i Dopler...i rezonans magnetyczny krogow szyjnych ......trzeba by powtorzyc........hmmm.ale wytlumacz to lekarce...........hahaha..... W przeciagu roku moglo wszystko sie zmienic.....przeciez i osteoporoza atakuje .....tym bardziej moga byc zmiany w kregoslupie.... Z tego powodu moga byc twoje objawy.A co do spania ........to kiedys samalam 4 ...5 godzin na dwie doby .....a teraz ciagle chce mi sie spac.....hmm...... motyle sie juz obudzily .....teraz czas na nas.....Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 7:06 am    Temat postu: Metypredzik. Odpowiedz z cytatem

Bry ponownie.
Co do sterydow, po metypredzie i owszem skutki uboczne beda.
Ale juz podaje informacje:
Lekiem podstawowym jest prednison sprzedawany u nas pod nazwa Encorton.
Nastepny stopien oczyszczenia i zwiekszenia przyswajalnosci przez organizm stanowi prednisolon u nas jako encortolon.
I ostatni to metyloprednisolon czyli metypred.
Nie twierdze, ze on jest cudowny i nie ma skutkow ubocznych, ale z tego co sie orientuje ma je stosunkowo malo nasilone w porownaniu do innych.
Oczywiscie duzo zalezy od pacjenta. Jedni lepije toleruja encorton inni metypred Wink
Co do kregoslupa - istnieje szansa, ze nastapilo zwyrodznienie krazkow miedzykregowych lub wystapil usisk na tetnice szyjna, co powoduje objawy niedokrwienia mozgu.
W tym przypadku wskazane jest wykonanie USG dopplera tetnic szyjnych i skroniowych. Co do MRI kregoslupa - mozna ale wczesniej warto zrobic zdjecie RTG kregoslupa. Jezeli na nim nie bedzie zmian, to jest to juz spora wartosc diagnostyczna.
Mysle, ze mozna tez odwiedzic laryngologa. Wiele zaburzen rownowagi moze wiazac sie z zaburzeniami ukrwienia blednika i dawac takie objawy.
Jakies piski, szumy w uszach?
Oj rozpisalem sie Wink Pozdrawiam serdecznie
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka
hmmm deimosek z uszami do ja do czynienia mam juz od malenkosci - (zapalenia i to zawsze kanalowe usza poprzez ropniaka blekitnego - ktory samoistnie zniknol rownie ciekawie jak sie pojawil - a juz operacje mieli mi robic eheh no a teraz mam caly czas egzemem ktora meczy) hmm kurcze nawet nei przyszlo mi do glowy, ze to mogloby miec jakis wplyw - bede musiala powiedziec o tym prowadzacej - ale dzieki za informacje:)

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano wyniki przyszly wtedy, gdy sie ich przestalam spodziewac...
"Tomografia rezonansu magnetycznego glowy, wykonana sekwencjami FSE i FLAIR w obrazach T1-, T2- i PD-zaleznych nie wykazuje zmian patologicznych. Stwierdza sie brak sygnalu przeplywu w prawej tetnicy kregowej, co moze byc wariantem rozwojowym"
tyle sie dowiedzialam, wprawdzie czytac umiem, ale rozumiem z tego niewiele,
pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwyczajnie masz zwezona tetnice szyjna co utrudnia doplyw krwi do mozgu ...z tad moga byc zawroty glowy jakies zaburzenia pamieci..
bole glowy .....Pojdziesz z tym do lekarza to dostaniesz jakis lek rozszerzajacy naczynia i bedzie lepiej
Trzymaj sie
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Maj 05, 2005 7:20 am    Temat postu: Leki rozszerzajace. Odpowiedz z cytatem

Ogolnie to leki rozszerzajace naczynia same w sobie moga niewiele pomoc, jezeli zwezenie jest znaczne.
Leki: nootropil, adavin.
Moze jednak byc konieczny zabieg operacyjny poszerzenia tetnicy Wink. Ale to ostatecznosc. Po za tym zwezenie moze byc spowodowane zwyrodnieniem kregoslupa. Wskazane RTG.
Tak czy owak nalezy sie cieszyc ze nie ma zadnych znaczacych zmian w mozgu.
Pozdrawiam
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 05, 2005 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naistnotniejsze info zawarte w tym komunikacie to:

nie wykazuje zmian patologicznych

reszta to moło ważny dla pacjenta opis metodyki badania (np. czas relaksacji podłużnej T1, czas relaksacji poprzecznej T2, gęstość protonowa PD - może ma to znaczenie przy interpretacji obrazu, ale tylko dla fachowca Smile )

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group