Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wysokie ASO - problemy diagnostyczne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bragata
Junior
Junior


Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 1

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 12:10 pm    Temat postu: Wysokie ASO - problemy diagnostyczne Odpowiedz z cytatem

Od 5 lat chodze do swojego reumatologa z powodu wysokiego ASO (400-700) jednak on twierdzi ze to "moja uroda" do tego pojawilo sie wysokie miano przeciwcial przeciwjadrowych ANA (1:640 !!) przez 3 lata byly one 1:160 typ swiecenia plamisto-ziarnistyzrobiłam dodatkowe bdania PANeL ( nRNP/Sm, Sm, SS-A, SS-B.Scl-70, Jo-1, CENP B ,ds DNA)i ich nie wykryto WIEC o CO CHODZI DLACZEGO MAM wysokie ANA . W ostatnich miesiacach pojawila sie leukopenia (3,500 !!) zaburzenia w gospodarce lipidowej (niskie TG 30 mg/dl)co najgosze uporczywy bol i dretwienie nogi w okolicy posladka nasilajace sie w pozycji siedzacej czynnik reumatoidalny i CRP w normie.


Moze ktos z WAs ma podobny problem Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Jesteś kobietą-zagadką, kolejną w ciągu ostatnich kilku dni, która szuka wytłumaczenia swoich wyników badań i samopoczucia...

Ja nie pojmują dlaczego lekarze w takich przypadkach nie próbują chociaż wytłumaczyć pacjentowi, że sami nie bardzo wiedzą co począć i wysłać ich do innego specjalisty.
Co to jest za powiedzenie "taka pani uroda" Exclamation Question

Pewnie dla ciebie to żadne pocieszenie, ale wiedz że nie jesteś sama - zdecydowanie osób zdezorientowanych i zostawionych samym sobie bez choćby kilku uspokajających zdań lekarza jest tu całkiem sporo...

Ewidentnie coś się dzieje w twoim organizmie - choć nie ma powodów do paniki, wzrost ANA tylko wygląda tak groźnie faktycznie miano wskazuje jak wiele razy analityk musiał rozcieńczyć próbkę, by otrzymać roztwór wolny od przeciwciał przeciwjądrowych, każde rozcieńczenie podwaja ilość badanego roztworu, dlatego miana rosną gwałtownie (między 1:160 a 1:640 są tylko dwa rozcieńczenia a wyższy wynik nie musi bezpośrednio świadczyć o większej aktywności choroby).
Zaburzenia morfologii i innych wyników plus dolegliwości - a lekarz ciągle nic?
Może czas zmienić fachowca na jakiegoś bardziej zdecydowanego i doświadczonego? Po co się męczyć dłużej taką nie wyjaśnioną sytuacją...

Trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
na litosc boska ja nei wiem co ci lekarze - fachowcy zamiast wziasc sie do roboty to mowia: " to taka pani uroda" -- ja tez mialam ta przyjemnosc to uslyszec - az mnei nosi jak z czyms podobnym sie spotykam - ale zaden oczywiscie nei przyzna nenya, ze nie wie co sie z organizmem dzieje wiec wola zwalic na "urode" - paranoja.

bragata coz moge dodac wiecej niz nenya - chyba tylko to, ze poki co nie doszukuj sie bog wier czego najgorszego (cos sie w twoim organizmie dzieje - teraz kwestia stwierdzenia co takiego) - niestety by trafic na odpowiedniego lekarza, ktory rozpozna i odpowiednio sie zajmie jest trudno - ale w koncu natrafisz - nie poddawaj sie -- mnei sie tez w koncu udalo trafic do lekarza, ktory byl w stanie powiedziec co mi jest i dlaczego mimo iz nadal musze chodzic to tych "fachowcow", ktorzy jednak wiecej mi szkodza niz pomagaja swoja wiedza i tym, ze nie przyznaja sie do bledu i neiwiedzy --- a niestety nasze choroby sa jedna wielka zagadka..
Trzymaj sie i nie poddawaj Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
atena
Junior
Junior


Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: ostrow wlkp

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 12:03 am    Temat postu: witaj :) Odpowiedz z cytatem

hej szukasz osoby z podobnym problamem wic znalazlas...pierwszy raz u mnie wyryto ASO 678 podawano mi antybiotyki jednak nie pomoglo:( wiec przerwala leczenie.pojechalam na kolonie i po zmianie klimatu spadlo do 350 ale czy to mozliwe. kiedy poszlam do lekarza stwierdzil ze nic nieda sie juz zrobic i tak zostalo.czy tak postepuje lekarz?po 7 latach zrobilam kontrolne i znowu prawie 600 powiedz czy to sie leczy ?do jakiego lekarza powinnam sie udac jeszcze?obecnie laryngolog migdalki mi ma wyrywac zapisalam sie do kardiologa bo mam jakas wade serca do tego anemia....a diagnozy nie ma..powiedz czy te paciorkoce sa bardzo grozne?i czy nigdy nie bedziemy zdrowe?ja naprawde niewiem...czekam z niecierpliwoscia na twoja odpowiedz:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ateno nie uzyskasz od tej osoby odpowiedzi pojawiła sie i znikęla nie zagląda tutaj
masz moja opwiedz w poście powitanym znajduje sie w niej mniej wiecej odpiewiedz na twoej pytania
migdałki w takim przypadku nalezy usunąc one moga byc przyczyna
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.. nie kumam... po co do jasnej chol..... zawracać wszystkim zadek...
zadawać pytania .. jesli nie interesuje nas odpowiedż.. Twisted Evil ....lub jeśli niepotrafi się jej zaakceptować bo jest zgoła inna od oczekiwanej.. Exclamation Shocked Question
moze nalezałoby potwierdzać wszystkie przypuszczenia tych ludzi i wtedy poczuliby ię szczęsliwi i mogliby wkońcu zaczać chorować.. Shocked Exclamation

pzepraszam,ze nie na temat.. ale to się ostatnio coraz częściej zdaza i chyba wszyscy na to zwrócili uwagę.. a mnie po mału zaczyna to wyprowadzać z równowagi.. niewyobrażam sobie jak to znosza moderaatorzy...

ludzie opanujcie sie Exclamation

wszycy na forum sa mile widziani i mile witani.. wiec trochę kultury i szacunku dla innych i ich czasu by się przydało..

kończe bo chyba trochę mnie poniosło...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie tak juz maja zaglana troche narobią zamieszania i odchodza, nic na to nie poradzisz, przypomnij sobie nie tak dawo parę aktwnych osob pytały o wszystko i szukały wszedzie a potem przyszły wyniki sa ok wiec olewaja to o co pytały i zniknęły
nie jest to miłe nie jest to sympatyczne , ale czasmi byc moze komus kto chce tej pomocy pomozemy, nie wiem czego oczekują diagnozy plus recepty ? i dokładnych wskazówek co robic,
to nie to miejsce nie jestesmy lekarzami , nie jestesmy farmaceutami , staramy się pomóc , a az nieraz nas olewaja pozniej co takie zycie, i taka ich kultura
trzeba to traktowac na luzie , i tylko nowi się dziwią ze nie lubimy jak ktos po raz 10 pyta o to samo mając juz z 10 razy odpowiedz , ktos chce tu zaraz i teraz bo szukać mu się nie chce , po co skoro i tak dostanie odpowiedz
nie ten temat wymierzam sama sobie karę Bicz Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group