Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Farbowanie wlosow a toczen?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 3:30 pm    Temat postu: Farbowanie wlosow a toczen? Odpowiedz z cytatem

Spotkalam sie pare razy z opinia , ze przy toczniu nie wolno farbowac
wlosow. Niw wolno tez robic trwalej .......poniewaz chemia moze miec wplyw na pogorszenie stanu zdrowia.Czy ktoras z was spotkala sie z takimi opiniami.Ja farbuje wlosy ...nie zauwazylam zadnych efektow ubocznych ale moze cos w tym jest ?......Opinie o szkodliwosci farby do wlosow sylszalam z ust pacjentek chorych na tocznia .....ale tez z ust lekarzy.....Napiszcie co wiecie .......oraz co myslicie na ten temat?
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybki research i oto wyniki:

1. Wg książki "Toczeń chororba podstępna"
Cytat:
Czy istnieje związek pomiędzy toczniem i farbą do włosów?
Istnieją pewne podejrzenia, że farby do włosów mogą wyzwalać rzuty tocznia u niektórych pacjentów. Preparaty kosmetyczne do farbowania włosów zawierają barwniki, które, jak stwierdzono mogą wywoływać niektóre postacie chorób indukowanych lekami, co stanowi podstawę podejrzeń w przypadku tocznia.


2. Wg autorów opracowania "Farbowanie włosów a ryzyko rozwinięcia SLE"
Sanchez-Guerrero J, Karlson EW, Colditz GA, Hunter DJ, Speizer FE, Liang MH z Harvard Medical School, Boston, Massachusetts, USA. (Arthritis Rheum. 1996 Apr;39(4):657-62)
Abstrakt

Zbadano 106,391 kobiet w wieku 30-55 lat i nie znaleziono żadnego związku między wystąpieniem SLE a sposobem farbowania włosów, częstością farbowania, wiekiem w którym badana pierwszy raz farbowała włosy. Ryzyko zachorowania nie zwiększyło się po 15 i więcej latach stosowania zabiegów farbowania włosów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robię trwałą 2 razy w roku juz od lat i nigdy nie zauwazyłam zadnego negatywnego wpływu na stan zdrowia. Laughing
Pozdrawiam wszystkich farbowanych i nie farbowanych,z trwałą i bez
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farbuje wlosy od lat. NIe wiem czy ma to wplywa na chorobe,choc lekarz nigdy nic mi nie wspomnial.Chociaz... osatnionie farbowalamz roki terazwyniki mam lepsze.Jestem ciekawa jaktofaktycznie jest,chyba spytam lekarza na kolejnej wizycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 24, 2005 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co zrozumialam.....autorzy ksiazki Toczen..........
stwierdzaja a raczej wyrazaja przypuszczenie ze toczen ...moze ?? miec wplyw......a jednoczesnie przeprowadzone badania na kobietach tego nie potwierdzaja.....
Wlasnie takie mialam wiadomosci ........wiec i watpliwosci sa dalej.....
Moze jakis okreslony specyfik wchodzacy w sklad farby .....ma cos wspolnego ...?Ja sama jestem przykladem ze nie ma.....skad wiec te wiadomosci w ksiazce .....i nie tylko w ksiazce........?Moza to tak na wszelki wypadek .......? ale jesli ktos poruszyl ta sprawe w ksiazce musial miec jakies przeslanki ku temu?
Znam osoby ktore wrecz boja sie kazdych kosmetykow stosowanych na skore glowy ......bo chemia .....bo zaszkodzi jak farba.Zawsze mnie to dziwilo? :shock
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad
poszukam zaraz tych kolejnych wyników badań z postu wczorajszego który zniknął...

dziwna sprawa, bo ktos usunął 3 posty z tego wątku Confused

-------
no to jeszcze raz:
Trafiłam na kilka wyników badań przeprowadzanych na różnych grupach - chore na toczeń układowy, skórny; ze względu na sposób farbowania, rodzaj środków; brano pod uwagę krótki lub długi okres oddziaływania - wnioski są takie że nie stwierdzono korelacji między tymi czynnikami a pojawieniem się tocznia, wywoływaniem zaostreń i aktywnością choroby. Farbowanie włosów nie wpływa na zwiększenie ryzyka zachorowania.

Pogląd o niebezpieczeństwie związanym z farbami pojawił się jakis czas temu, gdy wyniki jednych badań wskazywały na możliwy związek między toczniem a farbowaniem włosów, wyniki były jednak niepewne, a seria badań mających je zweryfikować nie potwierdziła takiej zależności.

źródło1
źródło2
źródło3
źródło4
źródło5
źródło6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny w szpitalu wlasnie opierajac sie na ksiazce .....kurczowo trzymajac sie jej jak wyroczni oparly na niej swoje zdanie.........nie wolno farbowac bo tak wyczytaly w ksiazce.
Rzeczywiscie Nenya zniknely te trzy posty .....bo sledzilam na biezaco Twoje odpowiedzi......Ciekawa sprawa .....jestem zaskoczona.
Monika
Moj post tez zostal wczoraj ...alob dzisiaj rano usuniety?.....co sie dzieje Evil or Very Mad Question
To tak lekki temat a posty z niego znikaja ............co jest grane Question
Po wyslanie tego postu na liczniku dalej widnieje tyle postow ile bylo moze ten tez zniknie......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem - choć mam kilka teorii (głównie mocno spiskowych Laughing ), zniknęły moje 2 i twój 1 - to nie ja je kasowałam tego jestem pewna.

A co do książki to z nią jest taki problem, że jest niestety jedyna na naszym rynku, co czyni ją bezkonkurencyjnym dostarczycielem wiadomości o toczniu, bo wszyscy wiemy że od lekarzy na ogół nie da się dowiedzieć tyle ile by się chciało. Nie ma jak ani skąd zweryfikować widomości z tego źródła.

A trzeba sobie zdawać sprawę, że ta pozycja może być już lekko przeterminowana, wydana u nas w 2002 roku, faktycznie w Stanach wyszła w 1998 a więc 7 lat temu!
I tu druga sprawa (już zresztą ktoś o tym na forum wspominal) - książka powstała w USA i dlatego część wniosków, badań i ostetecznych informacji przeznaczona jest dla tamtejszej populacji i np. przyjmuje się że u afro-amerykanek toczeń występuje częściej i przybiera ostrzejsze formy.

Więc nie należy traktować tej książki w całości jako Pisma Świętego. Jest ważna i potrzebna, ale w porównaniu z pojawiającymi sie co jakiś czas na zachodzie poradnikami dla chorych na toczeń to w tej chwili raczej jedna z pośledniejszych pozycji. Oczywiście tam. Bo u nas ciągle jedna i jedyna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya.....ksiazka o toczniu naprawde w tej chwili niewiele nam daje jest ona dobra dla poczatkujacych ...My starzy wyjadacze nie dowiemy sie z niej nic czego bysmy nie wiedzieli.
A sprawa spiskowa ......moze zaczniemy ukladac scenariusze do filmu..........mnie tez przyszlo na mysl kilka bardzo spiskowych teorii Wink ...i jedna bardziej fantastyczna od drugiej Razz
Dobrze ze mamy Piotrka.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2005 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Oj, dawno mnie tu nie bylo. Czesto zagladam przelotem, sprawdzic co slychac. Dzis w zasadzie tez na krotko, ale postanowilam przeslac Wam wiosenne pozdrowienia (hmmm... jest dostepna jakas wiosenna emo-ikonka? Wink Chce tez dodac ze pasemka oliwkowo-blond, albo aktualnie wielobarwne kosmyczki trzymaja sie na mojej glowie bardzo dobrze, a jedyna reakcja jakiej sie obawialam to alergia na ktorys skladnik. Ale spoko. Przezylam, a kolory ciesza przez kilka mies:)
Jeszcze raz pozdrawiam!


ps
dodalam (dzieki pomocy Piotrka) obrazek, jest widoczny?
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2005 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój lekarz powiedział, że bez obaw mogę farbowac włosy i pogorszenia nie dostane. Ze niektóre odkrycia z ksiązek to można w ogóle między bajki wsadzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2005 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

nie no kochani bez przesady jeszcze niedlugo wynajda, ze siusianie siadajac na desce moze wplynac na tocznia albo urzywanie pomadek, kremow itd --- fanatyzm jakis czy co Smile

ja tam od lat farbuje i jakso nei zauwazylam by to mi szkodzilo -- no chyba, ze se pojade po skorze to potem sie namecze by zmyc;) albo kolor wyjdzi enei ten co chcialam oj to cisnienei rosnie -- ee to faktycznie wowczas moze wplywac na pogorszenie --- wniosek -- nalezy farbowac w dobrym nastroju i nieprzejmowac sie rezultatem Smile

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maki2
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 6

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was Cieplutko. Musze przyznać, ze pierwsze słysze o tym złym działaniu farby.. Ja farbuje włosy i nic mi sie nie dzieje tzn nie zauwazylam negatywnego działania farby. Serdecznie pozdrawiam.
_________________
Ucz ludzi radości, której nie dostrzegają. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy od indywidualnych preferencji-toczeń przebiega mało schematycznie u pacjentów Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
M_wilczek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 279
Skąd: Police

PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja się spotkałam z tym ze lekarka zapytała się mnie czy zawsze farbuję na czarno po mojej odpowiedzi że tak zasugerowała mi żebym zmieniła kolor farby.

hymm może coś wy tym jest
_________________
Buziak M.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group