Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LymphoStat (belimumab)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 24, 2005 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje.....wiekszosc pacjentow po jakimś czasie schodzi ze sterydów .często zostaja tylko na Norprolacu.......lub na niskich dawkach sterydów...Wiem ze w klinice .robi sie rutynowo pozimy prolaktyny .i prawie 90 % ma za wysoki .....Chyba jest to jednak jeden z czynnikow waznych w toczniu...i obnizajac go ...mozna doprowadzic do złagodzenia choroby. Nie wiem czy dokładnie to zrozumiałam ? Przed wdrozeniem leku każdy pacjent musi sie zapoznac z działaniem ....leku i innymi czynnikam dotyczacymi Norprolacu. Musi podpisać zgodę .....pózniej zaczyna sie od malutkich dawek....pod kontrolą szpitala.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monnika
Junior
Junior


Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 15
Skąd: okolice kielc

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!
czy jest ktoś z was kto poddał się leczeniu tym nowym lekiem belimumab???nie wiecie są jakieś skudki uboczne stosowania tego leku??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacje na temat belimumabu znajdziesz na stronie Human Genome Sciences, sponsora badania klinicznego.

http://www.hgsi.com/products/LSB.html
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam napisał:
Benlysta (belimumab) wykazał w 3 fazie badań klinicznych możliwość znacznego obniżenia aktywności przebiegu tocznia rumieniowatego układowego (SLE) jednocześnie pozwalając na znaczne opóźnienie wystąpienia jego pierwszych objawów.
GlaxoSmithKline i Human Genome Sciences ogłosiły pełną dokumentację wyników testów BLISS-52, pierwszy z dwóch kluczowych badań 3 fazy badań klinicznych nad środkiem Benlysta (belimumab) przeprowadzanych na seropozytywnych pacjentach cierpiących na toczeń rumieniowaty układowy (SLE). Dane, oficjalnie opublikowane na American College of Rheumatology (ACR) wykazały, że belimumab jest doskonale tolerowany, a jego stosowanie wraz ze standardową opieką medyczną pozwala na osiągnięcie klinicznie istotnej poprawy stanu zdrowia w pacjentów z SLE.
Belimumab, jest wciąż badanym środkiem, pierwszym z nowej klasy leków będących specyficznymi inhibitorami BLyS. Badania nad nim są tak bardzo ważne, biorąc pod uwagę przeszło 50 letni zastój w rozwoju nowych leków w terapii tocznia rumieniowatego układowego. Środek rozwijany jest wspólnie przez GlaxoSmithKline(GSK) i Human Genome Sciences (HSG) na podstawie porozumienia o komercjalizacji, które weszło w życie w sierpniu 2006. Publikacja drugiego etapu testów 3 fazy (BLISS-76) została już zapowiedziana na 2 listopada 2009 roku. Zakładając, że wyniki tych badań będą równie pozytywne, GSK i HSG mogą złożyć wnioski o dopuszczenie leku do obrotu w Stanach Zjednoczonych, Europie i innych regionach świata, już w pierwszej połowie 2010 roku.
red. Konrad Kowalski
http://www.naukowy.pl/przelomowe-wyniki-badan-nad-nowym-lekiem-w-leczeniu-sle-vt35362.htm

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niesamowite i bardzo budujące ...w końcu jest coś nowego ,może jednak otworzy się przed motylkami ALTERNATYWA i nadzieja zaświeci na nowo Very Happy ...ciekawe tylko kiedy my jako pacjenci dowiemy się o nowym leku i ewentualnym leczeniu Rolling Eyes
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiniu nasza Ty posłanko dobrych wieści Very Happy
A poważnie, to świetna i budująca wiadomość Confused
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie moje doniesienia, tylko sama Very Happy
ja to tylko do odpowiedniego wątku dałam

jemu/jej należą się podziękowania Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa to w takim razie dzięki Sam Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sam
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 42

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 11:30 am    Temat postu: tłumaczenia stron przez translator internetowy Odpowiedz z cytatem

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://www.hgsi.com/belimumab.html&prev=/search%3Fq%3Dbenlysta%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rlz%3D1R1GGGL_pl___PL345%26hs%3DCh1&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhhPGmM1jfh5plwsHCypUlGyNWDWOg

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://www.hgsi.com/products.html&prev=/search%3Fq%3Dbenlysta%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rlz%3D1R1GGGL_pl___PL345%26hs%3DCh1&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhi8j-gK5OPJ7PmGsoEKxvODeotyKw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brzmi bardzo obiecująco Very Happy co z tego wyjdzie pokaże życie Cool ja jednak zawsze wierzyłam ,że w końcu coś lub ktoś zajmie się szukaniem znalezieniem i w fazie końcowej leczeniem naszego wilczka Wink oby jak najszybciej można było wdrożyć ten specyfik Rolling Eyes z tego co widać nie pozbawiony jest skutków ubocznych ...ale i tak myślę ,że warto Cool

dzięki Sam za info Allah i proszę o jeszcze więcej takich pozytywów Mr. Green
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sam
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 42

PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 2:52 pm    Temat postu: strona też z nowymi doniesieniami Odpowiedz z cytatem

Strona tłumaczona przez translator (aby tłumaczyć strony można wpisać adres http://translate.google.pl/# i potem podać adres strony do tłumaczenia)

http://translate.google.pl/translate?prev=hp&hl=pl&js=y&u=http%3A%2F%2Flupustrials.org%2F&sl=en&tl=pl&history_state0=
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sam
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 42

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 3:29 pm    Temat postu: kolejny link Odpowiedz z cytatem

link:
http://www.wple.net/nefrologia/nef_numery-2008/a-nefro-2-2008/119-123-mazanowska_i_klinger.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mandalena
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 16
Skąd: Jelenia Góra/ Haga

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Dziewczyny!
Dziś wpadłam na wiadomości o tym nowym leku Belimumab i wygląda na to, że wszystko idzie w dobrą stronę. Coraz więcej osób jest poddawanych testom i wyczytałam z doniesień ze stycznia tego roku, że lek nie bedzie jeszcze szeroko dostepny do końca tego roku, ale może juz w następnym...

http://www.lupus.org.uk/information/information_informationforpatients_belimumab.htm

troche mnie poniosło i popłynęły łzy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,wiemy-właśnie Sam donosi nam tu nowości na jego temat Wink
Dobrze przetłumaczone,super Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kabi
Junior
Junior


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 1

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Very Happy
To mój pierwszy post na tym forum a piszę go tutaj ponieważ osobiście przetestowałam na sobie belimumab. Toczeń rozpoznano u mnie w 2007 roku i zaraz po rozpoznaniu otrzymałam propozycję przystąpienia do programu. Jeździłam do szpitala co cztery tygodnie, robiono badania i dostawałam kroplówkę. Równocześnie brałam i biorę nadal metypred. Przyjmowałam lek przez trzy lata i czułam się świetnie żadnych incydentów, wyniki w normie lub z bardzo niewielkimi odchyłkami. Ostatnią dawkę dostałam we wrześniu 2010. Wyniki nadal są ok ale nie mogę powiedzieć że nie obserwuję żadnych zmian w samopoczuciu po odstawieniu leku. Częściej jestem zmęczona i trochę mniej mi się chce. Jeśli ktoś ma jakieś pytanka dotyczące tego leczenia takie od praktycznej strony to chętnie odpowiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group