Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Reorganizacja forum!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 1:12 pm    Temat postu: Reorganizacja forum! Odpowiedz z cytatem

Ponieważ pojawiły się głosy o małej przejrzystości naszego forum, czas na zmiany i uproszczenie czego się da.

Dlatego przez kilka dni będziemy tu z Pioterm grasować i przenosić posty, by stworzyć brdziej jednoznacze i uporządkowane działy.
Efekt końcowy ma być mniej więcej taki, czyli prostota i czytelność:

> Toczeń i inne choroby z rodziny kolagenoz:
1. Porady i doświadczenia
2. Nowości medyczne i paramedyczne
>
> Forum dyskusyjne:
1. Poza chorobą - humor, życzenia, itp.
2. Sprawy techniczne

Czyli połączymy dwa działy Porady czytelników i Doświadczenia w jeden, usuniemy dział Nowości farmakologiczne (bo nie ma tam ani jednego postu na ten temat!)
Chyba że macie jeszcze jakieś prropozycje i życzenia specjalne?

Zatem ja zabiorę się do przenoszenia wątków, w wy moi mili nie wpadajcie w panikę, bo nic nie zostanie usunięte - najwyżej zmieni lokalizacje!

--------
pogrzebałam już trochę i widzę ponad 100 (!!!) wątków składających się z 1 postu bez żadnej odpowedzi, co wy na to żeby jednak się ich stąd pozbyć?
o kasacji myślę też przy okazji wątków pozostałych w dziale wymiana doświadczeń - czyli głównie apeli i ogłoszeń fundacji (z którą już chyba niewiele mamy wspólnego, przynajmniej organizacyjnie), oraz postów b. starych i skierowanych do konkretnej osoby (np. Do Wojtka)

przejrzyjcie z łaski swojej ten dział, powiedzmy przeznaczony do czyszczenia bezpowrotnego i dajcie znać jak uważacie że coś wartościowego i przydatnego tam się znalazło - powiedzmy przez kilka dni, np. do środy, bo wcześniej chyba Piotr nie wprowadzi nowego układu forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya......proponowalabym usunac stare posty na ktore nie ma odpowiedzi...wiec chyba i zainteresowania.Faktycznie z fundacja nie mamy nic wpsolnego .....wiec ogloszenia ..typu zlot ....spotkanie ktore odbylo sje juz rok temu lub wiecej tylko niepotrzebnie zabieraja miejsce.
Wydaje mi sie ze to bedzie bardziej przejrzyste..a nowi nie beda musieli sie zastanawiac .....gdzie umiescic swoje pytanko...
Robi sie bowiem z tego dlugasne forum czasami zupelnie nie odpowiadajace istocie sprawy.
Proponowalabym jeszcze jeden dzial ...dzial ogloszen......
Posty typu sprzedam.....cos tam......lub Kolezamko prosze o pilny kontatk.....czy cos w ty stylu......mozna to umiescic w Forum dyskusyjnym
i co jakis czas aktualizowac...po prostu starsze wyrzucac Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy pomysł, można by stworzyć osobny dział, takie Centrum powitań i wymiany, czy Centrum powitań i ogłoszeń - gdzie newbiesie by się przedstawiały (jeśli miałyby ochotę cos o sobie powiedzieć), ludzie wymieniali by się namiarami, "szukali przyjaciół", albo kontaktu z kims konkretnym, itp.

troche mnie teraz nęci żeby wyciepać wszystko/albo prawie wszystko to co było przed awarią, powstało juz tutaj w końcu kilkaset postów!
ale to chyba zbyt radykalne, co?

chyba szukam sobie roboty zastępczej, mam tak zawsze jak muszę zrobić coś pilnego (do pracy), wymyślam preteksty żeby odwlec ciężką robotę obowiązkową...
też tak macie? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna naprawde wiekszosc wyrzucic .....nic nie stracimy......zostaw tylko swoje.......lub te ktore zawieraja jakies cenne informacje.
Jezeli juz istniejemy od ladnych paru miesiecy to rzeczywiscie nie sa nam potrzebne posty wczesniejsze.
Po prostu je powyrzucac i juz...zmniejszy sie ilosc ston ...ale zostana chyba te najbardziej wartosciowe.
Mysle ze wiekszosc sie z tym zgodzi...a jak nie to niech sie sami wypowiedza Neutral
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
popieram Monikę.
Nenya twoje opracowania muszą zostać i jak pisze Monika te posty które coś wnoszą lub bawią
Lidka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem ZA. Polegamy na Tobie,Nenya,jak na Zawiszy!!
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehhem, dzięki!

a mi znów koncepcja zmieniła...
bez specjalnego działu na powitania i wymianę adresów, ogłoszeń - to w sumie można załatwiac w dziale Poza Chorobą - który byłby swoisym hyde parkiem, takim miejscem na wszystko, nie tylko humor i życzenia, ale co komu do głowy przyjdzie...

nowy pomysł:
przydałby się mały dzialik na wątki ponadczasowe i takie które są b.istotne, czyli mniej więcej te które obecnie "przyklejam" - spis lekarzy i szpitali zawsze ktoś szuka), linki z info o chorobach, ankiety, może z czasem cos jeszcze powstanie. np. veg wspominał o słowniku terminów medycznych, przydałby się spis i charakterystyka lekarstw.
takie podstawy które ciągle wracają byłyby w jednym miejscu - łatwiejszy dostęp.

Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze slownik terminow medycznych to nie......bo kazdy po czasie oswaja sie z terminologia dotyczaca medycyny .......czy chce czy nie.
Natomiast dzial o lekach i lekarzach ......owszem ......rzeczywiscie to chyba byloby potrzebne.....nawet bardzo .....
Mysl dalej .......dobrze Ci idzie Laughing
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za. Nenya twoje posty niech zostaną bo każdy znalazl w nich coś ciekawego dla siebie i szkoda ich wyrzucać wejdą na naszą stronę nowicjusze i już mają gotowe wiadomości,a co do słownika terminow medycznych to raczej mam odmienne zdanie od Moniki jestem za tym żeby jednak powstał bo nie każdy jest od razu z tą terminologią obeznany.Ja naprzyklad od jakiegoś czasu próbuję się dowiedzieć jakim badaniem jest badanie zwane DIF - mam na ten temat kilka odpowiedzi ale niestety różnych i bądz tu człowieku mądrym nawt lekarze podali mi dwie różne wersje dotyczące tego badania.Może ktoś z was się już z tym spotkał? Pozdrawiam Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ba...
ale jakie kryterium przyjąć, żeby być max. w porządku?
usunąć wszystkie posty przed 27 grudnia (dzień przenosin na nowy serwer)?, zostawić część ważnych powstałych przed 27? ale kto i jak ma ocenić co było ważne?? Confused
z drugiej strony - może część autorów starych postów nie życzyłaby sobie by ich wypowiedzi znalazły się na tym forum, skoro nie jest to forum fundacji...
a część z nas która tu się przeniosła pisała przecież również przed 27.XII

mam dziś lekki zamęt w głowie...

na razie zastosowłam krytrium - do usunięcia wszystkie bez odpowiedzi, wszystkie dotyczące bezpośrednio działania fundacji

dzięki za słowa wsparcia!
teraz czekamy na Piotra - powiniem wkrótce usunąć dwa środkowe działy (doświadczenia - z wątkami do kasacji i pusty dział -nowości farmakologii)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze usunac wszystkie sprzed 27 grudnia..... a niezadowoleni coz ..zawsze byli i beda...Mieli czas sie wypowiedziec...zostawic moze tylko wazne?To tez trudne co jest wazne.....chyba tylko te ktore zawieraja jakies naukowe przedruki z gazet ...tlumaczenia zrodlowe.
To co byloby cenne teraz i w przyszlosci.
A teraz swiadomie zlamie zasade...czy panowie P .....bo tacy tu sa .....
ktorzy prowadza podkopujaca gre i wprowadzaja zamet ...nie powinni zostac usunieci z tego naszego kacika.....zaczyna sie robic niezbyt wesolo
to nie jest niejsce na reklamy ?....lub antyreklamy ........sorry ale wkurzylam sie..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee, nie
trochę mi się pobudziło krążenie co prawda, bo nie lubię osobistych przytyków, dyskutuje się w końcu "na temat", mówi o poglądach, bez oceny i szarpania osoby z którą się polemizuje...
i jak takie zachowanie nowych użytkowników będzie nagminne, to pomyślimy o daniu BAN'a
zdecydownie na to za wcześnie!
zobaczmy o co chodzi, może o coś konstruktywnego i rzeczowego Rolling Eyes

moniko - relax Prosze
nie denerwuj się błachostkami, nie warto!
jeśli będzie potrzebna interwencja to mamy bezlitosnego Admina Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok......
zobaczymy .....cos mi to przypomina......ale moze jestem zbyt przewrazliwiona.
W koncu jesli to wszysto ma rece i nogi ..to masz racje... Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Moniką pozostwmy tylko to co przed 27 grudnia mialo jakąś konkretną wartość i naprawdę może się przydać w przyszlosci.Nenya ty jestes tak obrotną kobitką że jak trzeba będzie coś dla nas znaleść i nam pomóc to wierzymy że nas nie zawiedziesz i wyszperasz w internecie najświeższe ciekawostki ze swiata medycyna.Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Sprawy Techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group