Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

URYNOTERAPIA w toczniu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:54 am    Temat postu: URYNOTERAPIA w toczniu Odpowiedz z cytatem

Witam

Niedawno doszly mnie sluchy o urynoterapi zamiast tych wsyzstkich okropnych w skutkach lekow i sterydow.

O ile dobrze to zrozumialam to ta terapie mozna stosowac dopiero po oczyszczeniu organizmu z wszelkich toksyn a wiec i sterydow - tak wiec albo w okresie remisji albo delikatnego przebiegu - no i jak ktos zaryzykuje sam jak jest reaktywacja - osobiscie to bym sie bala wowczas.

Tak wiec czy sa osoby, ktore stosowaly, czy tez stosuja ta metode w walce z toczniem i jak sie to sprawuje - albo czy ktos o tej terapii slyszal, cos wie i moze podzielic sie informacjami.

Hmm jeszcze nie mialam mozliwosci rozmawiania o tym ze swoja lekarz prowadzaca ale swoja droga ciekawe jak sie lekarze do tego odnosza.

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poważnie teraz pytasz?

bo sobie poczytałam na ten temat i mnie lekko zemdliło :zygi:
(nie wierzyłam że uda się kiedyś zastosować tą emotkę...)

ale może faktycznie ktoś stosował, to żeby go nie urazić może na tym poprzestane.
mogę ci podać kilka linków o terapii moczem - oczywiście w samych superlatywach, bo to głównie odnośniki do stron wg mnie pełnych szarlatanerii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya heheh poki co to az tak zdesperowana nie jestem by przeksc na ta terapie Confused
ale obilo mi sie o uszy to wiec czemu by nie poczytac na ten temat.

hehe zemdlilo Cie - no coz jak moj maz przyniosl mi ta wiadomosc to jakos tez nie zaciekawie mi sie zrobilo na mysl, ze ja mialaby ta terapie stosowac -- moze to i szarlaterny pomysl - ale jednak cos jest w tym, ze w naturze i przyrodzie sa leki na wszystko -- a poza tym szczerze mowiac nie chcialabym znac dokladnego skladu chemicznego tych lekow, ktore bierzemy bo tam dopiero sa skladniki po ktorych mozna se :zygi:

ale dla zaspokojenia czystej ciekawosci to jak mozesz to podaj mi te linki (moze byc na meila) -- by nie urazic czy obrzydzic pewnych osob;)

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okiej, jest kilka stronek o leczeniu moczem róznych schorzeń np. łuszczycy, gdzi podano jak to ma przebiegać, zatem dla ciekawych i trych o mocnych nerwach:

http://www.zb.eco.pl/zb/57/urynoter.htm

http://www.republika.pl/psoriasis/uryno.htm

a tu dyskusja zwolenników i sceptyków:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22&w=13379543&a=13379543
gdzie można znaleźć kilka linków do artykułów krytycznych i podważających urynoterapię (chyba tylko po angielsku)

ale dzięki temu tematowi wpadłam do świetną stronkę - w sam raz dla mnie Biuletyn Sceptyczny i nie mogę się oprzeć by stworzyć nowy wątek na niej oparty!
oto i on - zapraszam do dyskusji Very Happy
http://www.psychika.pl/forum/viewtopic.php?t=850
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki nenya - no to se poczytalam jak chcialam i na tym poprzestane eheheh
boszzzzzz a wczoraj mialam dzien wymiotny tak mi jezdzilo w glowie - to chyba na zapas odnosnie dzisiejszego czytania tego Wink

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ..Slodka bez przesady nie jestesmy az tak delikatniuskie.....nic nam sie nie stanie jak tez poczytamy . a druga strona mialas robione zdjecie kregoslupa szyjnego lub przeplyw tetnic szyjnych .Przeciez takie objawy ewidentnie swiadcza o zaburzeniach w funkcjonowaniu mozgu ......byc moze wlasnie z tego powodu..No ale my sie leczymy sterydami wiec na nas patrzac lekarze doszukuja sie cudow a to moze byc to.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka
Monis kurcze no ja bulke jem no heehehhe ale pewnie poczytac to zawsze mozna a jak sie cos dowie ciekawego czy wysunie wnioski to tylko to na plus dziala Smile

A tak powaznie to owszem mialam robione chyba zpoltorej roku temu jakies badanie przeswietlenia tetnic szyjnych (niepamietam fachowej nazwy badania) w kazdym badz razie wyszlo wszytsko ok.

Oooo pamietam - tylko nei wiem czy tak to sie pisze - badanie DOBLERA (to chyba bylo to) Smile.
NO wiec wlasnie nic nie wyszlo -- tak wiec lekarz stwierdzila, ze to po prostu przy toczniu takie bole glowy wystepuja -- teraz mis ie pogorszylo bole sie nasilaja - znow sa codziennie towarzysza temu zawroty no i mdlosci - ale ide w czercu to jej powiem o tym i zobaczymy co i jak.

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymazuję mój post, bo widzę że stał się powodem jedynie do śmiechu, no trudno, człowiek uczy się na błędach

Ostatnio zmieniony przez dominika dnia Sro Maj 11, 2005 11:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha, umieszczam link
http://www.okultura.com/texts/novum/005.php
tak, jakby ktos chciał pójsc krok dalej... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to po prostu rewelacja!!!
a myślałam że mnie już nic nie zdziwi, a jednak Koparka

Cytat:
Kobiety pragnące mieć dzieci trzymały ze sobą w małych woreczkach odchody królików, ponieważ królik był symbolem płodności. Christian Franz Paullini wspomina pewną tancerkę na linie, która codziennie rano jadła odchody wiewiórek. A to wszystko po to, by rozwinąć swój zmysł równowagi. Z kolei, niedosłyszący lub głusi cenili sobie bardzo fekalia czujnego rysia...


dzięki za ciekawą lekturę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super mi sie czytalo .......dzieki Laleczko.......
a moze bedziemy spac we wlasnych odchodach ...albo zaczniemy eksperymentowac z nimi?
Kto na ochotnika Spadam
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm
nie no laleczka a mialam ochote na salatke warzywna - no to se zjadlam heheheh nie no nie moge no - bede wstretniejsza i powiem wam co mi na mysl przyszlo ehehehhe - jak podawac obiad bez jego robienia itd;)
maz przychodzi glodny i idzie do wc na cos dluzszego to powiem mu - z TALERZYKIEM eheheheheh

Pozdrawiam
slodka:)

P.S. ale wracajac do tematu sprawy to nadal nic tu nie ma konkretnego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic nie poradzę, naprawdę się starałam przeszukać co się da, u nas i na świecie, ale jest tylko generalnie o urynoterapii, natomiast w skojarzeniu z toczniem wyskakują tylko info o tym że "...mocz chorych na toczeń powinin być monitorowany uwagi na występowani białka w związkuz z dysfunkcją nerek.."
inaczej moczu i tocznia wyszukiwarka mi nie skojarzyła Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laleczka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lis 2003
Posty: 108
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nad czym tu sie zastanawiac slodka- pewnie z ta urynoterapia jest tak samo jak ze wszystkim- jhak uwierzysz to pomoze (tu patrz opis wyciskajacy łzy, o znikajacych kurzajkach polewanych moczem- jak ja kiedys jedna mialam, to lekarz mi kazal wmowic sobie, ze zniknie, bo podobno z kurzajkami tak jest).
a teraz moje rozwazania (lekarzem, biologiem, ani nikim takim nie jestem, wiec zdrowa chlopska logika)- na poczatku zadajmy sobie pytanie czym jest mocz?? no to czytamy: MOCZ - płyn wydzielany przez nerki, magazynowany w pęcherzu moczowym i wydalany z organizmu, usuwający szkodliwe lub zbędne końcowe produkty przemiany materii, gł. przemiany białek i in. związków azotowych (mocznik); nie bez powodu pogrubilam ten kawalek tekstu. biorac pod uwage jeszcze, ze procz tego, ze sa to szkodliwe substancje, ktore organizm wydala dodac trzeba, ze jestesmy chore i przyjmujemy wiele lekarstw i niektore narzady nie dzialaja tak jakbysmy chcialy- to chyba w moczu nie ma nic, co mogloby pomoc. to tak jakby sie mylo naczynia w brudnej juz wodzie, jadlo odpadki, czy juz sama nie wiem co. w kazdym razie wedlug mnie, nie jest to dropga do odzyskania zdrowie, a wrecz przeciwnie. no chyba, ze ktos mocno uwierzy w skutecznosc tej metody (a wierze w to, ze wiara w zdrowie moze uzdrowic). podsumowujac- jezeli urynoterapia, to czemu nie skatologia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Maj 09, 2005 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jejku dziewczyny bo zachwile puszcze takiego pawia ze przez neta do was doleci :zygi:

Porozmawiajcie o czyms przyjemniejszym - np: o seksie Od tylca

To tez podobno bardzo pomaga w utrzymywaniu dobrej kondycji, a kto wie czy nie uzdrawia.
Tylko nie biegnijcie odrazu gdzies na "dzikie chlopy" i nie zmieniajcie sie w napalone nimfomanki Big rechot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group