Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak rozpoznać szarlatanizm
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 03, 2005 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leki te cudowne.......tez wymagaja kasy i to niemalej......a nie ma jednej pigulki by zwalczala skutki sterydow...i nawet najwiekszy szarlatan nie wymysli antidotum na sterydy......Coz nadwaga .osteoporoza..depresja......nadcisnienie......choroby serca......wrzody .....i wszechobecny bol.......czy ktos to polaczy ...........hahahah......no nie .....cudow nie ma ........A pic cudowne srodki na wszystko ......lykac oczyszczajace preparaty ........no chyba nie da rady .......Wiec na co wybieramy cudowna pigulke......?chyba na lupiez .....w to uwierze......A reszta ........fakt rozwija sie to w zawrotnym tempie.....bo ludzie tez kupuja wszystko co im wpadnie w rece.....by mlodym byc......i miec wciaz 20 lat........ Very Happy ...Sila reklamy jest porazajaca.....a co reklamowane to dobre ...czyz nie.. Wink
Cudowne preparaty na wlosy ..na paznokcie .na zmarszczki ......na odchudzanie.....na serce........na wzdecia.......i na co jeszce.......na wieczne zycie chyba??
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 04, 2005 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heheeh oj monis jest sposob na wszystkie te dolegliwosci i nawet jeszcze wiecej Wink -- tam wowczas nic nei boli - jest sie chudym i zgrabnym (robaczki juz oto zadbaja) eheheh neima problemow z nadcisnieniem z wrzodami watroba cukrzyca itd Smile --- a tam tez dziala reklama w tych kregach tylko z enei tak bezposrednio - Twisted Evil
no czyz nie?? eheheh

oj mam dzis dobry humor i mam nadzieje z enic tego nei zepsuje!!! Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny cud

tylko nie wiem czy szarlatanizmu czy tym razem nauki?

Będąc dziś w przychodni dostałam od dr mojej córci informację o prof. rosyjskim o nazwisku Bystrow. Wg lekarki ten prof to biofizyk -ponoć pretenduje jego wynalazek do nagrody Nobla teraz /?/ - prawdopodobnie pomaga leczyć choroby inaczej. Ona zna moje perypetie z diagnozami i dlatego o tym wspomniała, twierdzi że zna osoby które mają stwierdzone bądż podejrzenia kolagenoz i chorób tkanki łącznej i źe on leczy bez sterydów. Ma to wyglądać następująco:
pobiera się kilka kropel krwi i on coś z nią robi na jakims właśnie urządzeniu i po tej analizie stwierdza co to za choróbsko i produkuje jakieś plastry / wyglądają jak karty mgnetyczne/ które co drugi dzień nakleja sie na skroń.
Pielęgniarka, do której mnie skierowała p. dr ma córkę na studiach która ma podejrzenie rzs na podłożu autoimm / przeciwciała jądrowe, czynnik reumat/ i ją tam zawiozła. Mówi że wyniki są trochę lepsze ale najważniejsze że ja nie boli i nie musi łykać sterydów.
Nie potrafiła mi wyjaśnić dokładnie co to jest i jak działa - czy może któraś z was coś o ty słyszała? Shocked

Aha, zapomniałam - on przyjmuje w Warszawie
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja słyszałam o tym.ale gdzie..? od razu zakwalifikowałam to pod szarlatanizm........i nawet nie zainteresowało mnie dalsze wyjasnienie....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh... Gdyby to było takie proste, to wszyscy byliby zdrowi. Ja w cuda nie wierzę Rolling Eyes (chociaż brzmi to zachęcająco)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he, no dawno nie było szarlatanów na widoku, a tu proszę taki Okaz Mr. Green
jak dla mnie to spełnia wszystkie wymogi żeby go do szarlatanizmu wrzucić i to bez wahania!
ale zdecydowanie najlepszy jest ten pseudonaukowy bełkot Laughing pomijając oczywiście całą trendową otoczkę new age'owej holistyki Rolling Eyes
genialnie wpada w ucho i do przekonania, czyż nie? Wink
a teraz do rzeczy:
Cytat:
W praktyce wygląda to tak: w prawym ręku trzymam elektrodę (miedziany walec podłączony do komputera), palce lewej (punkty akupunkturowe na obrzeżach paznokci) Bystrow dotyka ołówkowym czujnikiem. Nogą przyciska pedał, którym podaje do zbadania kolejne wzorce zawarte w fiolkach (w komputerze – przetworzony wykres elektromagnetyczny). Na monitorze pojawia się poziomy wektor, sygnalizujący wskazania: kompatybilne z wzorcem chorobowym lub nie. Zatem mam kłopoty z organizmem, czy nie? Mam w sobie chorobę, której objawy zawarte są w tej próbówce, czy nie? On sam, biegły praktyk, odczytuje w jakim procencie, i czy w ogóle, jest we mnie wirus Taki czy Owaki.

Określa to jednoznacznie, po czym pobiera z komputera sygnał przeciwstawny (podobne leczyć podobnym – zasada homeopatii, którą wyjaśniałem na samym początku), przetwarza go na sygnał elektromagnetyczny i zapisuje w pamięci komputera. Stamtąd wdrukowuje go w magnetyczny pasek, który poleca przylepiać sobie na skroń. Ponieważ niedaleko stąd do mózgu, który jest bezpośrednim odbiorcą impulsów PEM organizm przechwytuje je zamieniając na czytelną dla siebie bioinformację. W dobie komputeryzacji, uwierzcie, to naprawdę prosta droga. Bioinformacja z homeopatycznej dawki z ampułki zamieniana jest na sygnał elektromagnetyczny, po czym z powrotem na bioinformacyjny. Zapytajcie swoje dzieci – nic prostszego.

źródło
źródło2

Polecam za to przy okazji czaderskie artykuły do poczytania, na prawdę warto choćbyze względu na walory stylistyczne i słownictwo profesora Gregosiewicza - to mój nowy idol Very Happy
Bioenergogłupota w natarciu Trzeba tylko pominąć aluzje do lewicy, reszta jest po prostu piękna Very Happy
Przebrnijcie do końca, warto.
Postmodernistyczny szamanizm, czyli medycyna holistyczna Nowej Ery
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kurcze ja sobie wtszlam na gofle i zczalam szukac.....info na temat doktorka


no extra, nie? zwłaszcza że główne źródło informacji jakie wyskakuje to artykuł we "Wróżce" Shocked
to powinno nam dać do myślenia Wink

a jeszcze przy okazji, to nigdzie nie piszą nic o Noblu, nawet wzmianek o tym że to prof. nie znalazłam...
pewnie tak jak Nowicki ze zwoim Novitem na raka - okazało się że jednak nie profesor medycyny, co do leku też kicha Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Pią Sty 27, 2006 10:17 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Ty, Nenya, przepraszam bardzo, masz do 'Wróżki'?! Mad Wink Wink Wink Hehehehe Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nooo, "The Lancet" to w końcu nie jest... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleś Ty wymagająca... 8) Prof. dr hab. wróżka Lukrecja nie wystarczy? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara Dziwaczka, co tu ukrywać, szuka informacji medycznych w czasopismach medycznych, a nie kurna we Wróżce Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I taka jeszcze śmie się na forum udzielać i ludziom rady dawać... Bezczelność... Bez zapoznania się z literaturO fachowO Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

literaturO fachowO jest niebiezpiecznO!!!
ale najlepiej odmóżdżać się przy Wróżce 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedziałam Nenya, że nie pozostawisz mnie w niewiedzy - ale to co znalazłaś to wprawiło mnie w takie zdumienie, że dopiero chyba doszłam do siebie. Shocked Albo jeszcze i nie.
Szukałam w wyszukiwarce interii ale nie znalazłam niczego pod jego nazwiskiem czytelnego dla mnie, na te artykuły sie nie natknęłam..
Jasna cholera, jak można dać sobie grzebać w DNA!? I jak to możliwe, żeby taki zdolny uczony w takiej materii został wypuszczony spokojnie z Rosji i leczy Polaków zamiast pracować w tajnych laboratoriach?
Chyba że Polacy robią za myszki...... albo że, prawdę napisała dziennikarka w Ameryce, że tylko Polakom da się wcisnąć wszystko i że tylko na Polakach można zarobić krocie!
uuuffff
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro pójdę do kiosku i SE kupię to kompedium wiedzy medycznej. Może się dowiem czegoś, to Wam powiem, jak będziecie grzeczni i mili... i o - tyle mam do powiedzenia. Się nie znacie 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 3 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group