Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Profundusik i efekt zabiegu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 12:05 pm    Temat postu: Profundusik i efekt zabiegu Odpowiedz z cytatem

WITAJCIE napisze króciutko bo jakos nie mam dzis polotu długich wywodów....co do mojego przeszczepu tanki na policzku to efekt może jeszcze nie końcowy ale zbliżający się do końca mogę ocenic w skali od 1 do 10 na 7 mam wrażenie że zabieg udał się ale nie w 100% jakoś dziwnie ta tkanka się rozeszła po policzku omineła kilka miejsc w których powinna się znaleść a usadowiła się tam gdzie bylo jej wystarczająco dużo i w niektórych miejscach mam teraz trochę za duzo tej tkanki może to się jeszcze rozejdzie ale mam wrażenie jak by już wszystko powoli stawało w miejscu. Po 10 maja jadę do Wrocławia na kontrolę to się dowiem co dalej z tym będzie. Napewno jest lepiej niż bylo ale powiem szczerze spodziewałam się lepszego efektu po tym zabiegu. Pozdrawiam Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepszy rydz niż nic...
Dopełni szczęścia pewnie daleko, ale każdy postęp to juz coś. Może proces gojenia i formowania się efektu końcowego jeszcze nie jest ostateczny?
Dowiesz się szczegółów na kolejnej wizycie, może są planowene jakieś inne zabiegi?
Postękaj trochę lekarzowi to może jeszcze coś wymyśli Very Happy

Co do DIF - to według moich pobieznych poszukiwań wynika że to
immunofluorescencja bezpośrednia (Direct Immunoflourescense), czyli metoda badania i oceny materiały histopatologicznego (wycinek skóry, bioptat nerki, mięśni, itp).

Cytat:
z pobranego materiału wykonuje się reakcję immunofluorescencji bezpośredniej z użyciem przeciwciał anty-ludzkich przeciwko immunoglobulinom IgG, IgA, IgM i składowym dopełniacza C3, C1q, C4, oraz przeciwko fibrynogenowi, znakowanych barwnikiem fluorescencyjnym


Natomiast IIF- immunofluorescencja pośrednia (Indirect immunofluoroscense) to meoda którą najczęściej oznaczane są nasze przeciwciała w surowicy krwi, np. ANA z podaniem miana i typu świcenia
Cytat:
reakcję immunofluorescencji przeprowadza się albo na skrawkach tkanek zwierzęcych lub ludzkich albo na osadzie komórek, z użyciem anty-ludzkiej antyglobuliny znakowanej barwnikiem fluorescencyjnym

chyba tym się różnią, że w bezpośredniej DIF ogladają to co jest w "materiale" pacjenta, a w pośredniej IIF to co uda się wychodować na np. przełyku małpy, czy wątrobie szczura...

to po prostu metodyka badania przeciwciał czy kompleksów immunologicznych, których określenie ma znacznie diagnostyczne.

tak to zrozumiałam...
źródło http://www.immuno.amp.edu.pl/dzien1.htm


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Maj 03, 2005 4:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Nenya jak zwykle można na ciebie liczyć. Pytałam o DIF bo właśnie mam zalecone takie badanie i nie wiedziałam czy się na nie zdecydowac ale teraz wiem że warto je robić zobaczymy co nowego wymyślą. Co do mojego policzka to może masz rację że jeszcze lekarze mogą coś wymyślić aby porawić to co nie do końca im wyszło.Ale zgadzam sie z tobą że lepszy rydz niż nic tylko wiesz polakowi to nigdy nie dogodzi zawsze szuka dziury w całym.Pozdrawiam Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 03, 2005 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz prawo mieć wysokie oczekiwania, boś się pewnie napaliła na ten zabieg - w końcu jak już coś zaproponowali konkretnego a wcześniej długo nic się nie działo, to rozbudziło twoje nadzieje.
ale nie dawaj za wygraną!
może trzeba korekty, albo tylko czasu...

przed badaniami się nie wzbraniaj, zwłaszcza jak chcą za darmo robić Wink
dobrze by było gdybyś miała pewność że są naprawdę potrzebne, albo po co je ci zlecili - dla potwierdzenia diagnozy?

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nenya w ostatnim wyniku na ppciała zasugerowano aby zrobić takie badanie ponieważ nie wykryto ppciał ANA i ENA /to mój kolejny wynik w którym ich nie wykryto i dobrze o jedno dziadostwo w organiżmie mniej/ myślę że chcą się jeszcze raz przyjrzeć co w mojej skórze siedzi moje dwa poprzednie bad.histopatologiczne nie potwierdzały w 100% tocznia jedno wręcz mówiło że obraz badanego materialu jest niecharakterystyczny dla tocznia kolejne mówiło że obraz może odpowiadac DLE sama widzisz dziwny ten lupusik.Co do darmowego badania to niejestem tego pewna czy robią je za darmo ale jak pojadę na kontrolę to się wszystkiego dowiem.Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 05, 2005 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha, czyli chyba chcą jeszcze potwierdzenia diagnozy, bo faktycznie brak przeciwciał w surowicy jest raczej nietypowy, no to niech sobie popatrzą co tam ci się w skórze odkłada, solidna diagnoza to połowa sukcesu!

a ponieważ miałaś już wycinki więc dla ciebie to nic nowego, wiesz jak to wygląda, tylko chyba obróbka materiału jest inna, ale to już cię przecież nie obchodzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group