Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Troche ziółek...:D

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 11:30 am    Temat postu: Troche ziółek...:D Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ostatnio wyczytalam ze olejek z pierwiosnka lekarskiego lub z wiesiolka moze bardzo pomagac chorym na toczen. Ten drugi znalazlam w aptece, ale tego z pierwiosnka nigdzie nie moge znalezc, jesli ktos go stosowal lub wie gdzie to moge dostac, bardzo prosze o informacje. Moze tez cos slyszeliscie na temat wspomagania sie roznymi ziolami...? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
ja stosuje olej z wisiolka i nie jest to lek w zadnym wypadku Smile ale owszem mnie i z tego co wiem wielu osobom pomaga w toczniu - dobrze wplywa na skore (a co za tym idzie na rumien i wszelkie tego konsekwencje) - zreszta lekarz sama mi go polecila by tak nim se wspomagac to leczenie ----- co do oleju z pierwiosnka to szczerze mowiac nigdy wczesniej nic nei slyszalam (ale mysle, ze w aptekach powinien rowniez byc - przynajmniej tych bardziej zaopatrzonych w rozne ziolowe i wspomagajace skladniki).

duzo osob tez stosuje olej z ryb, z watroby rekina , omega3 --- tez jest pomocny - jednakze trzeba wiedziec, ze kazde z olejow ukierunkowane jest na wspomaganie czego innego - musisz wiedziec co bardziej ci jest potrzebne by wspomagac.

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam,że aby złagodzić objawy tocznia przyjmuje się czesto witaminy antyoksydacyjne,szczególnie beta-karoten,a także witaminy C i E.Witamina E stosowana bezpośrednio na skórę,pomaga złagodzić zmiany skórne spowodowane przez tocznia.Badania wskazują,że kwas gammalinolinowy i inne omega-3 kwasy tłuszczowe mogą zmniejszać zapalenie.Bogatym żródłem zalecanych środków jest olejek z pierwiosnka wieczornego /1000mg dwa razy dziennie/lub olejek z czarnej porzeczki/500 mg dwa razy dziennie/,oba w kapsułkach.Innym bogatym żródłem kwasów omega-3 tłuszczowych jest olejek z siemienia lnianego oraz ryby zimnowodne,np.łosoś i sardynki.Tyle teoria. Jak to wygląda w praktyce,nie wiem.Osobiście stosowałam olej z wiesiołka,jako wspomaganie leczenia Zespołu Sjogrena.Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Czw Maj 12, 2005 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Agatko, a wiesz moze gdzie jest dostepny ten olejek z pierwiosnka, bo doszlam do wniosku ze bedzie on najlepszy dla mnie, ale dalej nie moge na niego nigdzie trafic Confused ...ale nic, jak nie znajde to najwyzej sposilkuje sie wiesiolkiem.
A co do witaminek, lykam capivit A+E w kapsulkach, tez poprawia stan skory jak sie dluzszy czas bierze. Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Maj 13, 2005 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi,ale niestety nie wiem. Myślę,że trzeba popatrzeć w sklepach zielarskich,a może warto pomęczyć kogoś,kto się wybiera do Czech? Tam ponoc nie ma w aptekach rzeczy niemożliwych. Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bea
Junior
Junior


Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 3

PostWysłany: Czw Maj 26, 2005 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Chantall mogę pomóc zdobyć Ci ten olejek w kapsułkach jeśli nadal chcesz odezwij się do mnie jonasz.maly@interia.pl
pozdrawiam Bea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group