Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Motyl na twarzy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Maj 21, 2005 5:59 pm    Temat postu: Motyl na twarzy Odpowiedz z cytatem

czesc!
dzisiaj pochodzilam troche po sloncu i zrobil mi sie motyl na twarzy a dokladnie to na nosie i i na kosciach policzkowych taki polaczony ze soba. jak wam sie zrobi cos takiego to po jakim czasie schodzi? Sad
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 21, 2005 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zanim ktos opowie o swoich przygodach ze słońcem i motylem twarzowym to poczytaj stare posty na mniej więcej ten temat
--->
CZY MOTYL Z TWARZY KIEDYŚ SCHODZI?

uczulenie na słońce

Promienie UV - słońce, neonówki,...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki i sorry za ten post Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

ehheeheheheh o i ja skorzystalam eheh
ale w sumie to i tak duzo to nie daje - kazdy ma inaczej i inaczej reaguje ja to jzu wkoncu zdurnialam - bo latem to poczatkowo mi rumien bardziej intensywnieje ale potem jakby blakl i wysuszaja sie te inne gowienka a zima to dopiero sie zaczyna jazda bez trzymanki sinieje, plamy, krosciki, schodzaca skora, swedzenie , pieczenie itd ---- i badz tu madry i pisz wiersze eh --- to wkoncu mi szkodzi to slonce czy nie?? skoro latem jak se buske wystawie i cala sie na slonce to ogolnie mam lzej a zima gorzej??

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żadne sorry niepotrzebne Shocked
po to jest to forum! jak podpadniesz to zauważysz bo dostaniesz baty Rozga
i tym samy przechodzimy do Cukerka --->
hej, a robili ci krioglobuliny we krwi?
może masz krioglobuinemię, czyli takie immunoglobulily, które wytrącają się pod wpływem niskich temperatur i rozrabiają:

Cytat:
Do typowych objawów zalicza się plamicę, bóle stawowe i osłabienie. W biopsji skóry stwierdza się leukocytoklastyczne zapalenie naczyń. Bóle wielostawowe są symetryczne; nie występuje zapalenie stawów i nadżerki. Osłabienie może być znaczne. Obwodowa polineuropatia, objawiająca się parestezjami i drętwieniem podudzi, może być główną przyczyną zgłaszania się chorych do lekarza. Do innych, rzadziej występujących objawów zalicza się upośledzenie czynności nerek, zespół Sjögrena, objaw Raynauda i owrzodzenia skóry.


stąd mogłyby być twoje problemy zimowe. ale na ogół oznacza się krioglobuliny przy badaniach, to by pewnie ci powiedzieli.
albo i stąd, że zima nie oznacza braku słońca! wręcz przeciwnie - może go być więcej, bo operuje intensywniej po odbiciu od śniegu.
nadwrażliwość na słońce - to zresztą takie uproszczenie, bo chodzi w w ogóle o promienie uv.

no to sobie znów pozgadywałam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmm a propo cukierkow - to czemu ja zadnego nie dostalam aaaaaaaaaa?? Twisted Evil tylko ciagle to tylekczu mnei szmeralas ta galazka eheh

a co do tych badan to mnie takowych nie robili (a te objawy co pisalas sie pokrywaja z moimi w sumie) no ale nei zawsze to musi to oznaczac Wink - hmmm moze spytam sie co na ten temat sadzi lekarz jak bede u niej --- a co do tego slonca - to zes mnei zalamala - a juz sie chcialam pocieszyc ze jednak troche sie moge poopalac eeeeh
Crying or Very sad chyba pojde sie upic zimna herbata - eh

Pozdraiwam
slodka Smile

P.S. cukierka cem - takiego duuuuuuuuzego i czekoladowego -- wkoncu zasluzylam bo wyjatkowo grzeczna bylam ostatnio Angel heehh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istoto! Słodka jak CUKEREK!!!
co ci poradzę, że mamy głównie agresywne emoty w zasobniku, żadnych przytulanek, głaskanek, wspieraczy emocjonalnych...
tylko batem, albo rózgą mogę.

pierwszy wywiad jaki w życiu przeprowadzał ze mną reumatolog zaczynał się od tego czy objawy m.in. skórne na które patrzył nie nasilają się na słońcu, a zaraz po tym było pytanie czy nie mam z nimi problemów zimą przy niskich temp., na moje 2 krotne nie - i tak zlecił mi badania m.in. krioglobulin!

nie twierdzę, ze u ciebie koniecznie są, tylko tak mi się skojarzyło jak o tej zimie wspomniałas...

ależ opalać się możesz jeśli...możesz! nigdzie nie jet powiedziane że 100% toczniowców ma reakcje na promienie uv, są tacy co nie mają problemów, ale i tak zaleca się ostrożność - bezpieczniej nie prowokować jakiś tajemniczych reakcji w skórze, zresztą czasami na skórze się nie kończy.
a cholerą teraz to już straszę chyba. nie o to mi chodziło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eheheh no dobra - bo mnie clakiem zeslodzisz Smile

a co do tych badan hmmm widizsz kazdy lekarz podchodzi inaczej i czym innym sie kieruje i na co innego wieksza uwage kladzie - jak trafilam do obecnej prowadzacej to skupila sie na uposledzonej perfuzji i epi a pozniej zakrzepicy --- faktem jest, ze ja sama czesto o roznych pierdulkach nie mowie bo wydaja mi sie nieistotne a dopiero pozniej okazuje sie (jak jzu za pozno) hehe, ze jednak byly wazne --- ale zapytac sie lekarki nei zaszkodzi.

A co do slonca to hmmmod malego je kochami zawsze sie wylegiwalam i to jednak ono mi uaktywnilo przeciwciala i tocznia i pierwszymi objawami byl rumien a potem z czasem poleciala reszta --- ale wiem, ze oczy strasznei reaguja na slonce no drazni mnei slonce (swego czasu to krecisko na mnie wolali bo wszedzie zaslanialam zaluzje i ciemno robilam heeh) no i zawsze skora reaguje na slonce - zawsze mi poczatkowo zaostrzy ale potem jaksie opalalam wiecej to jakos bledlo a przy zimnie tez reaguje -- ale to zwalali na rejno a co do twarzy ze przebarwienia posterydach -- hmmm no moze i po sterydach - cholera tam wie jzu w koncu -------
a tak apropo to ponad pol roku przeciwcial i innych inmunologicznych nie mialam robionych bo limity - to nie wiem czy nowe jakies badani by mi dali ---- na ten caly NFZi jego polityke to zlow mi brak juz wrrrrrrrrr

no nic nenyus ale jak bede w czercu u mojej to sie jej zapytam co o tym sadzi Smile

Pozdrawiam
slodka Smile

P.S. a tak a propo uwag to czasem tacy chorzy jak my potrafia wiecej pomoc i naprowadzic co jest niz nie jeden lekarz ---- to takie moje zdanie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Paź 18, 2005 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu na mojej twarzy zaczyna sie robic motyl... tylko nie wiem tym razem od czego bo slonca nie ma ani grama ale kij z tym Wink jest on jakis taki sino czerwony... i wlasnie mam pytanie: czy sine motyle tez sie zdarzaja? z gory dzieki za odp Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 18, 2005 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cze didulka - dokladnie tak - ja mam podobny problem coraz bardziej mnei wywala i im bardziej zimno tym kolorek jest sinawy - nei wiem czemu ale zawsze jesuienia i zima mam najgorzej -- im zimniej tym wiekszy motyl czerowo-sinawy
i czy latem sie opalalam czy nie zawsze jest tak samo -- wiec nie wiem od czego to zalezy

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Paź 18, 2005 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za szybka odpowiedz Smile wlasnie w lato od slonca mialam czerwony a ten jest jakis taki dziwny mam nadzieje ze szybko zejdzie bo szczerze mowiac troche glupio bedzie mi z tym isc do szkoly...
to cos zaczelo mi puchnac teraz widze swoje kosci policzkowe bez patrzenia w lustro i piecze... Shocked mozna w aptece kupic na to bez recepty jakas masc albo tablety?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Wto Paź 18, 2005 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz kiedy zaczyna robić sie troszkę zimniej
to odczuwam kiedy pojawia się na twarzy
ale nie puchnie .. jush przywkylem do tego
i chyba sie z nim nie rozstane Wink
PzDr.. Paweł Mr. Green


---------------
u mnie od poczatku robi się raczej gorący ..
nie puchnie


Ostatnio zmieniony przez veg8 dnia Wto Paź 18, 2005 5:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Paź 18, 2005 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ogole nie puchnie czy tylko teraz? a zdarzylo sie wam ze napuchl?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Paź 19, 2005 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bywalo, ze puchl --- ale to sine jak bylo to ciaglew wychodzilo przy zimnie - mnie rumien zbytnio nie schodzi tylko na pare dni i znow wywala wiec mam ciagle go czerwonego a przy zimnei sinego

ale u kazdego zawsze nieco ineczej jest - jedni maja go caly czas inni nie Wink

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczyło troszke słońca i się spaliłem..
teraz dopiero mam motylka koloru mocno krwistego
coś mam dziwne przeczucie leżenia w szpitalu ;p
ahh no tak ma się to szczescie , spalić się przed wizytą Rolling Eyes Twisted Evil

ps. uważajcie teraz na słońce
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group