Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sezonowe zaostrzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Zaostrzenia choroby obserwuję w sezonie...
Letnim
22%
 22%  [ 20 ]
Jesiennym
19%
 19%  [ 17 ]
Zimowym
12%
 12%  [ 11 ]
Wiosennym
20%
 20%  [ 18 ]
Nie ma żadnej prawidłowości
25%
 25%  [ 23 ]
Wszystkich Głosów : 89

Autor Wiadomość
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zachorowałam we wrześniu - I rzut miałam już w styczniu - zaraz po obniżeniu Metypredu do 8 mg - także nie wiem czy to wina pory roku czy za szybkie zejście ze sterydu : ]

Pozdrawiam Mgłę jej opis roku mnie powalił - biedna jesteś jeśli naprawde tak sie czujesz.
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwierz mi-Mgła tak się czuje...

Toczeń nie lubi zmian drastycznych-ze sterydów najlepiej powoli schodzić,ale pora roku tez ma tu duże znaczenie...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 10:36 am    Temat postu: Ten rok jest odrobinę bardziej litościwy Odpowiedz z cytatem

Dziękuję dziewczyny za miłe słowa, jak dobrze nie czuć się osamotnionym..
Ten rok jest odrobinę bardziej litościwy. Co mi się udało? Nauczyłam się odpoczywać, nie nadużywać sił witalnych. Mam tez wrażenie, że moja choroba dała mi w kość dlatego, że niesamowicie chciałam być tak aktywna, jak wtedy, kiedy miałam 20 lat i ani śladu choroby. Teraz mam lat 40, a w głowie ciągle maj i chęć do robienia tysiąca rzeczy dziennie. Ale zaczęłam włączać hamulec wcześniej, chodzić spać o 9.00, myśleć o sobie że jestem po prostu stara i nagle - zdrówko jest wdzięczne i zaczyna mi się poprawiać.
metryki nie zmienię, ale tempo życia mogę, czego wszystkim życzę i pozdrawiam serdecznie Was dziewczyny (I chłopaki )!! Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mgło fajnie,że wreszcie sie odezwałaś ,bo w pewnym momencie pomyślałam,ze choróbsko właśnie cie powaliło Smile tak czytam twoje wnioski i myślę,ze mój problem zaostrzeń tez na tym polega...od dłuższego czasu walczę,by kłaść się wcześniej,to mega ważne-ale nie udaje mi się to na dłuższą metę-jestem totalna sową Confused mam nadzieję,ze i ja niedługo znajdę tę...harmonię(?)-w końcu do 40 niecałe 4 lata Laughing
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak poczytałam
to powinnam i ja pojechac trochę na wstecznym Wink
tyle ,że mnie nosi Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja właśnie zwolniłam tępo - pojechałam na urlop do lasu, słońca unikałam jak sie dało - dwa tygodnie laby, a wróciłam z zaostrzeniem (chyba) ból prawego barku rozchodzący się od szyi. Najpierw myślałam że to jakiś postrzał czy coś takiego ale jak trzeci tydzień nie schodzi i jest coraz gorzej z rana z moimi żebrami (rano czuję się bardzo obolała jakby była sparaliżowana) dopiero jak się rozruszam w ciągu dnia to jest lepiej. Dzwoniłam do mojego reumatologa, który powiedział żeby zwiększyć steryd i jeżeli za parę dni nic się nie zmieni to mam się zgłosić : ((
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group