Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Epratuzumab

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 10:06 am    Temat postu: Epratuzumab Odpowiedz z cytatem

Faktycznie prawdziwy wysyp nowych leków szykuje się w przyszłości!

Teraz nowe doniesienie (z 2.06.2005) o kolejnym specyfiku przeznaczonym do terapii tocznia.

Wolne tłumaczenie i skrót info z http://www.medicalnewstoday.com/medicalnews.php?newsid=25493

Epratuzumab

Lek wchodzi właśnie w III etap badań klinicznych, badających bezpieczeństwo i efektywność leczenia średnich i poważnych przypadków SLE. Lek należy do grupy humanizowanych przeciwciał monoklonalnych, skierowanych przeciw antygenom znanym jako CD22, które znajdują się na powierzchni określonego rodzaju limfocytów. Lek działa przez modulację funkcji limfocytów B, dodatkowo wykazuje możliwość zmniejszenia ryzyka infekcji, które często towarzyszą przebiegowi tocznia.
„Jest duże zapotrzebowanie na nowy lek podnoszący jakość życia 3-5 milionów chorych na toczeń (na świecie)” dlatego nad jego opracowaniem pracują amerykańscy i brytyjscy specjaliści, a U.S. Food and Drug Administration (FDA) skierowała go na „szybką ścieżkę” w celu jak najszybszego dopuszczenia na rynek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze doczekamy i my .......im wiecej badan ..tym lepiej dla nas .....
moze i dla nas zaswieci slonce.. Slonko
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Szczerze mówiąć to i ja nie wierzę w tą kare za grzechy tylko dość trudno egzystuje się z ciągłym bólem Mam nadzieję że nikt więcej nie musi z tym pioruństwem żyć na okrągło i sporadycznie się cieszyć że ulżyło odrobinę.Boli i mam wrażenie że za chwilę stawy zostaną rozsadzone jak zanadto nadmuchany balon.Przy tych dolegliwościach bólowych nie mam żadnych zniekształceń stawów .Czasami puchną ale można określić to jako sporadyczne.Od czasu do czasu zaczynają mnie pobolewać kości długie.
pozdrowienia dla wszystkich Motylków
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też tak miałam, boli i w ruchu i w bezruchu, a nic nie widać, nawet opuchlizn nie było, co mówić o zmianach np. w obrazie rtg...
ale jakoś się w końcu unormowało.

zastanawiam się czy to przez encorton czy raczej przez sulfasalazynę, którą biorę na jelita zasadniczo...

pogadaj z lekarzem żeby się tym zajął, może trzeba pomyśleć o czymś nowym, bo ile można cierpieć i być na przeciwbólowych!
trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angiee89
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: Wolsztyn

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem królikiem doświadczlnym tego leku.
Dzięki niemu przestałam brać sterydy na ponad pół roku i schudłam 26 kg. Klinika w Poznaniu się tym zajmuje. Kroplowki sa podawane dożylnie.
Jakby co piszcie angiee89@o2.pl
_________________
Angiee Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Sro Paź 27, 2010 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super lek! też go dostawałam ale wypadłam z programu Sad Ale naprawdę działa Wink i jest wielka nadzieja, że po testach będzie ogólnie dostępny Smile tylko czy NFZ będzie stać na jego refundację?Sad trzeba być dobrej myśli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JOLKA
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 172
Skąd: BYDGOSZCZ

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi już minął roczek z tym lekiem i efektu brak ... W tym roku myślałam że dostane większą dawkę czyli 1200 ale znowu mam 600 , i niestety pojawiają się problemy zdrowotne mam tzw. bez dechy w nocy i zaczynam się dusić ,wyszły zmiany w ekg i będę miała tk płuc nie wiem czy to na skutek brania tego leku ale objawy utrzymuję się mniej więcej od roku także jak się potwierdzą jakieś zmiany to przerywam leczenie . Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze Jolke!!Szkoda,że Ci nie pomaga!! Ja tak z fachowego punktu widzenie wierzyłam w przeciwciała i leczenie biologiczne...Myślałam,że to nowa era w leczeniu nieuleczalnych chorób ale nie zawsze się udaje...ale mimo tojeszcze trochę wierzę,że będzie lepiej...

Buziak!! Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.
Na stronie www.clinlife.pl można się zapisać na badania kliniczne, szukają ludzi chętnych do leczenia epratuzumabem.
Program EMBODY.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izabela T napisał:
Hej.
Na stronie www.clinlife.pl można się zapisać na badania kliniczne, szukają ludzi chętnych do leczenia epratuzumabem.
Program EMBODY.

hej.
Te informacje już od jakiegoś czasu wiszą na forum http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=5093
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group