Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy żołądkowo-jelitowe
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 12:48 pm    Temat postu: Problemy żołądkowo-jelitowe Odpowiedz z cytatem

Hejka.
Biore juz od roku endoxan i coraz gorzej dokucza mi zoladek.
Czasami nastepuja dosc gwaltowne skutki uboczne w postaci koszmarnych kurczów jelit i biegunki.
Macie jakies propozycje poza herbatka mietowa?
Olo
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo - tradycyjnie, niezastąpione siemie lniane do popijania osłonowo na żołądek i jelita.

Ale z tym nie ma żartów. Nie krwawisz przy tym w widoczny sposób? Może na wszelki wypadek warto zrobić dodatkowe badania, wybrać się do gastrologa.

Gastroskopia i kolonoskopia są zdecydowanie do przeżycia!
Nie będę zachwalać i zachwycać się doznaniami, ale badania jak badania - czasami bywają konieczne, może uda się stwierdzić co jest nie tak, jakiś stan zapalny, grzybica, u nas to wszystko jest niestety możliwe.

Albo zwykłe podrażnienie śluzówki przez leki.
W każdym razie mielone siemie lniane zaparzaj, nie powinno zaszkodzić, mi dawało ulgę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dluzszego czasu biore na zoladek Controloc 20 mg.....
jest on zalecany szczegolnie dla pacjentow ...ktorzy przyjmuja sterydy.
Wystarczy ze powiesz swojemu
lekarzowi zeby ci go przepisal jak bedziesz na wizycie......nawet lekarz domowy powinien ci go przepisac..
Przy innych srodkach na ochrone zoladka po polkniecu sterydow bylo mi niedobrze przez pare godzin......
Teraz jest w porzadku......mialam wrzody .......jakis czas temu ......wystko jes ok...
Dla informacji.....Controloc 20 mg........28 szt.......cena okolo 20 zl
Controloc 40 mg......28 sztuk cena okolo 37 zl.
Sa takze opakowania po 14 sztuk .....ale lepsze sa te wieksze .......przyjmuje sie go raz dziennie.....Jest stosowany takze w profilaktyce antywrzodowej ......jest dobrym lekiem i sprawdzonym.
Do niedawna odstraszala cena ...poniewaz byk kilkakrotnie drozszy.....
Monika
chwala.......im za to ze obnizyli jego cene......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez wiele lat bralam Ranigast, ale odszedl juz do lamusa, teraz zazywam Lanzul 15mg, jest prawdopodobnie o niebo lepszy od poprzednika, ktory mi tyle lat sluzyl
ponadto czesto pije kisiel (o roznych stopniach gestosci), nawet gdy jestem w pracy, polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Olo!
Polecam siemie lniane oraz koniecznie musisz zrobic badania czy nie masz wrzodów (powtarzam sie za Nenyą) .
Moja Marta mimo brania leków oslonowych np.ranigastu oraz wspomagająco siemie lniane to i tak wrzody się odezwały. Musiała przejść kurację lekiem Gasec oraz zwiększono dawke ranigastu. Teraz jest dobrze ale nadal przyjmuje ranigast (mniejszą dawkę) i wspomagajaco podaje siemie lniane. Moze gdyby pila codziennie to byłoby lepiej ale niechetnie przełyka ten specyfik.
Zycze zdrowia i przyjemnej kuracji kisielkiem czy siemię lnianym czy co tam sobie wybierzesz. Ale badania musisz zrobic, koniecznie.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 09, 2005 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Endoxan - działa na procesy namnożenia komórek, zaburzając syntezę DNA i dlatego jest szczególnie aktywny wobec krwinek białych, włosów i komórek okładzinowych przewodu pokarmowego, które namnażają się bardzo aktywnie (komórki niezbędne do pobudzenia DNA do reprodukcji). Spośród krwinek białych uszkodzeniu ulegają limfocyty a zmiana ich funkcji i liczby tłumaczy hamowanie odpowiedzi immunologicznej.


no wieć masz prawo niedomagać...
może jeszcze warto wspomagać się sztucznie dostarczaną florą bakteryjną w kapsułkach? zawsze to ułatwi pracę jelit.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Czw Cze 09, 2005 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja takze sie dolacze do klubu polecajacych siemie lniane jako dobry sposob na ochrone naszego biednego zoladka.
A poza tym polecam jedzenie zwyklego kefiru, smaczne, pomaga na zoladek a takze dostarcza potrzebnego nam wapnia Smile

Zdrowka!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 11, 2005 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemie lniane jest u mnie na porzadku dziennym ........ale niestety wspomagane przez leki oslaniajace zolaxdek takze.......
......no coz jak sie bierze okolo 30 tabl ..dziennie...to juz pol apteki ......a Ranigast juz nie dziala.
Dlatego polecilam Controloc...ktory zostal zakwalifikowany jako najlepszy przy leczeniu sterydami.......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Cze 11, 2005 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witajcie
Od trzech lat moja pani dokror zapisuje mi jakis lek a grupy prazoli i wszystko jest bdb absolutnie żadnych dolegliwości zoladkowych.W szpitalu w Sosnowcu spotkałam sie a kilkunastoletnią dziewczyną która Gosek brała osłonowa przy encortonie.Myślę że można porozmawiać o tym z lekarzem bo ranigast jest zbyt słaby.
Powodzenia.Pozdrawiam
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
deimosek
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 85
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 10:39 am    Temat postu: Dzieki. Odpowiedz z cytatem

Dzieki bardzo za posty.
Co do lekow - myslalem, ze uda sie ograniczyc liczbe lykanych pigulek ale widze, ze trzeba sie bedzie przeprosic z Controloc'iem albo Helicidem.
Co do siemia lnianego - wszyscy mowia, ze jest super, ale strasznie sie po nim tyje - a ja tu z waga walcze niczym don Kichot z wiatrakami Wink.
Tak czy owak dostalem Helicid i zaczalem lykac. Po miesiacu powinno pomoc Wink.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Olo
P.S. Podobno jakies ziolka pomagaja, ale czy wolno takowe pic przy takich lekach?
_________________
GG: 1708749
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naprawdę, tyje się po siemieniu lnianym?? Shocked
ale nawet po wypiciu szklaneczki dziennie, eee nie możliwe...
(mam nadzieję Laughing)

w każdym razie, siemie zalecają sobie nawzajem nawet ludzie na forum o colitis i crohnie, a więc paskudnych chorobach jelit.
więc coś w tym musi być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja myslalam, ze Helicid stosuje sie w leczeniu wrzodow zoladka wywolanych Helicobacter pylori (analogicznie do nazwy), ponadto uslyszalam, ze jest skuteczny w leczeniu wrzodow trawiennych wywołanych przez niesteroidowe leki przeciwzapalne, wiec nawet mi przez mysl nie przeszlo, ze moglby byc stosowany w naszych chorobach,
ale ta medycyna skomplikowana Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maka
Junior
Junior


Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 18
Skąd: Frankfurt nad Menem

PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc
ja tak jak Monika polecilabym Controloc,bralam go lykajac bardzo wysokie dawki sterydow(100mg/dziennie-encortolon) i nie mialam zadnych nieprzyjemnych dolegliwosci od strony zoladka.Teraz przy 12,5mg nie biore zadnych lekow oslonowych i narazie jest ok.
pozdrawiam
maka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Cze 15, 2005 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co bede duzo mowic - ja biore oslonowo LANZUS i dla mnie jest ono jak zbawienie - od czasu jak biore go nie nazekam na zoladek czy watrobe - a tak to byl koszmar ciagle bole, skurcze, zgaga --- tak wiec nie wiem jak innym ale mnie Lanzul pomaga i skutecznie oslania:)

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile
Tyje sie, tyje po siemieniu laninym ... dla mnie bleee, nie do przelkniecia, choc przeszlam juz przez Bio marine i Balsam Szostakowskiego. Z zoladkiem jest roznie. Jesli ktos ma wrzody i do tego gosci z grupy helico, to mleko i jego przetwory sa niewskazane. Jesli uszkodzenie sluzowki zoladka lub jej zanik wystepuje z powodu wyniszczenia lekami; braku B12; czynnika castle'a lub innego powodu-ale wystepuje przy tym niedokwasnosc, to z kolei Ranigast jest zabroniony. Wszystko zalezy od przyczyny-trzeba ja znalezc koniecznie(!!!) zeby nie pogarszac. Mnie tez probowano leczyc ranigastami-a to tylko poglebialo moj stan, pomogly leki z grupy Polprazol, Omeprazol i jakies tam jeszcze. no i dieta! Pozdrawiam serdecznie Smile
Jeszcze troszke pisania mi zostalo i wracam do Was. Moze ktos tez jest aktualnie na etapie porzadkowania dokumentacji awansowej...? Wink
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group