Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy żołądkowo-jelitowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh... i znowu kłopot Sad
Niestety, ale znowu pojawia się krew podczas oddawania stolca Sad Nie wiem co mam o tym myśleć. Takie objawy miałam pół roku temu, w związku z tym przeprowadzone zostały odpowiednie badania, które nic nie wykazały. Po tym objawy ustąpiły, a teraz znowu. Wizytę u mojej lekarki mam dopiero na 20.04, hm.. czekać? Sama nie wiem co więcej mogę zrobić? Jak sobie pomyślę, że znowu miałabym przechodzić te okropne badania, to... i zniechęca mnie to do działania Sad eh...
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da rady przyspieszyć wizyty? Sytuacja kryzysowa jest... Zakładam, iż pani dr jednak przyjmie. Moim skromnym zdaniem nie masz na co czekać. Potem znowu objawy "ustąpią"... i znowu nic? Od razu w poniedziałek. Bezwzględnie. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtedy nic kompletnie nic nie wyszło ? a może to krew z zylaka odbytu, one czasmi podkrwawiają, jesli przeszłas specjalistyczne bednia z gastrospkopią i koloskopią i nic nie ma , to musi byc inna przyczyna. a może to krew z moczu , kup sobie test w aptece na krew utajoną być moze tak krew to nie ze stolca ale masz jakies krwawiena , kiedy byłas u ginekologa,? a jak nerki krew moze pochodzic z nerek, może to tez być zabarwienie po burakach, ? ;ub niektorych lekach nawet po zlelazie ,sama nie wiem, ale to sprawa do wyjasnienia koniecznie Exclamation
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie nic i ponieważ objawy same ustąpiły, zaprzestałam szukać. Gastoskopii wówczas nie miałam robionej. Po opisaniu dokładnie objawów lekarze skupili się najpierw na hemoroidach, myśląc właśnie, że to to, potem na dolnym odcinku przewodu pokarmowego.
No cóż, chyba nie mogę tak sobie tego zostawić i niestety będę musiała zadziałać. I tak już trochę czekam, łudziłam się, że przejdzie.
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to chyba czas na gastroskopie moga byc jakies krawienia z przeowdu pokarmowego, ale jesli to z przewodu pokarmowego to towarzyszy im biegunka, stole są czarne, i bardzo lużne
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli o świeza, czerwona krew, to raczej nie z górnego odcinka, tylko z jelit, czyli gdzieś bliżej końca...
ja przy zapaleniu jelit, miałam ścianki jelita rubego w takim stanie, że krwawiły przy samym kontakcie z ednoskopem, nie musiało tam "nic" być, wystarczł wysiłek...
ale to było wszystko widać podczas kolonka, dziwne że u ciebie nie wychwycono przyczyny krwawienia, mimo wszystko trzeba drązyć dalej, nie ma rady, nie ma co liczyć że samo przejdzie. szkoda krwi - to z perspektywy anemika mówię Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dkładnie tak jest, to trzeba wyjascic do końca, to zbyt powazna sprawa a krwi szkoda, nawet jesli jej masz duzo , w końcu zacznie jej ubywac, coz do ginekologa tez sie wybierz, to może byc i tutaj cos nie tak
trzeba to wyjasnic, czerowna swieżaz krew, to raczej jelita , ale jak miałas zrobione badania, to juz nie wiem, żywa krew to tez hemoroidy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Ewelina, warto to skontrolować, nawet jeśli kosztowałoby to Cię dodatkową 'wycieczkę' do reumatologa. Zmiany w jelitach mogą być efektem także leków, być może konieczna będzie modyfikacja leczenia na jakiś czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie zebrałam się w sobie i wykonałam telefon do mojej doktor. Niestety trzeba będzie powtórzyć badania i szukać przyczyny Sad , uaprło się to coś i samo nie chce przejść Wink . Jadę do doktor 30-tego po skierowanie
Pozdrawiam!
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutki straszne mnie dopadły Crying or Very sad
byłam dzis u mojej doktor w wiadomej sprawie
powiedzialam wszystko co i jak to się odbywało i na koniec spytałam jaka może być przyczyna pojawienu się na nogach takich dziwnych krostek? Ona spojrzała i od razu powiedziała "Wybroczyny" przy tym stwierdziła, że prawdopodobnie mogę takowe mieć także na jelicie i stąd te krwawienie. Automatycznie zwiększyła mi steryd, brrrrrr!!!! Kazała mi natychmiast zrobić badania: morfologia, płytki OB, a także przeciw ciała
Zapisała mnie na kolonoskopie, prawdopodobnie będę ją miała 7 maja, no chyba że objawy ustąpią. Dodatkowo nowy lek, cyclonamina.
Najbardziej jednak zmartwiła mnie informacja, że moja doktor będzie w przychodni jeszcze tylko pare m-cy Sad, wiedziałam, że pewnie kiedyś to nastąpi, wiek i inne sprawy, ale ciężko mi się z tym pogodzić Exclamation Ja się tak do niej przywiązałam, co więcej ufam jej bezgranicznie, a co ważniejsze czułam się bezpiecznie, zawsze kiedy coś się działo, wiedziałam, że mogę do niej zadzwonić i ona coś zaradzi. Nie wiem jak to będzie potem Question Nie wyobrażam sobie, ehh...
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem cie doskonałe ja bylabym załamana gdyby tak się stalo, ale wiem tez ,że zrobiłabym wszystko aby nie tracic z nia kontaktu
dowiedz się czy bedzie przyjmowac gdziec w innym miejscu na jakeś częśc etatau zapytaj czy mozesz zadzownic jesli bedziesz niepewna co do lecznia

cyclonamina. , miałam ja kiedys ona hamuje krwawienia jest często stosowana, mam nadzieje ,że ci pomoże, jest tylko jedno ale, ona obniza sparwnośc psychofizyczna , czyli nie wolno prowadzić samochodu, obsługiwac precyzyjnych urządzen
mam nadzieje ze bedzie dobrze i pomysl co zrobic aby nie stracic kontatku z twoją lekarką ,może ona ci kogos poleci,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja dostałam dzisiaj obowiązkowe przykazanie wykonania kolonoskopii, nie pomogły prośby o oddalenie terminu, niestety... W sumie w poniedziałek się dowiem, kiedy czeka mnie ta wątpliwa przyjemnośc Confused Aż mnie wstrząsa jak sobie pomyślę...
Od rana po prostu ze mnie leciało, w ciągu czterech godzin 5 wizyt, reszty nie liczę, ale brzuszek nie boli ani trochę... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiec nie mysl, teraz badania robią w znieczuleniu ogólnym wiec nie ma sie czego bac,
ja sie boje ale tylko z powodów zrostów pooprecayjnych , potem bardzo boli brzuch, a u ciebie pojdzie raz dwa, to jest potrzebne wiec nie masz sie nad czym zastanwiać a byc moze uzyskasz odpowiedzi na wiele watpliwości
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Mar 30, 2007 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To badanie na pewno do przyjemnych nie należy, ale gastroskopia jest chyba gorsza. Pamiętam, jak ja bałam się biopsji nerki i jak długo z nią zwlekałam. Teraz żałuję, że zdecydowałam się tak późno. Wszystko będzie dobrze, głowa do góry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy tłuszczowe biegunki oznaczają problemy z trzustką?Czy to może coś innego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group