Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy żołądkowo-jelitowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

istotko słodka u mnie jak u ciebie lanzul s jest zbawieniem dla mojego zołądka bo ranigast jest zbyt słaby jak narazie nie narzekam pozdrawiam
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 25, 2005 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dokladnie agus ranigast ta ja se moge wsadzic ale nei w buzie heeheh -- za slaby -- ale lansulik dziala i oby tak zaostalo Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie mam pytanko, w sumie został mi przepisany ranigast, ale go nie biorę... tylko codziennie kubeczek siemia lnianego, ale czasem mam zgagę, moje pytanko brzmi czy powinnam mimo tego że nic mi nie dokucza<poważniej>zażywać ranigast Question bo skoro on ma tylko pomagać mi w zwalczaniu mojej zgagi to ja dziękuje...poradze sobie bez niego, tylko czy może one też działają jakoś osłonowo jak biorę sterydy... Question hmm...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę Lanzul, ale przez 3,5 roku był Ranigast i lekarka mówiła, że jest konieczny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi pani doktor zapisała famogast, ale powiedziała, żeby brać kiedy jest potrzeba, w razie bóli, a jeśli wystarcza siemie to nie muszę Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba ma związek z dawkami, jeśłli były naprawdę duże, to była groźba podrażnienia lub uszkodzenia żołądka i przed tym mają chronić leki zoobojętniające kwasy żołądkowe, ale jeśli dawnki nie są wysokie i nie odczuwasz żadnych dolegliwości, to wg mnie siemie spokojnie wystarczy.
ja piłam sporadycznie i tylko jeśli zaczynał się jakiś dyskomfort żołądkowy, zawsze łagodziło niemal natychmiast.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom właśnie i jak tak uważam, więc narazie siemie wystarczy... a na kolejnej wizycie spytam się czy musze łykać ranigast... dzięki Smile
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez tabletki osłonowej nie polkne leków.....to jest męczarnia....
Przy sterydach powinno sie chronić zoładek.....juz samo polykanie sterydów jest bardzo wazne.....musza być brane miedzy posiłkiem .tak gdzies w połowie sniadania.Biore Controloc.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój reumatolog,zawsze każe mi brać leki oslonowe,ostatnio brałam Omar,teraz famogast...Bo inaczej żołądek mi wysiadał i to bardzo,takie bóle,do omdlenia włącznie,nie mówiąc o zgadze...Br...
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biore omeprazol i siemie lniane jest u mnie na porzadku dziennym.
Siemie lniane dodaje czasami do jogurtu lub musli.Wieczorkiem popijam sobie siemie lniane.Nie ze dobre ale pomaga.Monika Kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pro po zoladka czy imuran moze powodowac jakies duze skutki uboczne na zoladku? moja mama od kad bierze imuran boli ja caly czas zoladek. oczywiscie bieze osone ale nic jej to nie daje. a wszystkie leki oslonowe sa bez recepty? zlbo czy znacie taki srodek ze by byl mocy i bez recepty? mama do lekarza jedzie w lutym. dzwonila tak i lekarka powiedziala ze ma isc do rodzinnego. a rodzinny na t ze pacjent jest najleprzym lekarzem i ze ona ma wiedziec co jej pomaga. wiec w takiej sytuacji pytam was o rade.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gusia .chyba bez recepty .ranigast..ale na recepte.jest on mocniejszy i duzo tanszy..... oczywiscie siemie lniane..bez klopotu jest robic mielone siemie..... na pewno pomoze ....albo przynajmniej zlagodzi.
najbardziej potrzebne sa oslonowe przy sterydach.....Lekarze w klinice uważają.ze najlepiej przy sterydach.działa...Controloc....jest podobno najbardziej skutecznym lekiem...controloc....lub leki o podobnym skladzie chemicznym.pod inna nazwa (niestety na recepte )
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mama miala controlok od tamtej pory co imuran. i zaczelo sie pogarszac. terz spowrotem zazywa gasprit ale bez zmian. caly czas ja boli. lanczulu brac juz nie moze bo brala go ponad rok. a ranigast to zje czasami odemnie mocniejsza tabletke ale to na krotko jej pomaga.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gusiu, może niech mam wprowadzi do codziennych czynnośćii picie siemia. Naprawdę jest dobre i nie tylko osłonkowo, ale ogólnie na włosy, skórę....Siemię lniane jest również zalecane przy nadciśnieniu i zbyt wysokim poziomie cholesterolu, same profity... Very Happy ja się przyzwyczaiłam do picia go codziennie i nie potrzebuje brania niczego więcej. Niech Twoja mam spróbuje, zawsze można wziąść tabletki, ale jakby można było ich uniknąć to chyba lepiej Smile
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niby lepiej pic siemie ale moja mama woli pic tabletki. jakiej kolwiek by nie byly wilkosci to wypije a po syropach, wapniach itp to ja naciaga. wiec niew wiem czy da sie namowic
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group