Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Posterydowa martwica główki kości udowej (i nie tylko)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga ja już kiedyś robiłam RTG bioder jak bolały stawy ale nic nie wyszło u nas takie przeswietlenie kosztuje ok40 zł dziś idę do lekarza pierwszego kontaktu zapytam co o tym sądzi i czy da mi jakieś skierowanie dziekuję za pomoc... Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja coraz bardziej utykam boli od jakiegos roku prawy staw biodrowy, jak na razie nie widze potzeby zawracania sobie glowy, i tak nic nie mozna zmienić, boli najbardziej przy zmianach pogody
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Perłowy Dżem
Junior
Junior


Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Lbn

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 3:14 pm    Temat postu: Re: Posterydowa martwica główki kości udowej Odpowiedz z cytatem

Jakie objawy mieliscie przy martwicy glł.k.udowej? samo "bolało mnie biodro" mi nie wystarcza, bo od pewnego czasu(mniej wiecej od sylwestra) po dłuzszym i intensywniejszym chodzeniu zaczynaja mi dokuczac tak jakby przyczepy mm. przywodzicieli uda,tzn w ok. pachwiny,a pozniej mam kłopot ze zrobieniem dłuzszego i gwałtownego kroku, bo bol hamuje mi ruchy.w spoczynku nie odczuwam tych dolegliwosci.prosze napiszcie mi jak to was bolało,czy byly okresy kiedy bol mijał i nie pojawial sie przez kilka tygodni.Kiedys juz tak mialam,ale to bylo jakis rok temu czy nawet 2 ,nie pamietam dokladnie.dzieki z gory,.pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bolało mnie biodro - to dużo-obudziłam się pewnego dnia i nie mogłam chodzić-ostry ból. Czasem mocniej, czasem słabiej. Ból także promieniował we wszystkich kierunkach, do tego doszedł ból mięśni.
Na samym począktu były okresy krótkie, że kilka dni nie bolało, ale potem wracało z podwójną siłą.
Pozdrawiam Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dareks
Junior
Junior


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o podpowiedź. Mam martwicę lewego stawu biodrowego i ból jest coraz silniejszy i pewnie w niedługim czasie bede musiał mieć wstawioną endoprotezę. Lekarz powiedział mi żebym sobie wybrał gdzie chce być operowany to tam da mi skierowanie. Jeżeli jesteście już po takim zabiegu prosze o opinie na temat danego szpitala. pozdrawiam Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj,
nie wiem czy zauważyłeś link do:
www.forumbioderko.pl
www.fundacjabioderko.pl


jeśli nie to wpadnij tam, szczególnie na forum a znajdziesz kilka postów o różnych szpitalach przeprowadzających tego typu operacje np. w Ustroniu, Lublinie...
powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 16, 2007 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dareks u mnie też ból jest silniejszy, ale operacji tak szybko nie planują, w kwietniu będzie 3 lata prawie nieprzerwanego ciągłego bólu
"endoproteza nie jest środkiem przeciwbólowym" usłyszałam od wielu ortopedów
w jakim jesteś wieku?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dereks! kinga ma racje, że z tymi operacjami jest skomplikowana sprawa. lekarze sie boją ,poza tym kolejki... Mnie przez 3,5 roku bolało, zanim wykryto, co z moim kolanem jest Sad Dostawałam nawet do bolącego kolana zastrzyki ze sterydami ale niewiele pomagało i nie na długo. Być może nawet pogorszyło sytuację Rolling Eyes Na razie czekam dopiero na operacje (ale to nie jest wszczepienie endoprotezy) tylko jakby "wypełnianie" ubytku w kości.
Wiele lekarzy polecało mi szpital w Piekarach Śląskich (podobno w takich schorzeniach- martwica kości sie specjalizują) , więc jest pewnie godny polecenia.
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym bólem stawów biodrowych to jest dziwnie tak jak pisze Perłowy Dżem przy dłuższym chodzeniu zaczyna boleć w pachwinie i stawie biodrowym ale przy spoczynku jest dobrze...nie robie teraz tak długich sparcerow i przerwy w dokuczliwości tego typu mam żadko ale ostatnio bolały mnie stawy biodrowe ale to może od wysiłku pracowania na stojąco zbyt długo..tak jak np. w kuchni stoję to wtedy czasem ból sie odzywa...zresztą sama nie wiem co mam sądzić..lekarka pierwszego kontaktu zupelnie zbagatelizowala jak jej o RTG mowiłam więc nie naciskalam...szczerze mówiąc to nie wiem czy internista zna się albo chce sie znać na tym co dotyczy tocznia....wszystko zwala na leki i samą chorobę że takie bóle są normalne...mam dość..zobacze jak nbędzie dalej..pozdrawiam Crying or Very sad Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dareks
Junior
Junior


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Was mam 29 lat i choruję(martwica lewego stawu biodrowego-Perthes) od ok 15 roku życia przeszedłem dwie operacje w Otwocku i w sumie prawie 15 lat chodziłem bez wiekszych dolegliwości. Od ponad 2 -3 miesięcy boli i przy chodzeniu i wnocy też, czasami nie śpie po kilka nocy bo tak boli. Dostałem skierowanie do klinikiortopedycznej w Wawie na ulicy Lindleya 4. Co sądzisie o tym szpitalu czy był może ktoś z was tam na wstawieniu endoprotezy. Pozdrawiam Darek S

Z tym bulem u mnie jest tak że cześciej i mocniej boli po nocach. Jak rozruszam w ciągu dnia staw to moge nawet chodzić ale za to wnocy nie ma pozycji żeby niebolało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Very Happy
ja byłam konsultowana na Lindleya w szpitalu, lekarze ok. Operacji jeszcze nie miałam. Zastanawiam się jeszcze nad konsultacją w Owtocku właśnie.. Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dareks
Junior
Junior


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kinga myśle że konsultacji nigdy za wiele. A czy masz już zajętą kolejke w jakimś szpitalu??????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, bo mi nie chcą zrobić-czekają jak najdłużej
mówią, że jestem za młoda - 22 latka, no i endoprotezy nie są na stałe, a reoperacja może się nie udać
no i czekam wiecznie Very Happy Laughing
pozdrawiam Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak się zastanawiam, czy jeśli dolegliwości bólowe się zwiększają, a do tego dochodzi ból mięśni całego uda + kolano, to czy tworzy się tam jakiś stan zapalny, który miałby wpływ na przebieg (zaostrzenie) tocznia?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...to czy tworzy się tam jakiś stan zapalny, który miałby wpływ na przebieg (zaostrzenie) tocznia?

qurcze kinga, jak mnie lekarz prowadzący mówił że na paostrzenie tocznia może wpływać dziura w zębie to stan zapalny zwłaszcza... Sad
a lekarz mi mówił ze ostanie zapalnym świadczy opuchlizna, tj. zbierający sie w stawie płyn.
Ja byłam ostatnio na konsultacji i lekarz od razu chciał mi "naprawic" kolano, ale powiedzialam mu ze studia wolalabym skonczyc spokojnie. Bałam sie nawet ze bedą bali sie mnie "kroić" ze względu na chorobe ale nic podobnego- lekarz powiedział nawet, że juz dużo takich kości i stawów widział po sterydoterapii
pozdrawiam i duzo zdrowia zycze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group