Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Posterydowa martwica główki kości udowej (i nie tylko)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
tak się zastanawiam, czy jeśli dolegliwości bólowe się zwiększają, a do tego dochodzi ból mięśni całego uda + kolano, to czy tworzy się tam jakiś stan zapalny, który miałby wpływ na przebieg (zaostrzenie) tocznia?


hmmm, ja to zwykle ozumiałam odwrotnie - pojawienie się stanu zapalnego (mięśni czy stawów) to objaw aktywności tocznia, toczeń jest odpowiedzialny za stany zapalne i je "wyołuje", a nie stany zapalne "wywołują" tocznia, oczywiście mogę się całkowicie mylić...

może po prostu nadwyrężyłas tą nogę, boli cię więc "pracujesz" nią inaczej, strając się oszczędzić, a tymczasem nieprawidłowa postawa, ustawianie, itd prowadzą do obciążenia niewłaściwych partii mięśni, innych stawów np. kolana...
oczywiście to moje spekulacje, ale dzięki takiemu pomysłowi przynajmniej nie trzeba się marwić stanem zapalnym. jak jest na prawdę - nie sposób zgadywać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale do tego dochodzi zespół nerczycowy Confused a tu nawet dziura w zębie, przeziębienie mogą przyczynić się do wiekszego białkomoczu... Confused
więc rozmyślam, czy te większe bóle mogą mieć jakiś wpływ na moje cudne "białko" Rolling Eyes
chyba za dużo kombinuję i mieszam Confused
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
hmmm, ja to zwykle ozumiałam odwrotnie - pojawienie się stanu zapalnego (mięśni czy stawów) to objaw aktywności tocznia, toczeń jest odpowiedzialny za stany zapalne i je "wyołuje", a nie stany zapalne "wywołują" tocznia, oczywiście mogę się całkowicie mylić...


mnie to sie Nenya wydaje, ba, jestem pewna że to w obi strony działa... Stany zapalne mają wpływ na ukl. odporoościowy.
Kinga! z doświadczenia wiem, że białko pojawia sie czasem po infekcjach grypach itp. ale myślalam ze w toczniu jest nefropatia toczniowa a nie zaspół nerczycowy Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może raczej Kingę zapytać, czy wyniki badań (jeśli niedawno robione) wskazują na stan zapalny. Będzie prościej. Wink
A te sprawy chyba sa powiązane z chorobą. Tego nie jesteśmy w stanie określić jednoznacznie. Są przecież przypadki dobrych wyników badań, ale choroba jest aktywna i widoczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spytam się z czystej ciekawości lekarza za tydzień (jak jeszcze będzie klinika otwarta) czy te rzeczy mają ze sobą związek i w którą stronę działają

a co do nefropatii toczniowej i zespołu nerczycowego hmmmm przyznam się, ale dla mnie nie ma różnicy - choć może to co innego
lekarz ostatnio powiedział: ciężki zespół nerczycowy Rolling Eyes
co za różnica Rolling Eyes Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 10:59 am    Temat postu: Mam pytanko :) Odpowiedz z cytatem

Jak długo dochodziliście do siebie po operacji wstawienia endoprotezy? Chodzi mi o to, kiedy byliście już na etapie "normalnego" chodzenia jak biały człowiek Very Happy . Ja miałem wstawioną w maju 2006 i do tej pory lekko utykam, ale nie jest to kwestia bólu tylko raczej psychiki. Nie mogę sie po prostu przełamać, żeby przenieść cały ciężar ciała na tą nogę z protezą. Na operację czekałem rok(co jest i tak chyba krótko) i w tym czasie utrwaliło mi się to utykanie. Jak było u Was?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz, przypomnij mi proszę ile Ty masz lat
ja czekam ciągle na endoprotezę i nie chodzi tu o kolejkę, tylko o mój młody wiek
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam 25 lat. Wstawili mi endoproteze bezcementową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli c chwili operacji miałeś 24 latka Very Happy
ja mam 23 i nie chcą mi zrobić Confused
a od jakiego czasu miałeś problemy z biodrem? i na ile lat wg lekarzy wystarcza taka endoproteza? i gdzie miałeś operację?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga wydaje mi się ze to wykrety wiek nie ma tutaj az takiego znaczenia, i tak bedziesz musiała miec reoparację a tylko niepotrzbnie niszysz drugi staw
postaw się, dlaczego masz życ o kuli jesli da się inaczej poczekaj tylko na w maires spokojny okres tocznia , nie daj się
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację Monika, ale....
będę musiała rozejrzeć się jeszcze za innymi lekarzami chyba
gdzie nie poszłam, to za młody wiek, trzeba czekać jak najdłużej itp
a ja ostatnio z kulą ledwo chodzę Confused mam nadzieję, że to przejdzie Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy z biodrem zaczęły się tak z półtorej roku przed operacją. Wtedy jeszcze biegałem bo zbijałem wagę po sterydach. Po jednym razie zaczęło mnie coś kłuć w lewym biodrze. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że będzie to coś bardziej poważnego. Dwa miesiące potem jak byłem na kotroli u mojego doktorka zrobił mi usg tego biodra i zobaczył tam małe zniekształcenia. Dalej było już tylko gorzej. Pod koniec przyjmowałem już takie prochy przeciwbólowe, że wzięcie jednej tabletki więcej powodowało, że świat stawał się kolorowy Very Happy .

Co do trwałości endoprotezy, to podobno jest niezniszczalna. Tak mi przynajmniej mówili ortopedzi i rehabilitanci. Jak będzie to czas pokaże.

Zabieg miałem w Klinice Ortopedii w Szpitalu WAM w Warszawie przy ul. Szaserów. Naprawdę fajni lekarze, znają się na rzeczy. Na początku się trochę przestraszyłem, jak zobaczyłem na korytarzu lekarza nie ze stetoskopem ale z kluczem do dokręcania śrub Very Happy . Ale cóż to taki oddział gdzie sami połamańcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja rzeczywiście muszę poszukać innego lekarza Exclamation w kwietniu tego roku będzie trzy lata z bólem Confused też biegałam, a następnego dnia z łóżka nie mogłam wstać Laughing
tylko gdzie się udać Rolling Eyes w Warszawie byłam w Szpitalu Dzieciątka Jezus, we Wrocławiu w 2 szpitalach, w Trzebnicy, w Kamienniej Górze i u mnie w mieście - wszędzie to samo: za młoda Shocked
myślę o Otwocku..
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie masz bliżej spobuj moze w szpitalu w Piekarach sląskich cieszy się on ogromna poularnością w rankigach zawsze na miesjcu nr 1 jest on super, takie opinie wyrażająo nim lekrze ktorzy przeszli taki zabieg wybierają oni własnie Piekary , chyba ze masz biżej do Otwocka
tuaj mozesz sobie zobaczyć http://www.urazowka.piekary.pl/szpital.htm

www.forumbioderko.pl
www.fundacjabioderko.pl
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piekary są bliżej
dzięki Monika...hmmm ale coś ten link nie wchodzi Confused
a o Otwocku myślę, bo tam podobno robią operację nową metodą: nie przecinają mięśni-było o tym kiedyś w TV, potem rehabilitacja jest szybsza i mniej się musi goić, a przy sterydkach to same plusy Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group