Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Posterydowa martwica główki kości udowej (i nie tylko)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli ci nie wchodzi wyszukaj w wyszkiwarce Szpital urazowo ortopedyczny w Piekarach śląskich , znajdziesz multum informacji na ten temat
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Kinga. Może masz na myśli kapoplastykę?
Wysłałam Ci maila.


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sro Wrz 01, 2010 6:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwólcie kochani, że zapytam, pośrednio dotyczyc to będzie martwicy, ale w innym miejscu. Otóż w wieku 23 lat zdiagnozowano u mnie martwice aseptyczną głowy drugiej kości śródstopia, lekarze stawiali ostateczna diagnozę około roku, bo nie mogli uwierzyc, że choroba przytrafiająca się dziewczętom w wieku 14-17 lat trafiła się mnie Confused Na początku nawet nowotwór kości podejrzewali Confused Ale scyntygrafia i około 14 zdjęc rtg przekonało szanownego p. prof., że to jednak martwica. Leczyłam ową bolesną przypadłośc przez trzy lata zastrzykami dostawowymi o nazwie Hyalgan, wydałam ponad 3 tysiące Shocked na to leczenie, bo to lek nierefundowany Confused Stan stopy poprawił się na tyle, że mogłam wrócic na studia w Instytucie Kultury Fizycznej. Co prawda nie stac mnie na co roczną serię zastrzyków, których nie biorę już od trzech lat. Pytanie brzmi natomiast tak: czy choroby reumatyczne mogą predysponowac do takich schorzeń, jak martwice kości? Podkreślę, że nigdy przed zdiagnozowaniem martwicy nie brałam sterydów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani! mnie lekarz wiele razy powtarzal, że martwice często zdarzają sie u sportowców, "którzy nawet nie wiedzą jak sterydy wyglądają" więc może to Twoj przypadek Rolling Eyes Być możej jest tez tak, jak pisalam w tym temacie o inf. mojego lekarza prowadzacego, iż martwica jest skutkiem choroby (toczeń- bo na niego choryjesz, prawda?) a niekoniecznie skutkiem leczenia. Na wyjaśnienie tego pewnie bedziemy musieli jeszcze długo poczekać Sad Przeczytaj sobie najlepiej cały ten wątek.

Mnie po paru latach zmagań z bólem (niewiele ponad rok po tym jak zaczelam brac sterydy) zrobiono rezonans a na opisie mam napisane "martwica jałowa" wiec , przynajmniej z nazwy, różni sie od "twojej" martwicy aseptycznej...
A jak teraz wyglada problem z martwicą? Wyleczyłaś ją? Masz jakies dolegliwości?
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 6:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiulka, jak na razie tocznie u mnie wykluczyli, gdyż ANA wyszły ujemne, obecna diagnoza brzmi spondyloartropatia z zajęciem zapalnie st. krzyżowo-biodrowych i kr. L-S, nie dowiedziałam się w końcu na pewno, jaki to rodzaj spondyloartropatii Confused lekarz mówi, że byc może jest to zzsk na podłożu choroby zapalnej jelit Confused
Niestety stopa dokucza mi po dłuższych marszach, gdy biegałam zawsze po bieganiu, po każdym treningu karate no i po 12 godzinach dyżuru, spędzonego non stop na nogach Confused Nie mogę nosic pewnego rodzaju butów, wkładka ortopedyczna jeszcze bardziej nasila dolegliwości bólowe, więc wywaliłam ją w cholerę Twisted Evil
W sumie ortopeda, który mnie leczył powiedział, że tego się wyleczyc nie da, tylko zaleczyc można, a w pewnym momencie może byc potrzebna plastyka stawu, a nawet zinstalowanie protezy. Mówił również,że to moze byc z przeciążenia, ale zwykle jest też jakaś predyspozycja genetyczna Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ani napisał:
Pytanie brzmi natomiast tak: czy choroby reumatyczne mogą predysponowac do takich schorzeń, jak martwice kości? Podkreślę, że nigdy przed zdiagnozowaniem martwicy nie brałam sterydów...


Tak, mogą, ale wtórnie, przy zaawansowanej chorobie, a nie jako początek.


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sro Wrz 01, 2010 6:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie zapytałam tak z ciekawości, bo problemy ze stawami mam od dawna, od wielu lat bolą mnie a to kolana, a to stawy skokowe, a to barki (oba miałam zwichnięte na treningu jiu-jitsu), tylko, że zawsze powodu doszukiwałam się raczej w sporcie niż w chorobie, a tu wyszło paskudztwo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na opisie mam napisane "martwica jałowa" wiec , przynajmniej z nazwy, różni sie od "twojej" martwicy aseptycznej...

jałowa=aseptyczna
te dwie nazwy są używane na przemian
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomk142
Junior
Junior


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Chciałbym przedstawić sytuację w jakiej znalazł się mój syn.5 lat temu przypadkowo w badaniu moczu stwierdzono b.wysoki białkomocz.Po wielu badaniach rozpoznano nefropatię w przebiegu tocznia układowego,chociaż syn nie spełniał głównych kryteriów diagnostycznych.Zastosowano leczenie sterydami.Po 2 latach białkomocz ustąpił.Po 5 latach sterydy odstawiono.Ale 1/2 roku temu pojawił się lekki ból pr.biodra.W RTG i USG nic nie stwierdzono i dopiero rezonans magnetyczny wykazał jałową martwicę obu głów k.udowych(większą po str.pr.)Zaproponowano zabieg polegający na nawierceniu,oczyszczeniu strefy martwej i wstawieniu wiórków kostnych własnych.Jest to możliwe ze względu na początkowe stadium choroby.Chyba się zdecydujemy.Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat ? Serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno pytanie: ile lat ma Twój syn?
może po tym zabiegu ma szanse na samoistne odrodzenie się kości, ja mam 23 latka i jak już pisałam, skazana jestem na endoprotezy Very Happy
rozważcie wszystkie za i przeciw i podejmijcie decyzję
pozdrawiam cieplutko Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga, mnie tez cos podobnego proponowano... tylko ze lekarz mowil cos o przeszczepach z własnego kośćca. napisalam o tym na poprzednich stronach
tomk142 ile lat ma twój syn? jezeli jest młody to mozliwe jest ze kosc sama sie zregeneruje
gdzie planujecie zabieg wykonac?

Mnie kolano boli od 5 lat z przerwami. A nieprzerwany ból trwa od grudnia. Zabieg planowany mam na koniec czerwca/lipiec
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi proponowali samo nawiercanie, by ukrwić główkę oraz bolcowanie-wycięcie własnej kości strzałkowej i wbicie jej do biodra Very Happy ale konsultant krajowy kategorycznie zabronił tego
u mnie nieprzerwany ból od ponad trzech lat

ale każdy przpadek jest inny, jeżeli syn tomk142 jest młody, to może ma szansę na wyleczenie, bez endoprotezy biodra Very Happy
plusem jest to, że już sterydów nie łyka Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga! mam rozumiec, ze twoje biodro do "nawiercania sie juz nie nadaje? Shocked aż tek z nim źle? Bo ja ta moj zabieg odwlekam, studiami sie tłumacząc, a teraz to sie boję ze za późno być może...
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego, co lekarze mówili, to nawiercanie może dać skutek albo nie, a w przypadku tocznia:sterydów i innych immunosupresantów no nie jest bezpieczne, a wręcz zagraża zdrowiu-tak mam w wypisie:"wobec najwyższego ryzyka wystąpienia powikłań zakrzepowo-zatorowych, zdecydowano odstąpić definitywnie od zabiegów dekompresji operacyjnej głów kości udowych."
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mnie przestraszylas z tym nawiercaniem... W sumie sposób, w jaki mają mi kolano przywrócić do sprawnosci nie jest wybrany ale okazuje sie ze musze sie wypowiedziec w tej kwestii przed lekarzem Laughing moze sie da tego uniknąć
choc z drugiej strony biore teraz tylko calcort a ty o ile pamietam cylkosporyne... To ma chyba znaczenie. Bsie zastanawiam, że jak w twoim przypadku " odstapiono od zabiegów dekompresji operacyjnej głów kości udowych" to czemu mi chcą to zrobic Question I na dodatek nawet nie wspomniano o powikłaniach zakrzepowo- zatorowych? czy to ze wzgledu na leki ktore bierzesz odstąpiono od tej operacji? przepraszam ze tyle pytań ale skołowana jestem
Smile
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group