Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Posterydowa martwica główki kości udowej (i nie tylko)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaczełam czytać ten wątek.... i to wszystko mnie troszku zszokowało... Shocked

po pierwsze niemyślałam,ze może dojść do takich uszkodzeń.... Embarassed -jak człowiek mało wie.....

po drugie ostatnio lekarz powiedział,że między innymi te silne bóle bioder sa oznaką zaostrzenia....
zwiększył dawkę sterydów-na noc, dał tabletki nasenne i tyle !
dodam,ze ból stawał się niedozniesienia ,szczególnie w nocy... w dzień było trochę lepiej... brak snu, potęzny ból , skierował mnie do lekarza ...a ten przyjął za pewnik,ze to bóle toczniowe.. nic nie zlecił,nawet głupiego rtg..... Evil or Very Mad

fakt teraz na wyzszej dawce plus tablety na sen ,pozwalają mi zanąć i trochę pospać.. więc moze lekarz miał racjię... Confused

ale napewno będę miała rękę na pulsie... Wink


życzę wszystkim udanych i szybkich operacji, zabiegów oraz ekspresowego powrotu do zdrowia.. Very Happy -ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela1 napisał:
ten przyjął za pewnik,ze to bóle toczniowe.. nic nie zlecił,nawet głupiego rtg


hmmm skąd ja to znam, mi też to wciskali, więc sama sobie zrobiłam RTG Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga..
ale pisałyscie ,że rtg.. maze niewykazywać zmian ..
jakie badanie jest najskuteczniejsze.. i ile kosztuje jak bede w polsce to nie omieszkam tego sobie sprawdzić na właną reke...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie pierw na pierwszym RTG nie było zbytnio widać-coś tam było, ale do końca nie wiadomo
najskuteczniejszy jest REZONANS MAGNETYCZNY
po nim juz na 100% było wiadomo, co we mnie siedzi Laughing
a tera zto już nawet na zdjęciu RTG pięknie widać-za każdym zdjęciem inaczej hihihi Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze wystarczy tomograf komputerowy - tanszy i bardziej dostepny krotkie terminy , a prywatnie polowę tanszy około 350 zl a rezonans od 700 wzwyż, to zalezy od placowki , u nas jest taniej bo mamy na sląsku ich duzo, panstwowych i prywatnych wiec nie ma takiego problemu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki drogi u Ciebie rezonans??
mój kolega robił na jesieni prywatnie (najbliższy rezonans jest w Wałbrzychu) i płacił 400zł-miał rezonans kręgosłupa
ale to chyba zależy jaką część ciała się robi
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak , i czy robi się z kontrastem czy bez, u nas tych apratow jest sporo , wiec to nie jest drogo, tomograf kosztuje 350 zl a w innych rejonach Polski własnie 400 zl, moze to byl tomograf ?
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela1 napisał:
rezonans magnetyczny ..dość drogo brzmi.. Confused

tak, ale mi mówiono, że tylko MRI... a jak u lekarza bedziesz, to powiedz (albo zapytaj czy słyszał Laughing ) o takiej przypadłości... Może sie uda zrobić to za darmo. Mnie sie niespełny miesiąc temu chcieli wziąć za nawiercanie martwicy, ale jak otworzyli(artroskopowo) to sie okazało, że nie ma czego nawiercać, bo jest po prostu dziura (i tu moje pyt: co sie stało z kawałkami kości która podobno sie skruszyła Question Shocked Lekarz muwi ze ją wessało)
Tak więc MRI niekoniecznie wszystko wyjaśnia...i pewność 100% jakie leczenie podjąć można daje właśnie artroskopia... wtedy wsztstko pewne juz jest. Very Happy powodzenia
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robił rezonans w tej samej pracowni, gdzie ja miałam robiony Very Happy
tylko nie wiem, czy robił też z kontrastem Rolling Eyes
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomk142
Junior
Junior


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 8:20 pm    Temat postu: Jałowa posterydowa martwica głowy kosci udowej Odpowiedz z cytatem

Cześć dziewczyny!! Aby dobrze zdiagnozować st.biodrowe trzeba zrobić : rezonans magnetyczny(nie trzeba podawać kontrastu,w W-wie ok.400zł),tomograf komputerowy(bez kontrastu,nie wiem ile kosztuje)lub ewentualnie scyntygrafię(podają kontras z izotopu jodu,badanie pokazuje stan ukrwienia w danym obszarze tkanek,nie wiem ile kosztuje).Badanie RTG wykaże zmiany wtedy gdy martwica jest już w dużym stopniu zaawansowana i występują zmiany w kształcie elementów kostnych stawu.Zmiany te powstają pod wpływem obciążania osłabionych przez martwicę kostnych części stawu- głowy k.udowej.Newralgicznym miejscem jest szyjka k.udowej- tam dochodzi do zaburzenia ukrwienia i tym samym do martwicy głowy k.udowej.Głowa zmienia kształt- zamiast połowy kuli zaczyna przypominać kalafior.Nierównosci drażnią zakończenia nerwowe w tkance chrzęstnej- ból i ograniczenie zakresu ruchu.Konicznie konsultujcie się z dobrym ortopedą.Mój syn już jest dwa dni .po operacji.Czekam na pytania.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wspaniale, że Twoj syn jest po zabiegu Very Happy . napisz koniecznie jak jego samopoczucie, jaką metodą zrobili zabieg (artroskopia Question ) pewnie jeszcze biodro go boli- ale jest to raczej skutek samej operacji. Ja tez jestem po artroskopi kolana, ale niestety jest w nim wielka dziura i nie nadawało sie to do nawiercania i teraz możliwy jest jedynie przeszczep chrzęstno - kostny, ale o tym pisze w poprzednich postach. od mojego zabiegu minęły niespełna 4 tygodnie, a kolano całkiem sprawne. pozdrowienia dla syna i czekamy na pełną relację Smile
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 148
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka cztery lata temu miała przeszczep tzw. gruzu kostnego w kości piszczelowej nogi, tuż pod kolanem. Nie można było tak jak w przypadku syna Tomk 142 wziąć własnego gruzu, gdyż ubytek był zbyt duży. Własny gruz wyskrobuje się z talerzy biodrowych.

Kasiulka: Nie przypominam sobie o żadnej komisji do spraw etyki. Nic mi lekarz o tym nie mówił. Może to załatwia szpital a nie pacjent.
Oczekiwanie na przeszczep około 5 miesięcy.

Na razie jest dobrze. Na ostatniej kontroli lekarz kazał przyjść za półtora roku. Właśnie zbliża się termin.

Tomk 142: Mam nadzieję, że u Twojego syna wszystko pomyślnie się zakończy. Very Happy Trzymajcie się obaj. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomk142 super, że już po Very Happy
a czy robiłeś synowi operację prywatnie? czy czekałeś w kolejce? no jakiego typu w końcu był to zabieg?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomk142
Junior
Junior


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!! Syn leczony jest w przychodni nefrologicznej w W-wie,w szpitalu na ul.Lindleja.Na wizycie kontrolnej zgłosił lekarzowi bóle biodra.Ten zasugerował możliwość posterydowej jałowej martwicy głowy k.udowej.Po zrobieniu RTG i badaniu gęstości kości(densytometria) trafiliśmy przypadkowo w sp.lekarskiej do ortopedy p.prof.Deszczyńskiego (konsultant mazowiecki d.s.ortopedii i rehab.)ze szpitala na ul.Kondratowicza.On skierował nas na rezonans magnetyczny(od ręki prywatnie za 400zł).Po wykryciu martwicy namówił nas na wizytę u p.dr.Andrzeja Bednarka w Lublinie(ortopeda,specjalizuje się w leczeniu st.biodrowych).W gabinecie prywatnym(wizyta 80zł) opowiedział nam o możliwości leczenia i wyznaczył wstępny termin zabiegu.Miał on się odbyć na oddz.ortopedii Woj.Szpitala Specjalistycznego w Lublinie na ul.Kraśnickiej 100.Skierowanie do szpitala dał synowi lekarz rodzinny z naszej przychodni.Zabieg odbył się w ramach NFZ.Potraktowano nas super, bez żadnych znajomości czy prezentów.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a długo czekaliście?
a robili mu to nawiercanie, czy coś innego?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 7 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group