Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wspomaganie kolagenem......
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hie, a w ramach uzupenienia, mamy w Wysokich Obcasach artyku demaskatorski! Nawet sam prof. Przybylski się wypowiada 8)
Czyli moja taktyka skranego sceptyzmu jest opacalna w walce z szarlatanami Laughing

Cytat:
"Kolagen naturalny" to kosmetyk sprzedawany przez domokrążców,reklamowany jako odmładzacz skóry. Niektórzy producenci przekonują też, że leczy osteoporozę, stwardnienie rozsiane, zapobiega nowotworom. Aż dziw bierze, że w kraju, który produkuje to cudo, są jeszcze ludzie starzy i chorzy

Caly artykul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuję przeczytać linki do tego artykułu pt. zaczęła sie wojna - trzy części - tu naprawdę w grę wchodzą potężne pieniądze, a kolagen jest rzeczywiście świetny - zewnętrznie - i czy odbudowuje naturalny czy też nie - można tylko dyskutować - natomiast efekty zewnętyrzne są widoczne bardzo szybko i to stanowi o jego sile. Dystrybutorzy - zostawiają próbki żelu który można wypróbować przez kilka dni, i samemu podjąć decyzje o zakupie.
Moje koleżanki i koledzy też stosują kolagen Beauty i są bardzo zadowoleni. Skóre mają wyrażnie młodszą, zdrowszą. ja niestety nie mogę stosować, próbowałam- ale nasilały sie plamiska - potem wyczytałam, że nie można go używać przy chorobach tkanki łacznej,
Uważam że polskie żele kolagenoiwe produkowane przez Collagen Beauty i Colway stanowią poważne zagrożenie dla wielu firm kosmetycznych, gdzie drastycznie spadnie sprzedaż kremów.
A że sprzedawane przez "domokrążców'? - chwała tym firmom za umożliwienie pracy i zarobków wielu ludziom, a nie tylko hurto3wniom i sklepom.
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiedziałam, że zuzka co jak co, ale kolagen to wygrzebiesz z setek innych postów na 100% Wink

więcej pisałyśmy o kolagenie w innym wątku, i tam padły może konkretniejsze zarzuty, bo nie chodzi o właściwości kosmetyczne kolagenu, o to czy nawilża i wygładza, czy co tam jeszcze, ale o jego właściwości pseudoLECZNICZE, które są zachwalane przez dystrybutorów:

Cytat:
Przenikając przez skórę, ma pomagać w leczeniu osteoporozy, "uzupełniając niedostatki białka w kościach", stwardnienia rozsianego ("choroba polega na zaniku osłonek włókien nerwowych, których składnikiem jest kolagen").

I jeszcze - "po aplikacji na powieki poprawiać ostrość wzroku", "pobudzać wzrost brwi i rzęs", "stymulować procesy naprawcze w paradontozie", "uśmierzać ból". Dzięki niemu "wzrasta siła mięśniowa", a "siwe włosy ciemnieją".


I to było głównym celem tego artykułu, a nie walki konkurencyjnych firm kosmetycznych, czy czepianie się "domokrążców".
Może poprawia kondycję skóry, ale na Boga - nie leczy!!!
czyli jak widzisz, po staremu mam parcie na szarlatanizm Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze, ja zareagowałam na artykuł a nie na ciebie Nenya, teraz dopiero przejrzałam te posty z kolagenem - Didulka, ja pisałam o kolagenie czarnym z firmy Collagen Beauty- ten zlikwidował blizne na policzku po czerniaku, w przeciągu doby zakleił przerżniętego paznikcia żyletką aż do krwi, a mojej mamie po smarowaniu chowają się / nie mylić z likwidują/ żylaki, napewno likwiduje trądzik i zmarszczki nawet te głębokie, więc musi odbudowywać kolagen w skórze. czy pisząc o tym to świadczę o jego właściwościach leczniczych? czy tylko kosmetycznych? O rozstępach już pisałam, że ciężka sprawa praktycznie nie do naprostowania.
Zasady działania kolagenu z ryby można poznać na stronach http://www.collagenbeauty.pl/
Poza tym, gdyby to był kicz, to firma nie dostałaby tylu prtestiżowych nagród - również tam można o tym przeczytać.
żałuje tylko, że nie mogę z tego wynalazku korzystać sama.
papa
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i ja swoje a ty swoje, fajnie Laughing
ja cały czas nie o tym co kolagen robi ze skórą, ale o tym że nic więcej poza działaniem na skóre n i e r o b i
nie wyleczy z osteoporozy, stwardnienia rozsianego, nie poprawi wzroku, nie jest przeciwbólowy, itd - bo nie jest LEKIEM, bo poprostu choćby nie wiem jak był "naturalny" z jakich tam ryb i jakiej firmy - nie przenika przez skórę do narządów wewnętrznych, które ma naprawiać.
nie wiem jak wyraźniej to zaznaczyć..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze starczy .po prostu reklamowano go jako lek .nie jest lekiem .jest siwtny na skore ale nie leczy .tylko wspomaga ja jak dobre kremy ...tak .?.bo ja to rozumiem w ten sposob .i jako srodek uzywany zamiast kremu jest bardzo dobry i tylko w tym przypadku .nigdy nie leczyl chorob i leczyc nie bedzie
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz nigdy kolagenu nie kupie Twisted Evil a moje rozstepy juz i tak nie znikna powoli zaczynam sie do tego przyzwyczajac tym bardziej ze to nie jest najwiekszy problem jaki teraz mam Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group