Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zapalenie mięśni?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pią Lip 08, 2005 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy
Ja bym nie zwiekszała dawki sterydów.
To mógł byc nic nie znaczący epizod. Jednak lekarzowi musisz o tym powiedzieć.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Lip 08, 2005 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny! Narcysiu, co to jest CRP i CPK - o ktorych mowicie podajac wyniki krwi. Badanie immunologiczne? Pozdrawiam.
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pon Lip 11, 2005 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CRP- to białko we krwi którego pozim wzrasta przy pojawieniu się stanu zapalnego w organizmie, a CPK -P-kinaza kreatyniny- enzym birący udział w przemianach biochemicznych w mięśniach( rośnie przy stanie zapalnym mięśni)
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Lip 11, 2005 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzieki narcysiu Smile pozdrawiam z krainy slonca i suszy;)
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy no problem Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od paru dni mam óle mięśni , nadgarstkow...niewiem co z temperatura..poprostu nie mierzylam..najsilniej dokuczaja mi uda-zewnetrzna strona...wizytę mam dopiero 18 maja....a jest z kazdym dniem gorzej...nieposiadam jeszcze zadnych lekow.. ale moze ktos mógłby mi doradzić co, ewentualnie moze mi pomoc....ogolnie tez nie czuję się dobrze.....a do pracy trzeba....

...temperatura jak zawsze- stan podgorączkowy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Specjalistyczne leki można dostać tylko na receptę. Na razie musisz ratować się tylko środkami przeciwbólowymi. Może weź też gorącą kąpiel i spróbuj rozmasować bolące miejsca. Nic innego mi nie przychodzi w tej chwili do głowy. Trzeba jakoś dotrzymać do 18 maja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak mnie zaczyna cos bolec to rozgrzewam to poduszka elektryczna i nie czuje az tak tego bolu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leki moze przepisac lekarz.....gorąca kąpiel ....plus masaż niestety .musisz byc cierpliwa.....nic wiecej nie poradzę...może tabl. przeciwbolowa lub uzupelnienie magnezu i potasu....u nas np. apargin lub inny prepatrat w skład ktorego wchodzą wlasnie oba te składniki
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..dzieki...- gorace kapiele niewiele pomagaja(tylko na chwile),a po przeciw bolowych zalądek boli.... ale dziekuje... dotrzymam...
Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej:)
no niestety i u mnie ostatnio mięśnie daja sie we znaki. mi pomaga kąpiel ale nie goraca, działa tez naklofen(diclofenak).polecam
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Maj 10, 2006 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Ewela, może pomógłby Ci paracetamol? Nie działa on przeciwzapalnie, ale przeciwbólowo - może to starczy, a jest o wiele łagodniejszy dla żołądka niż te leki przeciwbólowo-przeciwzapalne. Paracetamol powiniem być bez recepty... - mam nadzieję, że też u Ciebie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, podnoszę temat, coby nie zaśmiecać "wyników badań" Smile

w sieci znalazłam takie objawy zapalenia wielomięśniowego/ przewlekłego zapalenie mięśni:
- narastające osłabienie mięśni, szczególnie w okolicy barków („obręcz barkowa”) i bioder („obręcz biodrowa”), a także karku i grzbietu. Osłabienie uniemożliwia wstawanie z pozycji siedzącej, chodzenie po schodach, podnoszenie ciężkich przedmiotów. U chorych z ostrym początkiem choroby trudności sprawia podnoszenie się z pozycji leżącej
- ból i bolesność mięśni przy ich ucisku
- Zajęcie mięśni gardła, przełyku i krtani powoduje trudności w mówieniu i przełykaniu. Zajęcie mięśni oddechowych utrudnia oddychanie i powoduje duszność
- suchy kaszel
- zaburzenia związane z przewodem pokarmowym (np. refluks żołądkowo-przełykowy)
- ból i zapalenie stawów (najczęściej stawów rąk)
- zaburzenia rytmu serca
- zmiany w płucach (zapalenie zachłystowe, choroba śródmiąższowa i inne)
- stany podgorączkowe, gorączka
- ogólne osłabienie


Choć diagnozy 100% jeszcze nie mam, to napiszę jak to było u mnie.
Od letnich miesięcy postępujące osłabienie, słaba wydolność. Przez lekarza zwalane na anemię (hemoglobina 9).
Dochodzą dziwne bóle mięśni, gorączka najczęściej po aktywności fizycznej. Po płaskim terenie chodzenie nie sprawia trudności. Jak pojawia się górka, to robi się duży problem. To samo przy schodach Smile
Jazda na rowerze - najlepiej tylko z górki Very Happy po płaskim jeszcze ujdzie, lekka górka i zero siły w nogach. Mięśnie pieką, bolą, palą.
Nikt nie wie dlaczego. Badania podstawowe nawet ok; tylko OB ok. 30. Lekarz zleca zrobienie badań na boreliozę (niech pani zrobi, oczywiście prywatnie). Wychodzą bardzo dodatnie, średnio dodatnie i graniczne. Jedne ujemne Smile
Do tego badania na jeszcze jakieś tam wirusy. Prywatnie.
Duża seria antybiotyków. Poprawy wielkiej nie ma.
Kolejna rzecz - problemy z żołądkiem - okropna zgaga. Myślałam, że to może od antybiotyków. Teraz już wiem, że wcale nie musi. Nie ruszam się z domu bez tabletek Manti. Rano włączyłam sobie Controloc. Z jedzeniem bardzo bardzo muszę uważać, bo jak zaszaleję, to potem umieram Smile

Dochodzi suchy duszący kaszel. Nikt nie potrafi stwierdzić skąd. RTG płuc ok.
Dochodzą upierdliwe bóle stawów dłoni, łokci, kolan itd.
Przy SLE już mnie nieraz bolały stawy, były opuchnięte itp. Teraz jest jakieś dziwne Wink
np. myję zęby, czy trzymam kubek albo w autobusie trzymam się rurki-poręczy (czy jak to nazwać). Stawy mi zastygają i nie mogę wyprostować palców. Przy czym okropnie boli.
Suszenie włosów, malowanie rzęs, ściąganie koszulki. Bardzo ciężkie zadania Smile
Odkręcanie butelek itp. Też czasem niemożliwe.
Mieszanie surówki, czy jakiegoś farszu do pierogów - nie mam siły w rękach. Kilka razy i więcej nie idzie.
Od jesieni mam też problem z głosem. Wystarczy, że ciut więcej pogadam, to tracę głos. Nie wiem, czy to wiązać z chorobą, czy nie.



I jeszcze pytanie do posiadaczy zapalenia: czy zakazana jest aktywność fizyczna, czy po prostu można robić tyle, na ile ma się siły? Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga u mnie lekarz nie zakazał aktywności fizycznej wręcz przeciwnie w miarę sił ćwiczyć, pływać jazda na rowerze itd.
Na początku miałam wtedy 13 lat spałam na siedząco nie chodziłam prawie nigdzie. Wlekłam się z łózka do toalety jedynie.
Po odpowiednim leczeniu (szczerze nie pamiętam co mi wtedy podawali) siła mięśniowa wróciła, aczkolwiek nie zawsze jest dobrze bo odkręcanie butelek do tej pory jest wyzwaniem ktoś robi to za mnie od dawna. Mieszanie też jest wyzwaniem większość robię mikserem a firany wieszają dzieci bo do góry nie jestem w stanie utrzymać rąk dłużej niż kilka sekund. Mam nadzieję że szybko ustawią Ci leczenie i wszystko wróci do normy.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupując wodę od razu proszę pierwszą lepszą osobę o odkręcenie butelki . Jesli przychodzi syn on to robi . Firanki wiesza albo syn albo synowa . Wcześniej robił to R .
włosy myję nad wanną,łatwiej się schylić( klęknąć ) niż podnieść ręce do góry
słoika nie odkręcę nigdy ale są do tego narzędzia , rzadko robię bigos bo nie pokroję kapusty , nie ukroję twardego sera. Chleba . No ale wszystko można kupić krojone Wink
aktywność fizyczna tak ale umiarkowana .
ostatnio rzadko wychodzę a już muszę to robię to raz , bo pokonanie 61 schodów to wyzwanie . Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group