Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

3 miesięczne dziecko a toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anetko........ moze to nie bedzie tak zle wygladalo jak brzmi ......... moze ..... moze.....
Juto sie dowiesz wszystkiego ....]
najlepiej zapisz sobie na karteczce o co chcesz zapytac lekarzy ......
bo taka wizyta to stres i zapomnisz polowe...... Bedziemy z toba zawsze ..mozesz na nas liczyc ...stale.....pytaj ...o wszystko .......
jesli to bedzie w naszej mocy postaramy sie pomoc...a na pewno pocieszyc ........
Ucaluj Nastusie .......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Anetko poraz pierwszy piszę do ciebie bo dosć dlugo mnie nie bylo na forum ale przesledzilam wszystkie posty i twoj zapadl mi w pamieci nie mogę uwiezyc w to co napisalas przecież jak to mozliwe jezeli ty jestes ujemna to jak u twojej córuni mogly sie przyplątać przeciwciala może to jakaś pomylka może trzeba powtorzyć to badanie sama mam male dziecko i wiem co czujesz ale musicie być z Nastusią silne to napewno wszystko będzie ok.Pozdrawiam Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorota Ka napisał:
Witaj Anetko poraz pierwszy piszę do ciebie bo dosć dlugo mnie nie bylo na forum ale przesledzilam wszystkie posty i twoj zapadl mi w pamieci nie mogę uwiezyc w to co napisalas przecież jak to mozliwe jezeli ty jestes ujemna to jak u twojej córuni mogly sie przyplątać przeciwciala może to jakaś pomylka może trzeba powtorzyć to badanie sama mam male dziecko i wiem co czujesz ale musicie być z Nastusią silne to napewno wszystko będzie ok.Pozdrawiam Dorota


no więc się okazało że nie jestem ujemna, nie wiem jakim cudem ale dziś mi pani doktor powiedziała, że obie jesteśmy dodatnie. Nic jutro wszystko będę wiediała co i jak i dlaczego.
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneta, spokojnie.
co to znaczy "dodatnie"?
jakie to badania, tylko pciała ANA?

musisz się wstrzymać, zarówno z radością jak i z rozpaczą, bo ciągle za wcześnie na wnioski. pojedyńcze badanie jednych przeciwciał nie przesądza jeszcze o niczym.

to naprawdę długa i złożona diagnoza. musicie spełniać co najniej 4 z 11 kryteriów.
poza tym nawet jeśli orzekną że to toczeń, to tak jak już ci mówiłam, należysz do grupy szczęśliwców o niesamowicie łagodnym przebiegu choroby, a córeczka jeśli ma tocznia noworodkowego to jest to schorzenie przejściowe. a gdyby nawet strasznym pechem okazało się że to zwykły toczń, to całkiem możliwe że będzie taki łagodny jak u ciebie.

zero dolegliwości, nic systemowego się nie dzieje, prawda? tylko wysypka na skórze?

jeszcze raz. spokoju i odwagi. diagnoza jeszcze nie jest pewna. jeśli się potwierdzi, to masz nas do pomocy. bierz przykład z Henryka: Będzie Dobrze!
i to sobie powtarzaj.
trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anetko jedyne co mogę Ci napisać to to co napisała Nenya.Jeszcze daleka droga do diagnozy.I naprawdę trzymaj sie ze względu na maleństwo.Niech jej nie dosięgnie zdenerwowanie i echa stresu,który być może nie ma podstaw.O wszystkim się wkrótce przekonasz ale wiedz że nie jesteś sama.Wszyscy czekamy na wynik i diagnozę.Daj nam znac . Buziak
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Anetko Smile
Ja jednak nie wierzę , że to co napisałaś jest prawdą. Same wyniki np ANA ppozytywne nie świadczą o toczniu. Przeczytaj uważnie post Neny . Aby stwierdzic tocznia trzeba przeprowdzic bardzo wiele badań i spełnic co najmniej 4 z 11 kryteriów.
Moja starsza córka też ma ANA dodatnie , motyla na twarzy i wysypkę. Ale z wypisu ze szpitala nie ma diagnozy :toczeń czy kolagonoza itp.
Musi byc pod obserwacja poradni reumatologicznej.
Musisz zrobic sobie spis pytań bo na żywioł to o połowę spraw nie zapytasz sie. Ja zawsze przed decydującą się rozmową, robie sobie spis pytań, który trzymam w reku i w rozmowie z lekarzem zaglądam do kartki a na koniec sprawdzam czy wszystkie pytania zadałam. To jest dobry sposób, tak mi kiedys poradził lekarz .
Anetko trzymam kciuki, będzie dobrze
Pozdrawiam a dla Nastusi przesyłam buziaki.
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 3:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest juz wtorek...........blisko rana........wiec dzisiaj dowiesz sie dokladnie......
Pytaj .......! co w wynikach jest dodatnie,,,,,,,?
,,,,,,,,,,,,,jakie zamierzaja podjac leczenie,,,,,,,
,,,,,,,,jesli ty czujesz sie dobrze czy koniecznie jest wlanczanie lekow dla cciebi.......?
,,,,,czy bedziesz mogla karmic dziecko nadal,,,,,,,?
jjjaki zamierza sie podjac sposob leczenia malej.......
wszystkie ewentualne leki niech ci rozpisza na kartce.......
i czy to jest juz diagnoza czy tylko wstepna ......?
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za wsparcie. Całą noc nie spałam, teraz zaczynam sie powoli szykować do wyjścia. Na szczęście malutka spi jak aniołek rozwalona na całym łóżku Smile.
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, zapomniałąm dodać dziś dostaniemy skierowanie do kardiologa. Może macie jakiś dobry namiar na warszawskiego specjalistę od serducha ??
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group