Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Temperatura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akupunktura była przed endoxanem

Endoxan brałam 4 razy , pierwszy co 2 tygodnie 750mg to było 5 cykli ,przerwa chyba rok bez temperatur , potem już co miesiąc 1000mg 10 cykli trwało to ponad rok , przerwa 2 lata , i znowu to samo , ostatni był 8 cykli , od tej pory temp pojawia się sporadycznie .Nie pojawia się już te 40 i więcej. Chyba że mam np grypę czy zapalenie płuc czy oskrzeli

Sama temp z czegoś wynika,u mnie wynikała z samego tocznia i zajmowanych układów , ogolne wyniki były także złe , endoxan był potrzebny nawet gdyby nie było temperatur
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile U mnie temperatury odpuściły chyba po immunosupresji. Obecnie moja naturalna temperatura nie sięga 36 a kiedyś twierdzono, że 38 to moja uroda Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brute
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie temperatura była pierwszym objawem przez wiele lat. Do tego doszły kolejne, ale trzymam wszystko pod kontrolą, tylko ta temperatura pozostaje bez zmiany, a ona mi najbardziej przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu (totalnie nie mam siły i nie mogę skoncentrować, a mam 27 lat i chcę pracować).

Zaintrygowałaś mnie tą akupunkturą, którą ja w sumie już skreśliłem (bardzo długo chodziłem na nią, ale tylko do jednej osoby). Chciałbym się zapytać czy tę poprawę jednoznacznie wiążesz z akupunkturą czy też inne czynniki mogły mieć wpływ? Zdaję sobie naturalnie sprawę, że na 100% nigdy nie można powiedzieć. Czy zdarzało się wcześniej, że ta temperatura Tobie przechodziła? Albo czy brałaś w tym czasie jakieś leki, które mogły mieć na nią wpływ? Jaka była temperatura przed i po akupunkturze?
Czy mogłabyś mi napisać gdzie chodziłaś na tę akupunkturę i do kogo (tutaj lub w prywatnej wiadomości)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brute
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katarzynadudek7 napisał:
Hej Smile U mnie temperatury odpuściły chyba po immunosupresji. Obecnie moja naturalna temperatura nie sięga 36 a kiedyś twierdzono, że 38 to moja uroda Wink


Hej, to bardzo pozytywna informacja. : ) A co brałaś i po jakim czasie zauważyłaś poprawę? Czy miałaś okazję zejść z leków i jeśli tak to rozumiem że temperatura pozostała niska?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Immunosupresantów nie biorę już pewnie od roku, wracam czasami do małych i średnich dawek sterydów ale temperatura nie wraca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawę po akupunkturze miałam na 100% , wtedy byłam na sterydach i immunosupresji ale temp była non stop.
Zadnych innych leków wtedy nie brałam , tylko to co wymieniłam.
dołożyłam wtedy akupunkturę i od razu temp spadła .
co ciekawe poprawy zdrowia nie było ale i tak czułam się lepiej

Moja pani doktor reumatolog wiedziała o tych zabiegach .
na pewno pomogła wtedy akupunktura.Ja chodziłam do lekarza z Chin, ukończył medycynę więc wiedział co robi .


.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brute
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katarzynadudek7 napisał:
Immunosupresantów nie biorę już pewnie od roku, wracam czasami do małych i średnich dawek sterydów ale temperatura nie wraca.

To super. A jakie wtedy immunosupresanty brałaś i po jakim czasie zauważyłaś obniżenie temperatury? Ja teraz jestem na metotreksacie.

Monika B napisał:

Moja pani doktor reumatolog wiedziała o tych zabiegach .
na pewno pomogła wtedy akupunktura.Ja chodziłam do lekarza z Chin, ukończył medycynę więc wiedział co robi.

A w jakim mieście te zabiegi? Tak jak pisałem moje doświadczenie z akupunkturą było do tej pory bez widocznych efektów, ale może warto spróbować jeszcze raz u kogoś innego (też po konsultacji z reumatologiem).


Ostatnio zmieniony przez Brute dnia Wto Gru 20, 2016 11:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brałam immuran i cellcept. Zmiana była po tych drugich, może też dlatego, że dłużej brałam. W sumie w tym czasie przestałam też łapać infekcje i odpukać w niemalowane nie choruję na nic poza toczniem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brute
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 20, 2016 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po jakim czasie brania CellCeptu zauważyłaś poprawę z temperaturą?
Ja mtx biorę teraz 5 miesięcy, na początek stycznia wyznaczoną następną wizytę u reumatologa i zobaczymy co dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adas1995
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 6

PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 7:19 pm    Temat postu: Re: Temperatura Odpowiedz z cytatem

cale szczescie wszystko okej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brute
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych reumatolog dodał sterydy do metotreksatu i czekamy na efekty. Na razie od sterydów czuję się wręcz trochę gorzej, taki bardziej pobudzony i poddenerwowany, ale pewnie potrzeba czasu żeby to podziałało. Ktoś ma jakieś doświadczenia jak sterydy podziałały na problemy z wyższą temperaturą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group