Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozstępy, samoocena
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Lip 11, 2005 9:17 pm    Temat postu: Rozstępy, samoocena Odpowiedz z cytatem

moje pytanie może wydać się wam głupie/dziwne ... mam straszne rozstępy i boję się, że skóra tak cienka może pęknąć. czy jest to wogóle możliwe ??? rozglądam się teraz za jakimś dobrym kremem, może znacie jakieś??? (nie znam się na kremach, a moja żona twierdzi, że jeżeli kosmetyki faceta w łazience zajmują powierzchnię większą niż kartka A5 to jest gejem, więc proszę o coś małych rozmiarów Very Happy ) ... pytam całkiem poważnie ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry na rozstępy jest balsam Vichy (niestety nie pamiętam dokładnej nazwy - taki w zielonej tubie), a najlepsze to będą kremy dla kobiet w ciąży. Pamiętać jednak musisz o jednym, rozstępy nigdy nie giną, jedynie zblakną.
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz Aneta ma racje, rozstępy już nie znikną, a ty albo za szybko rosłeś albo zbyt intensywnie ćwiczyłeś, dodam tylko że skoro masz sklonność do rozstępów, to musisz bardzo dbać o elastyczność skóry, i stosować na ciało Srodki / np. tak jak Anetka mówi - stosowane przy ciązy/ - jeśli to są jeszce młode rozstępy, to spróbuj smarować żelem który uzupełni kolagen / Collagen Beauty Black - czarny / - z mojego podwórka wyleczyl kobiecie blizny na policzku pooperacyjne / po czerniaku/ w tempie iście expresowym - może i dałby sobie radę z rozstępami,
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wam bardzo ... zaraz wybieram się do apteki po prochy, to od razu zapytam o te kremy ... a rozstępy mam pewnie od ćwiczeń, żeby nie wygladać jak słoń, choć nie intensywnych, bo ćwiczę tylko w domu ... jeszcze raz wam dziękuję ...

Ostatnio zmieniony przez Łukasz dnia Pon Gru 12, 2005 10:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam rozstepy i wlasnie przed chwila wrocilam od dermatologa ktory powiedzial ze nic tak na prawde ich calkowicie nie zlikwiduje a te ktore teraz sa czerwone na pewno zmienia kolor na porcelanowy. ja osobiscie uzywalam plasterkow vita skin i rozstepy kolo kolan zniknely calkowicie choc moze wam sie to wydac niewiarygodne Smile a zeby zapobiec pojawianiu sie nowych trzeba na przemian robic zimne i cieple prysznice a pozniej wetrzec krem (np. fissan w aptece ok 20zl wiem ze vichy tez sa dobre ale bardzo dorgie) Smile
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 6:04 pm    Temat postu: Rozstepy. Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak didulka mam rozstepy. Nie dlatego ze za szybko rozlam czy cwiczylam lecz dlatego bo na poczatku choroby schudlam 10 kg a potem przybralam 15kg. Skora nie miala jak pracowac i dlatego sie zrobily. Smaruje sie na zmane mascia robiona, mascia z MUSTELI i mam jeszcze przepisany zel na blizny. Po maly to blednie. Mam nadzieje ze calkiem zmienie kolor z czerwonego w bardzo jasny roz. Pytanie do didulki czy ty te plastry kupowalas w aptece?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lip 12, 2005 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ja ich nie kupowalam w aptece bo kosztowaly 63zl za 12 plasterkow a na allegro dokladnie to same a nie jakas podroba 39,99 tez za 12 plastrow Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Sie 14, 2005 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wyprubowalam bardzo fajny balasam na rozstepy. NIe jest tani ale przynajmniej widac poprawe. Nazywa sie Galenic Elancyl.
Trosze opisu tego balsamu:
Innowacyjna kombinacja trzech substancji aktywnych (glikolan guanidyny, ekstrakt z niebieskich alg słodkowodnych i glukonian cynku) intensywnie regeneruje istniejące już rozstępy i poprawia ich strukturę. Skóra staje się gładsza, rozstępy zostają zredukowane i nabierają kolorytu skóry. Delikatnie pachnący koncentrat posiada lekką konsystencję żelu i doskonale się wchłania.
W aptece kosztuje gdzie okolo stówy ale mozna zamawiac w internecie
http://www.sklep.vena-vita.wkrakowie.net/index.php?cPath=33_35

Mam nadzieje ze wam tez pomoze.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rozstępy proponuję krem sprowadzany przez dermatologa...ma nazwę TRIFFADIANE... jest drogi... kosztuje ok 80PLN za 125 ml.... jest gęsty i wystarcza na krótko, są za to efekty... sama mam całą masę rozstępów i ten krem pomógł mi baaaaardzo... ale przestały znikać... są dalej sine i robią się kolejne...a mijają już prawie 3 lata... Sad Teraz słyszałam, zę kremy firmy TOŁPA są dobre na rozstepy, nie są konkretnie na to, ale ponoć pomagają... właśnie je wypróbowuję Smile już myślałam, ze sa efekty....a to... hihihi... znowu zaczęlam nabierać wody... Surprised
Ale już jest prawie ok... z wodą... Wink teraz posmaruję trochę, poobserwuję.... zobaczymy... jak pomoże dam znac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazlam a dokladniej znalazla go moja pani dermatolog podobno super krem na rozstepy jest zalecany dla osob co jedza seterydy. a zreszta samni przeczytajcie

Skład:
Emulsja W/O/W - nowoczesne podłoze - zwiększa efektywność działania
Parafina (Parafina Ciekła) - 13%
Woda (Aqua) - 31%
Hydroxyoctacosany hydroxysterate 8% - stabilizator
Stearynian Sorbitanu Glicerolu - 1%
Centella Asiatica 1% - stymuluje syntezę kolagenu, GAG, działa przeciwzapalnie
Sorbitol 5,32% - natłuszcza, nawilża
Alantoina 1% - regeneracja komórkowa
Ozokeryt 6,03% - ozokeryt (wosk ziemny), wykorzystywany w leczeniu wielu dolegliwości. działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. dodatkowo sprzyja zanikaniu patologicznych zmian w tkankach. Oryginalny ozokeryt (skalny wosk pszczeli) stosowany jest w formie okładów, tamponów, maści itp. Stosuje się go również przy niedokrwieniach kończyn dolnych (normalizacja krwiobiegu)
Poloxamer 407 - 5,63%
Kwas jarzębinowy 0,075%
PEG -7 - uwolniony olej rycynowy - 0,075%
Methyl Paraben - 0,075%
Opis:

TRIFFADIANE jest nowoczesnym kosmetykiem przeznaconym do skóry z rozstępami. zawiera ekstrakt z Centella Asiatica wykazujacy silne działanie przeciwzapalne, przeciwdziałajace uszkodzeniom tkanki skóry, pozytywnie wpływający na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych.
Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzalnego za nawilzanie skóry. Jest znanym srodkiem o potwierdzonym działaniu regeneracyjnym, przepisywanym przez lekarzy od 20 lat (np. leki na gojenie się ran, gdy od skóry wymagane jest wielokrotne zintensyfikowana synteza włókien kolagenowych, warunkujaca zasklepienie ubytku).
Roślinne ekstrakty z Centella Asiatica są więc bardzo wartościowym składnikiem kosmetyków przeciwdziałających roztępom skóry.
TRIFFADIANE posiada kompleksową recepturę, o poliwalentnym (wielokierunkowym) silnym działaniu na naskórek i głębsze warstwy skóry, prowadzącym do poprawy ich elastyczności, nawilżania i kondycji.

Skuteczność i bezpieczeństwo zawartych w kremie składników została naukowo potwierdzona. zarówno badania kliniczne (przeprowadzone również na kobietach w ciąży) jak i praktyka dowodzą że Triffadiane jest sprawdzającym się kosmoceutykiem w zapobieganiu i leczeniu roztępów.
Triffadiane posiada skuteczność leku o dużej akceptowalności kosmetycznej, dzięki aktywnym składnikom i nowatorskim podłożu (podłoże kremu jest równie ważne jak składniki aktywne, ponieważ skóra dobrze nawilżona łatwiej się regeneruje) 0 trójfazowej emulsji O/W/O, zawierającej obok siebie dwie fazy tłuszczowe rozdzielone fazą wodną.

Dzięki tej technologii uzyskano:
Barzo wysoką użytkową wartość kremu, który wydaje się być mniej tłusty, niż jest w rzeczywistości.
Biodostępność aktywnych składników "przeznaczonych" w wewnętrznej fazie oleistej
Trwałe (ponad 18 godzin) działanie ochronne i nawilzajace kremu, który tworząc na skórze strefę na wpół okluzyjną optymalnie hamuje ucieczkę wody z naskórka.
Właściwości:

Leczy-zapobiega powiększaniu się rozstępów, zmniejsza już istniejące. Zapobiega - chroni przed pojawieniem się rozstępów. Zabiezpiecza przed szkodliwym wpłwyem kortyzolu, powodującego "kruchość" skóry.

Wskazania:

Jako profilaktyka lub leczenie rozstępów u kobiet ciężarnych, nastolatek w okresie dojrzewania, przy otyłości.
Podczas diety niskokalorycznej,
Osoby z genetyczną predyspozycją polegajaca na "kruchości" skóry zwiazaną ze słabiej rozwiniętą siecią kolagenowych włókien podporowych,
Kulturyści (szybki, niekontrolowany przyrost masy mięśniowej, przyjmowanie sterydów)
Sposób użycia:

Profilaktyka: stosować raz dziennie na miejsce objete zmianami przez okres 3 miesięcy.
Kobiety ciężarne: stosować od 4-go m-ca ciąży raz dziennie. Kontynułować przez 2 m-ce po porodzie.
Leczniczo: stosować 2 x dziennie na ukonstytucjonowane zmiany (widoczne rozstępy) min. orzez okres 3 miesięcy. .

Ważne:
Powodem tworzenia się roztepów jest "niwespółmierność" pomiedzy wytrzymałością skóry i siłami rozciągającymi ją (np. w wyniku szybkiego przytycia, wyczynowego sportu itp.)
Za wytrzymałość mechaniczną skóry odpowiedzialne są włókna kolagenowe. U wielu osób roztępy tworzą się w wyniku pewnej genetycznej predyspozycji. Okresem sprzyjającym jest okres dojrzewania,ciąża, otyłość, menopauza. Dochodzi wówczas do zwiększonej produkcji kortyzolu - hormonu kory nadnerczy, który uposledza funkcje fibroblastów, co z kolei spowalnia odnowę komórkową i syntezę kologenu. Efektem wtórnym jest atrofia (zanik) skóry i roztępy.
Pojawienie się roztępów na skórze zawsze wskazuje na patologię fibroblastu, a w konsekwencji: pękanie kolagenu. Gdy fibroblast "choruje" dwa podstawowe białka strukturalne (kolagen i elastyna), odpowiedzialne za elastyczność, nawilżenie i kondycję skóry są zmienione, co powoduje jej kruchość.
Wzmocnienie tej sieci np. poprzez stosowanie kosmetyku stymulującego powstawanie kolagenu w fibroblastach korzystnie wpływa na tendencję do roztępów u osób predysponowanych, a wiec :
- ludzi otyłych,
- nastolatek,
- w okresie dojrzewania,
- u kobiet w ciązy, w okresie okołomenopauzalnym i menopauzy,
- u kulturystów,
- w czasie przyjmowania kortykoidów,
- w trakcie diety niskokalorycznej,
- przy skłonnościach genetycznych,
Obecnie problem roztępów dotyczy coraz większej populacji zarówno bardzo młodych jak dojrzałych ludzi. Niepokojace są statystyki, wykazujące wzrastającą liczbę mężczyzn, zgłaszających się do lekarzy własnie z rozstępami. dziesięć lat temu na 10 leczonych z powodu rozstepów kobiet przypadał statystycznie jeden mężczyzna. Obecnie stosynek ten wynosi 2,5:1 (2,5 kobiet na 1 mężczyznę)

Jak wyglądają roztepy i jak się rozwijają ?

Są to równoległe wrzecionowate pasma najczęściej występujace na pośladkach, brzuchu, piersiach. Rozwijają się dwuetapowo.
Pierwsze stadium jest faza zapalą. Zmiany są czerwone, hypertroficzne (ubutki w tkance miekkiej). Jest to ostatni moment, kiedy stosowanie odpowiednich srodków medyczno-kosmetycznych może przynieść zadawalające efekty.
W drugim stadium - faza zanikowej, następuje ich zbielenie, zmniejszenie, a nawet czasem zanikanie, co niestety jest bardzo mylace. Sadzimy wówczas, ze problem mija samoistnie, podczas gdy on się tylko konstytuje w postacji blizny zanikowej.
Jakiekolwiek leczenie w fazie zanikowej, może jedynie zmniejszyć defekt skóry, poprawić jej wygląd, nigdy natomiast nie przywróci jej stanu poprzedniego.
Należy pamietać, że żaden kosmetyk, czy też lek nie jest w 100 procentach skuteczny. Roztępom należy przede wszystkim zapobiegać.

ostatnie zdanie jest bardzo wazne ale mozan za to je jakos "wybielić" nie beda sie tak zucac w oczy. zycze powodzenia
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.


Ostatnio zmieniony przez gusia_92 dnia Pią Wrz 16, 2005 7:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2005 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ups chyba sie powturzylam ale mysle ze dobrze bo kremy na rozstepy powinno sie co jakis czas zmieniac wiec ja caly czas pruboje. moze wlasnie ten mi pomoze chociaz troche. trzeba miec nadzieje. imoze ktos chcial by sie dowiedziec skad to wlasnie dla trego to napisalam.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakis czas temu kupilam na allegro prawdziwe algi morskie za 4zl i musze przyznac ze rozstepy po nich schodza rewelacyjnie albo nakladam na cialo gaziki nasaczone woda z nich albo jak juz urosna to je miazdze nakladam na cialo i owijam sie folia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jak bylam kiedys u lekarza to sie przerazil ze mozna miec takie rostepy, i pytal sie czemu nic z tym nie robie, to mu powiedzialam czego ja jush to nie probowalam. On mi wtedy poradzil zeby smarowac sie maslem, albo olejem - bo to najbardzoiej tłuste, lub innymi tego typu rzeczami, oliwkami.
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co ma robic niby to tluste? bo jakos sobie nie wyobrazam ze miamy by zejsc po tlustym Rolling Eyes
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozstepy nie zedja bylam z nimi u dwoch dermatologow i kazdy powiedzial to samo ja sie juz nimi nie przejmuje ale smaruje sie profilktycznie zeby teraz mi sie nie porobily kremem na rozstepy z ziaji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group