Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeciwciała
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Jola Very Happy
dobrze ,że w końcu jednak udało się znaleźć porządnego specjalistę Very Happy co do szpitala ciesz się ,że idziesz a nie martw ,zrobią Ci wszystkie potrzebne badania i to w jednym miejscu Cool Wink
jakie hmm ...to zależy ,ale z tego co piszesz to podstawowe na pewno,czyli wszystkie z krwi,mocz-badanie ogólne ,może posiew i DZM ,EKG,usg normalne i przepływowe naczyń .,chyba sporo można by wymieniać jeszcze heh..generalnie nie ma się co bać Very Happy dobrze,że kompleksowo zrobią przegląd ,będziesz spokojniejsza ...a i może zmodyfikują leczenie Very Happy
powodzonka i nie taki wilk straszny jak go malują Cool Wink Very Happy

aha jak jeszcze tam nie zaglądałaś to zapraszam ,masz do poczytania troszkę Wink

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
madziunia
Junior
Junior


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 13

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc wszystkim

prosze o porade... bo nie wiem co o tym myśleć. zrobiłam testy na przeciwciała ANA, dsDNA, SM, RO itd. i wszystkie te wyniki wyszły u mnie ujemne. jeśli u Was cos takiego sie działo prosze o jakies info, bo nikt z lekarzy nie chce na ten temat sie wypowiedziec. pozdrawiam, buziaczki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety seronegatywność wcale nie jest takim sporadycznym przypadkiem.Wielu z nas tutaj choruje czynnościowo-obraz kliniczny przemawia za istniejącą chorobą. Tak to już jest z ukł.immunologicznym.Nie jest powiedziane,ze nie masz tych p.ciał,ale może są na tak niskim poziomie,ze badanie ich nie "wychwytuje".Bardzo często tez p.ciała wychodzą pozytywnie,po czym ,przy następnym badaniu sa znów ujemne Rolling Eyes
Bardzo dobrze stałoby się gdybyś zajrzała na 1 str. tego tematu Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
madziunia
Junior
Junior


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 13

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm... jakbym miała sugerować się informacjami z pierwszej strony o przeciwciałach to mogłabym go zupełnie wykluczyć chociażby na podstawie tych zdań 'anty Sm - Wynik pozytywny świadczy o wystąpieniu tocznia, wynik negatywny nie wyklucza obecności choroby. Większość chorych ma przeciwciała anty dsDNA lub anty Sm, dopiero negatywne wyniki dla obu tych przeciwciał pozwalają wykluczyć tocznia. " . A ja nie mam żadnych z tych przeciwciał . Wiec jak mam to interpretować?? Na wynikach Ana , dsDNA , SM , RO , IgG i IgM , RNP/Sm, SS-A natywne(60 kDa) , SS-B, Scl-70, PM-Scl, Jo-1, Centromer B , PCNA, AMA-M2 pisze wynik- ujemny , zakres referencyjny - ujemny . Dzwoniłam do laboratorium żeby zinterpretowali mi ten "zakres" dokładniej i tam udzielono mi informacji że jeśli zakres jest ujemny to że w surowicy wcale nie było przeciwciał . Powtarzałam te badania juz 3 razy w ciągu pół raku i wyniki ujemne . Ale to że pół roku temu w styczniu w szpitalu wyszły przeciwciała ana - 320 - typ homogenny i ds dna to tez fakt ( innych nie wykryto).
Szukam pomocy na forum bo kto jak kto ,ale osoby które leczą się długo na tocznia mają moim zdaniem najwięcej doświadczenia i wiedzy . Tak na marginesie to więcej trafnych porad znalazłam właśnie na forum niż zostało mi udzielonych przez "specjalistów- lekarzy " . Bardzo prosze osoby które orientują się w tych przeciwciałach o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie . Buzki[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwazasz ze informacje z pierwszej strony są niedokładne albo niewiarygodne ?
moze przeczytaj powoli wszystkie posty z tej strony to sa nasze doswiadczenia i nasze badania jak widac u kazdego z nas jest trochę inaczej Po to powstał ten temat aby ogolnie zapoznac się z tematem i jak widac kady pisze troche inaczej to choroba ktora raczej nie da się zamknąc w ramki i stworzyc ogolnej reguły , Kazdy z nas jest inny u kazdego z nas tez badania wychodza inaczej interpretacje zostaw lekarzowi ,

proponuje wiecej czytac a potem powoli z tego wszystkiego ułozy ci się logiczna całośc, nikt na poczatku nie miał bladego pojęcia o chorobie , teraz udzielamy rad

ja sama nieraz wracam do porad aby sobie cos przypomniec, albo spojrzec na chorobę oczami innych
całe to forum jest zbiorem naszych doswiadczen i tłumaczen podstaw choroby ,analizy wynikow, itd
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madziunia
Junior
Junior


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 13

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, ja nie uważam, że te informacje na pierwszym poście są błędne - ja stwierdzam fakt. One są nieprawidłowe i wymagają korekty. Oczywiście jeśli moi lekarze się nie mylą z moim toczniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktem jest ze te inforamcje pochodza z ksiazek i artykułow z reumatologii pisane sa przez sławy w tej dzienninie a my tylko przytoczylismy wazniejsze rzeczy nas dotyczace
sa to dokładne przedruki z fachowej literatury medycznej wiec chyba raczej nie mogą byc nieprawdziwenierzetelne

co do ujemnych wynikow badan u mnie długo były w porzadku , ale cały zespoł objawow oraz inne wyniki wskazywały na chorobe z grupy kolagenoz, nie tak prosto jest trafic tak ze wyniki wszystkie sa dodatnie czesto człowiek ktory dobrze się czuje ma wszystkie testy dodatnie trudniej jak nie wychodza tak jak bysmy tego oczekiwali trzeba tutaj duzo cierpliwosci i dobrego lekarza ktory potrafi wyciagac wnioski
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie-stąd wynika taka ogromna trudnośc w diagnozowaniu tego typu chrób. NIe możesz podporządkowywać całej wiedzy reumatologicznej(nie wyciągniętej przeciez z kapelusza tutaj) Swojemu przypadkowi-gdyż kazdy z nas może mieć inny zespół objawów,inaczej w ogóle chorować,reagowc na leki. Zaufany,dobry lekarz-podstawa Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka interpretacja niewiele daje
czasem coś się pojawi w wynikach a wcale nie daje oznak chorobowych
a czasem wyniki są w miarę a choroba
poszerza swoje działanie
trzeba wziąć poprawkę na wszystko
najlepiej jednak trzymać się w miarę możliwości jednej pracowni i jednego lekarza - wtedy wygląda to bardziej obrazowo
nasze rady jak już pisała Monika wynikają z naszych bardzo różnnych doświadczeń , ale tak skomplikowany jest obraz tej choroby , która pojawia się często w towarzystwie jeszcze innej .
każdy z nas ma też przy tej samej jednostce chorobowej zastosowane inne leczenie , też dobierane i zmieniane tak by było coraz bardziej skuteczne
no i wszyscy czekamy na reemisję - to jedno co nas łączy
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
madziunia
Junior
Junior


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 13

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaje Wam racje- info z pierwszej strony są prawidłowe he he . Miałam wizytę u Profesora od chorób autoimmunologicznych i Pan Profesor wykluczył u mnie tocznia . Powiedział że on nie widzi podstaw żeby u mnie mówić o toczniu . mam zwykłe kłębuszkowe zapalenie nerek , a pół roku beznadziejni lekarze z Opola głównie wmawiali mi tocznia . Ręce opadają po prostu . Dodam jeszcze że wyniki ujemne przeciwciał nie świadczą o tym że w danej surowicy nie ma ich wcale . należy patrzeć na zakres referencyjny( w szpitalu tego nie podają - ja robiłam badania na własną rękę) i on musi być UJEMNY .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madziunia-no tak to bywa Wink ale uwazaj proszę,bo nerki to b.wrażliwy narząd.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JOLKA
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 172
Skąd: BYDGOSZCZ

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam właśnie odebrałam wyniki przeciwciał dsdna,ro,la,ac igm,aca iga wszystkie pozytywne!mam wizyte na 22 wrzesnia ale muszę zaspokoić swoją ciekawość Rolling Eyes mianowicie,czy te wyniki oznaczją regresje?czuję się w miarę dobrze więc niewiem jak to rozumieć do tego stwierdzili jeszcze zespół reynauda Crying or Very sad pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Very Happy
Najlepszym sposobem na zaspokojenie ciekawości jest lektura Wink

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
Tutaj masz wszystko nt przeciwciałach Smile

A tutaj o naszych chorobach: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816
Objaw R.b.częst towarzyszy ch.układowym lub tez na pojawia się na wiele lat przed wystąpieniem głównego problemu...
Co do samopoczucia-nie musisz się żle czuć,by mieć p.ciała pozytywne.Różnie jest-ja ,np.żle się czuję,a jestem seronegatywna Rolling Eyes Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AniaS
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: RADOM

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile
Mam pytanie jeżeli oprócz ANA dodatnich ma ASMA dodatnie to wyklucza tocznia?
pozdrawiam cielutko Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się,że najbardziej prawdopodobną przyczyną wysokiego miana ASMA i ANA we krwi jest autoimmunologiczne zapalenie wątroby, choc nie stanowi jednoznacznie o chorbie-trzeba jeszcze wykonac inne badania np. biopsję. W przypadku obecności obu rodzajów przeciwciał można wykluczyć układowy toczeń rumieniowaty (w toczniu miano ANA jest podwyższone, ale ASMA nie są obecne).
Poszperaj jednak jeszcze na Forum - szczególnie polecam posty Nenya. Pozdrawiam:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group