Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeciwciała
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AniaS
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: RADOM

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam autoimunologiczne zapalenie wątroby w zeszłym roku jak chorowałam na nerki lekarz powiedział, że to toczeń. Wydaje mi się że nie mam tocznia Smile . Teraz i tak muszę uważać na nerki i na wątrobę, ale nic to Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szakul
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam czy moze ktoś mi pomóc z interpretacją wyników przeciwciał
Bardzo prosze Smile


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/95bf99b402479497.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/beaba35d0dd7e91d.html


Czy te wyniki świadczą o tym ze jestem chory na autoimmunlogiczne zapalenie wątroby? takie jest podejrzenie niestety Sad

nie wykryto przeciwciał (ANA, SMA, AMA, anty-LKM, c-ANCA) wykryto tylko przeciwciała p-ANCA o mianie 160, o czym one świadczą ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przewciwciała ANCA - przeciw cytoplazmie granulocytów obojętnochłonnych.
Reagują z laktoferryną i mieloperoksydazą.
Obecność ich wskazuje na możliwość wystąpienia zmian zapalnych w obrębie naczyń krwionośnych, chorobach zapalnych naczyń (vasculitis np. leukocytoklastyczne zapalenie naczyń skóry, plamicę Henocha-Schönleina, krioglobulinowe zapalenie naczyń, zapalenie małych naczyń, ziarniniakowatość Wegenera, zespół Churg-Straussa, chorobę Kawasaki, guzkowe zapalenie tętnic oraz wielkokomórkowe zapalenie tętnic i chorobę Takayasu)

Wyróżniamy:
cANCA
pANCA
aANCA


hej Smile tak ciężko przeczytać początek tematu (pierwsza strona, gdzie jest wszystko pisane) i zobaczyć, co z czym się "je"?
polecam lekturę
Wink
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szakul
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga przeczytałem nie tylko początek a cały watek i z tego wynika ze przeciwciała p-Anca występują jak sama napisałaś prz takich schorzeniach jak :

Obecność ich wskazuje na możliwość wystąpienia zmian zapalnych w obrębie naczyń krwionośnych, chorobach zapalnych naczyń (vasculitis np. leukocytoklastyczne zapalenie naczyń skóry, plamicę Henocha-Schönleina, krioglobulinowe zapalenie naczyń, zapalenie małych naczyń, ziarniniakowatość Wegenera, zespół Churg-Straussa, chorobę Kawasaki, guzkowe zapalenie tętnic oraz wielkokomórkowe zapalenie tętnic i chorobę Takayasu)

Nie ma tutaj ani słowa o autoimunologicznym zapaleniu wątrob, a ja właśnie na podstawie wyżej załączonych badań gdzie wykryto przeciwciała p-Anca mam rozpoznanie autoiminologicznego zapalkenia wątroby a na tym wątku nic nie piszą o tym schorzeniu prz p-Anca

Więc sie już nie wiem co myślec ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj jeszcze tu,może coś się Ci wyjaśni

http://www.uck.gda.pl/files/badania_pdf/InformatorLIK.pdf

p-ANCA występuje też w Stwardniającym zapaleniu dróg żółciowych i Wrzodziejącym Zapaleniu jelita grubego.

Być może w morfologi wyszło u ciebie coś sugerującego chorobę wątroby

Jak już napisałeś masz tylko podejrzenie tej choroby a więc nie pełną diagnozę która jeszcze może się zmienić.
Spokojnie, zajrzyj na stronę poleconą przez Kingę Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny


Ostatnio zmieniony przez Iwonkahaha dnia Sro Lis 25, 2009 2:53 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow Autoimmunologiczne zapalenie wątroby (AIH)
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecność autoprzeciwciał w surowicy chorych z aftami nawracającymi
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
olia
Junior
Junior


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 6

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Pisałam już w `pierwszych krokach`, gdzie po krótce opisałam swoją historię i `pochwaliłam się` dobrymi wynikami badań. Za to dzisiaj, jak zaglądnęłam na stronę w moje wyniki, to troszkę entuzjazm opadł: ANA1 jednak dodatnie, czynnik V Leiden i antykoagulant toczniowy na szczęście ujemny. Jadę jutro do labo, żeby mi z tej zbankowanej krwi zrobili ANA2 - zobaczymy jakie miano wyjdzie.
Więc wygląda na to, że dłużej z wami zostanę.
Czekam jeszcze na wyniki: P/c. p. antygenom łożyska, P/c. p. beta-2-glikoproteinie I, P/c. p. fosfatydyloinozytolowi, P/c. p. fosfatydyloserynie, P/c. p. protrombinie, P/c. przeciw kardiolipinie. Do zrobienia pozostały dwa badania: nasienia (oczywiście to największy problem Laughing ) i Allo MLR+test cytotoksyczny.
Aha, tak teraz zaczynam wiązać pewne fakty - odkąd zaszłam w ciążę mam biegunkę - najpierw myślałam, że to od Duphastonu, ale przecież teraz go już nie biorę. Np. dzisiaj to prawie z kibla nie wychodzę. O tyle jest to dziwne, że zawsze miałam skłonność do zaparć. Jakieś 2 tyg. temu tak mnie zmiotło, że 2 dni leżałam - gorączka, bóle mięśniowe, biegunka, bóle brzucha utrzymujące się jeszcze przez tydzień. Do tego od zajścia w ciążę cały czas boli mnie głowa - przedtem nigdy mnie nie bolała - mogłam się nawet nie wiem jak ochlać i wypalić na jednej imprezie 2 paczki papierosów i nie wiedziałam co to ból głowy. A teraz to przekichane.
Macie jakiś pomysł?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszmy tu o przeciwciałach-resztę zamieść w swojej historii w Pierwszych Krokach,np.Poza tym,proszę o nieużywanie kolokwializmów,typu...kibel ,ok ? Confused

wracając do twoich ANA-masz wyszczególniony typ świecenia?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto mi powie coś o przeciwciałach Ro-52?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciwciała anty-SSA (Ro52 i Ro60) u chorych z zespołem suchości i ze zmianami skórnymi.
Jak wysokie masz miano?
Ja też od dawna mam dodatnie miano Ro52 ale jak wytłumaczyła mi docent nie należy tym się przejmować bo żeby postawić diagnozę zespołu Sjogrena trzeba spełniać jeszcze parę warunków.
Ja tylko dużo i często piję.Wszędzie noszę ze sobą butelkę.To mi aż tak bardzo nie przeszkadza i nie drążę tego dalej.
Co ma być to będzie.
Tylko spokój nas uratuje. Very Happy
Spróbuj używać wyszukiwarki.Jest bardzo pomocna i wiele można znaleźć. Wink
Nie musimy wyszukiwać tematów.Możemy zaznaczyć szukanie samych postów.To bardzo ułatwia poruszanie się po forum Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was ma dodatnie przeciwciała przeciwko gliadynie (AGA)?A jeśli tak, to czy można interpretować to w odniesieniu do tocznia czy to raczej odrębna sprawa?Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie bo jednak jestem trochę zielona... Jeśli mojemu tacie wyszły przeciwciała o typie świecenia ziarnisto-włóknistym przeciwko cytoplazmie czy jest to jakieś wskazanie do wykonania ANCA?
I jeszcze jedno... świecenie ziarnisto-włókniste - co to oznacza? Nigdzie nie mogłam znaleźć nic na temat tego właśnie świecenia...
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba umiejętnie wpisać hasło i opcje wyszukiwania zaznaczyć Wink

powtórzę i ja raz jeszcze w takim razie-to raczej nie reakcja alergiczna i musisz skonsultować się z prowadzącym -na pewno zleci przewidziane leki;stan zapalny stawów kolanowych jest b.bolesny;

u ciebie diagnoza nadal niepewna?tzn.twardzina-toczeń?
zapalenie choćby 1 większego stawu jest jednym z kryteriów toczniowych ,ale istnieje jeszcze MCTD i overlap syndrom-ciekawe jak to się potoczy u ciebie ...?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
malwinaa
Kadet
Kadet


Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 32

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak można interpretować wyniki ,że wykrytyo przeciwciała ale wynik jest wątpliwy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group