Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeciwciała
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annaewa32
Junior
Junior


Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Proszę doradźcie mi, które przeciwciała przeciwjądrowe mogą mieć związek z chorobą układu pokarmowego (refluks kwaśny, żółciowy, zaburzenia perystaltyki całego układu pokarmowego, problemy z przełykaniem, bóle w klatce piersiowej,żołądku i jelitach, gastropareza, atonia jelit, zaburzenia perystaltyki trzonu przełyku, niewydolność wpustu, wzmożone ciśnienie górnego zwieracza przełyku, cuchnące stolce pokryte śluzem, stan zapalny przełyku z nadżerkami i zapalenie żołądka)? Mam dodatnie ANA 1 miano 1:320, typ homogenny. Wykonam ANA2, czy jest sens robić ANA3? w 2006 r miałam podejrzenie syndromu Sjogrena. Czy powinnam i jest sens wykonać P-ciała przeciw komórkom okładzinowym żołądka (zażywam od 4 lat inhibitory pompy protonowej), P-ciała przeciw komórkom ślinianek ,P-ciała przeciw receptorom acetylocholiny , Przeciwciała przeciw mięśniom poprzecznie prążkowanym (receptorom cholinergicznym) i przeciwko mięśniówce serca (Miasthenia gravis) (IIF)?
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca". — Paulo Coelho
"Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary".
— Johann Wolfgang Goethe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze to nie pomogę po prostu nie wiem,
zazwyczaj jak nie wiem to nie piszę
odpisuję zebyś nie pomyslała ze ktoś cię olewa
nie wiem , przykro mi Embarassed
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
annaewa32
Junior
Junior


Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci za odpowiedź. Zrobię najpierw ANA2 i potem zobaczę. Czy miano przeciwciał 1:320, może występować też u ludzi zdrowych (zdrowa to ja nie jestem), ale chodzi mi o to, czy taki wynik zawsze świadczy o chorobie autoimmunologicznej?
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca". — Paulo Coelho
"Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary".
— Johann Wolfgang Goethe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pokrzywa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 22, 2012 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po powrocie z wakacji wszystko oszalało,

mam ANA 1:640 i po raz pierwszy dsDNA 1:320, bardzo bolą mnie stawy rąk i nagle, dosłownie w kilka dni wejście na 1 pietro powoduje zadyszkę, bóle w klatce piersiowej
a teraz najważniejsze - zrobiono mi kapilaroskopię - wynik - nie mam choroby tkanki łącznej - czyli co? można mieć ds DNA bez tocznia?
_________________
Daleki brzeg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokrzywka moja córka ma wysokie ANA, nie ma dodatnich dsDNA a ma stwierdzoną układową ch.t.ł. Kapilaroskopie tez miała robioną i ma wynik OK. Jezlei masz objawy i wyniki dodatnie to raczej masz chorobę, ale czy koniecznie Toczeń to nie mam pojęcia. To już lekarz powinien sie wypowiedzieć.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokrzywka, może to pomoże:

http://www.doz.pl/zdrowie/h1300-Przeciwciala_przeciwjadrowe_ANA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy możecie mi pomóc w interpretacji moich wyników, bo trochę się pogubiłam. Mam stwierdzone Nieokreślone Zajęcie Tkanki Łącznej, ale jako podejrzenie Tocznia Układowego, natomiast moje ostatnie wyniki ANA to:
- miano 1:640 typ świecenia ziarnisty
- nie wykryto przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA
- Scl-70 + (wynik pozytywny)
- PCNA ++ (wynik silnie pozytywny)

Czy ktoś z toczniem miał podobne wyniki ?
Z tego co czytałam Scl-70 występują w twardzinie, sama już nie wiem...
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pokrzywa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za info, choć link wiecej postawił pytań niż odpowiedział Smile,
czy to faktycznie znaczy że dsDNA jest charakterystyczne dla tocznia układowego? na końcu było interesujące zdanie o sprawdzaniu poziomu przeciwciał w celu kontroli postępów choroby lub efektów leczenia ... jak często powinno się robić badania?
ostatnio miałam robione na początku lipca, przed wakacyjnym wyjazdem czy teraz przy zaostrzeniu objawów jest sens powtórzyć?
wymyśliłam, że zrobię ponowne badania i dopiero potem pójdę do lekarza, niestety naprawde sporo czasu trzeba będzie czekać Sad
_________________
Daleki brzeg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialam skontrolowac ANA po miesiacu przyjmowania lekow. Jestem poczatkujaca dopiero w tym, czekam na ten wynik i zobacze jakie dalsze zalecenia beda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od początku mojej choroby i diagnostyki mam dodatnie p.ciała Ro-52, najnowszy wynik jest silnie pozytywny (+++)-intensywność 26, kontrola (Ws) 124.Wiem tylko tyle, że obecność tych p.ciał może powodować zaburzenia przewodnictwa w mięśniu sercowym. Czy ktoś w Was ma może te p.ciała i orientuje się z czym to jeszcze może być związane (np.miopatia?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam tylko anty-Ro intensywność 46-z sercem nie mam problemów-bardziej nerki,obwodowy układ nerwowy(parestezje,neuropatie itp),różne wysypki skórne,nadwrażliwość UV no i bóle stawów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokrzywka, u mnie tylko dsDNA wychodzi, choruję na SLE z zajęciem nerek. Tak jak napisali, przeciwciała dsDNA stanowią swoisty marker tocznia. Z drugiej strony powinnaś spełniać jeszcze wiele innych kryteriów. Ja osobiście mam powtarzane te przeciwciała przy każdym pobycie w szpitalu, jeśli lekarz stwierdzi,że należy je powtórzyć, to zrób to:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pokrzywa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 5:51 pm    Temat postu: przeciwciała Odpowiedz z cytatem

Kaimil ,dzieki, czyli nie wyrzucilam pieniedzy na te badania po paru miesiacach, mam jeszcze jedno dziwaczne pytanie: czy jest jakas roznica miedzy anty dsDNA a zwyklym dsDNA Smile W internecie spotykalam oba pojecia i zastanowilam sie
_________________
Daleki brzeg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ciekawe, aż poszłam sprawdzić moje wyniki i na nich piszą: przeciwciała anty dsDNA (w IgG). Ale poniżej, gdzie podają interpretację wyniku jest zapis dla dsDNA, tak więc raczej te dwa zapisy oznaczają to samo:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Sob Paź 27, 2012 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nieśmiało się przypomnę, czy nikt nie ma podobnych wyników czyli PCNA i Scl-70 ?
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group