Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeciwciała
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cola napisał:

2. Movals (?)

Ja biorę Movalis, to lek przeciwbólowy.
Co do przeciwciał, to u mnie trwało 4 lata zanim pojawiły się te konkretne wskazujące na chorobę. Na początku miałam przeciwciała 1:1280 i czułam się lepiej niż teraz gdy przeciwciała spadły do 1:640.
Mi lekarka powiedziała mi , że nie leczy się przeciwciał, tylko pacjenta i ważne są objawy.
A inne wyniki badań masz dobre ? OB, CRP itd ?
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cola
Junior
Junior


Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Tak, możliwe, że jest to lek przeciwbólowy, ponieważ bóle mam bardzo silne...
Badania cały czas były ok, czasem z małymi odchyłami od normy, teraz być może z powodu leków mam wszystkie wyniki z lekką nadwyżką lub niedoborem, lekarz powiedział , że są to wyniki idealne,ale miewał już pacjentów z takimi wynikami..Wątroba trochę podwyższona,kilka punktów poza normą.

Co do CRP to raz było ono podwyższone, podczas zapalenia stawu żuchwowego, kiedy to z bólu dwukrotnie straciłam przytomność (!!!).
Wtedy CRP wynosiło ok 70. Jak żuchwa odpuściła to CRP spadło do zera.
6 razy miałam bardzo bolesne zapalenie tego stawu i zdecydowanie
nie da się porównać tego bólu do niczego, czego doświadczyłam. A nie jestem osobą nadwrażliwą.
Inne bóle które mam opiszę jako silne, ale nawet nie porównuję do tamtego...Dlatego dostałam tan lek przeciwbólowy właśnie

Co do czasu o którym mówisz - mi lekarz powiedział, że właśnie tyle może to trwać..A jak często w ciągu tych 4 lat powtórzono Ci ANA?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ana miałam robione łącznie 3 razy od 2008 roku. Pierwszy raz wynik 1:320, drugi 1:1280, trzeci 1:640 i z oznaczeniem konkretnych przeciwciał.
Generalnie ja dopiero niedawno zaczęłam leczenie, wcześniej jak większość miałam problemy z diagnozą. Jak masz ochotę to przeczytaj mój wątek.
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cola
Junior
Junior


Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak mogę wejść na Twój wątek? Jestem tu nowa i jeszcze się nie poruszam po forum zbyt dobrze Smile Możesz wkleic link?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Wto Gru 31, 2013 1:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cola
Junior
Junior


Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Skorogoszcz

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jesli chodzi o przeciwciala o typie swiecenie centromerowym od prawie 30 lat mam rozpoznanego tocznia ale teraz oprocz świecenia homogennego i ziarnistego miano1:320 doszlo swiecenie centromerowe miano1:2560 problem polega na tym ze obniozone dopelniacze C3i C4 nie swiadcza o twardzinie ograniczonej o jaka zaczynam byc dodatkowo podejrzana bo zmoan na twarzy i konczynach nie mam cos w tym wsystkim nie pasuje objawy świadcza o jednym jak i cześć wyników a przeciwciala o czym innym nie idzie sie w tym polapac naet lekarzom dostalam skierowanie na tk z zwiększona rozdzielczoscia by zbadac płuca jak najdokładniej czy nie ma tam jakis zmian swiadczacych o nakladaniu sie kilu chorób woprócz tocznia bede wdzieczna za kazda opinie n aten temat ...
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiu wyszło ci wysokie miano przeciwciał centromerowych , czyli coś jednak się dzieje , bo tego nie mozna przeoczyć ,masz rację niski dopełniacz też tu nie pasuje
masz jakies zmiany typowe dla twardziny ?

z drugiej strony tych chorob masz sporo ,być może to organizm sam z siebie " swiruje " ( sorry ) ale tu wszystko jest tak duża zagadką a toczen nadal nie jest taki przewidywalny jak się wydaje
musisz poczekać na badania, nic innego nie zostaje
zmian w przełyku nie masz ? typowych dla twardziny ?
zmian skornych?
jeszcze jedno po tylu latach chorowania mogą i raczej będa zmiany w płucach,i to od tocznia także
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2013 5:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przelyku to nie wiem ale na twarzy i skorze nic sie nie zminilo lekarz tez juz mnie obejrzal postaram sie dostac jak najsybciej na ten TK laryngolog tez czeka w kolejce bo i wyszly pogrubienia sluzowki i mam troch problemu z oddychaniem i zatokami i wiele innych ale dziei za pomoc
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carola
Junior
Junior


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 28
Skąd: Opole

PostWysłany: Sro Maj 01, 2013 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Znalazłam dość ciekawą prezentację dotyczącą przeciwciał:
http://www.reumatologia.amp.edu.pl/pol/Files/gvfiudrfvgds.pdf

Ale nie to jest głównym tematem mojego postu...
Przeczytałam wszystkie tu strony i nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a mianowicie:
czy któraś z was spotkała się z przeciwciałami mitochondrialnymi Hep-2?
znalazłam bardzo mało informacji jeśli chodzi o inne choroby związane z występowaniem takich p/c prócz pierwotnej marskości wątroby...
Jak już pisałam w wątku o mojej chorobie mam raczej większe prawdopodobieństwo wystąpienia tocznia niż marskości wątroby. I dlatego chciałabym dowiedzieć się o nich trochę więcej w kierunku tej choroby.

Na str laboratorium, które wykonywało mi badania znajduje się tylko informacja:
"P/c. p. mitochondrialne (AMA) met. IIF
Znaczenie kliniczne:
Głównie występują w pierwotnej żółciowej marskości wątroby, są jednak wykrywane także w toczniu trzewnym, zapaleniu mięśnia sercowego, kile, zespole antyfosfolipidowym i twardzinie układowej."

W poszukiwaniu odpowiedzi natrafiłam na plik pdf, w którym ujęto różne typy przeciwciał w tym przeciwmitochondrialne.
tu link:
https://www.uck.gda.pl/files/badania_pdf/InformatorLIK.pdf#page=3&zoom=auto,0,63

może komuś się przyda Smile
Ja wiem więcej np, że typ M1 odpowiada toczniowi i kile, muszę się jeszcze dowiedzieć czy można prócz oznaczenia typu M2 (które wykonują w większości laboratorium) zrobić oznaczenia na inne typu.
Wydaje mi się, że tak powinno być, ale ...
Może Wy wiecie coś więcej na ten temat ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grasien
Junior
Junior


Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Pomorskie

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy oznaczajac ANA Immunoblot bede miała oznaczenie anty dsDNA i anty Sm?Bo tak czytam i czytam i juz nie wiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś spotkał się z takimi wynikami:

ANA2
Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1: 640 dających na komórkach
HEp-2 obraz świecenia ziarnisty i chromosomów.

(ANA3 ujemne)

nic konkretnego nie mogę znaleźć...

we wcześniejszym badaniu ANA2

Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1: 640 dających na komórkach
HEp-2 obraz świecenia ziarnisty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

christiane
Cytat:
- ziarniste, plamiste – może świadczyć o 1) przeciwciałach anty SSA lub anty SSB – występujących przy SLE i Sjogrenie, 2) przeciwciałach anty Sm (anty –Smith) typowych dla SLE, 3) przeciwciałach anty RNP obecnych przy SLE, MCTD, RZS, twardzinie

te chromosomów to chyba po prostu tak napisane hmm szczegółowo ?, bada się komorkę a wiec i chromosomy , ktore sa najważniejszą jej częscią
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pon Lis 18, 2013 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, Pluskotko dzięki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 6 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group