Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Slonce a lekarstwa........
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 4:44 am    Temat postu: Slonce a lekarstwa........ Odpowiedz z cytatem

temat sie kiedys przewijal ..pomyslalam jednak ze sa pewne rzeczy ktore nalezy przypominac
Kazy z nas wiem ze przy naszych chorobach slonce szkodzi ...ale nalezy tez pamietac o tym ze zazywanie niektorych lekow takze niekorzystnie wplywa na nasz organizm w zetkniecu ze sloncem......
Kilka przypomnien.....szczegolnie niebezpieczna jest pod tym wzgledem aspiryna , srodki przeciwreumatyczne, moczopedne...leki na arytmie...i niektore antybiotyki . Takze leki przeciwdepresyjne.......i przeciwcukrzycowe.
To samo dotyczy osob ktore lecza sie preparatami z dziurawcem.......zazywaja melise.......albo pija duzo soku z selera.....
Pamietac tez nalezy o paniach stosujacych HTZ......lub zazywajacych srodki antykoncepcyjne.....
Polaczenie tych skladnikow ze sloncem moze doprowadzic do poparzen slonecznych .........powstawania brzydkich brazowych plam ..oraz roznych zmian skornych .....Szybciej niz w innych przypadkach moze takze dojsc do udaru......pamietajmy o tym ......nie tylko dla siebie ale dla naszych bliskich .....Gdy boli glowa lepiej zazyc ibuprom niz aspiryne......
To tak dla przypomnienia......w nocy nie spalam i wymyslalam rozne rzeczy .....moze sie przyda....... Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamuska
Gość





PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko,przy SLE podobno wogóle nie powinno się opalać.Myślę,że to jednak sprawa dość indywidualna.Córka uwielbia słońce,czuje się zdecydowanie lepiej gdy się poopala,oczywiście bez przesady.Ja zażywam prawie wszystkie wymienione przez Ciebie leki i specjalnie nie uciekam przed słońcem.Myślę,że wśród zdrowych ludzi też są tacy którym słońce szkodzi.Wszelka ekstrema niewskazana.Pozdrawiam słonecznie-mamuśka. Smile
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakonczylam post...........alowami ..............pametajmy o tym nie tylko dla siebie .....ale i dla naszych bliskich.......czyli jak uwazalam ludzi zdrowych .......
A teraz jescze maly komentarz........kolezanka zazanaczam zdrowa.....
pare dni temu pokazala mi brzydkie brazowe plamy wystaszona ze jest chyba bardzo chora.....ale wspomniala mi ze cos tam ja pobolewa......okazalo sie ze pila duzo dziurawca.....i lezala pare dni na plazy...
Dlatego przypomnialo mi sie zaraz ...ze dziurawiec szkodzi ......Po co ktos ma sie zle czuc......po kąpieli slonecznej tylko dlatego ze razo zazyl 2 aspityny .i nie wiedzial ze w takim wypadku ze sloncem ostroznie?.....my to wiemy ale wiedza tego ludzie zdrowi......czasami mozna podpowiedziec.....lub przypomniec......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamuśka
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 59
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej się z Tobą Moniko zgadzam.Nawet na herbatce czy ziółkach z dziurawca jest uwaga osłońcu i właśnie część leków ziołowych uspokajających jest robiona na bazie dziurawca.Aktualnie,ulotki są prawie przy każdym leku i warto je czytać nawet jeżeli bierzemy ten lek od lat bo wiedza ciągle idzie naprzód i czs stosowania pewnych leków wynosi już przeszło pół wieku i dopiero teraz wychodzą skutki uboczne. Pozdrawiam-mamuśka.
_________________
niepoprawna optymistka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słońce i niedoczynność tarczycy czy haschimoto (jak u mnie). Sucha skora i jeszcze wystawiać na słońce brrr szkaradztwo.
A sterydy też wysuszają skórę , więc motylki zanim wystawicie swoje ciało do słońca to żeby później nie Shocked
A tak wogóle to w taki upał lepiej iść do kina z klimatyzacją na "Madagaskar". Teksty sa mocne haha a przebojowa piosenka "...wyginam swoje ciało..."" A zresztą idźcie a potem pogadamy (pośmiejemy się) Laughing Laughing Laughing
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamuśka
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 59
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież ja nikogo na słońce nie wysyłam,szczególnie w takie upały i w dodatku w godzinach południowych.Ale posiedzieć pod krzakiem bzu z prześwitujacym słońcem w dodatku w miłym towarzystwie uwielbiam i polecam - mamuska.
_________________
niepoprawna optymistka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja sie zapraszam .....pod krzaczek i do milego towarzystwa......jescze lezaczki i cos .......do picia .moze byc soczek.........i wystarczy......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamuśka
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 59
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko,nie ma sprawy,czuj się zaproszona a masz b.blisko do mnie,bo Katowice są tuż koło Tychów.Nawet winko może być i lody!mamuska. Smile
_________________
niepoprawna optymistka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Monika ..
kiedy bralem plaquenil lekarze
wiele razy mowili mi
zebym niewychodzil na slonce
niewiem czym to moglo grozic ..
czasem sie tam wyszlo na slonczeko
ale jest wshystko ok Laughing
=====================
Tak jak martek ..
również polecam tą coooltową bajke [madagaskar] Very Happy
"I like to move it, move it..
..I like to move it, move it..
..You like to..
..move it!!.." Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katowic sa wystarczajaco blisko ........i chyba mam twoja kandydature na nasze spotkanie we wrzesniu ...ostatnio umawiaklysmy sie do Lidii wllasnie w Katowicach ......Wiem ze to corka choruje .wiec zapraszamy tez rodziny .a ty jestes z nami wiec chyba jestes jedna z nas......
Monika......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamuśka
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 59
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki,że potraktowałyście mnie jak "swoją"!Córce powiem jak wróci z wakacji,a ja czy na wózku inw.będę miała możliwość uczestniczyć w Tym spotkaniu?Chętnie poznałabym Was osobiście.Całuski i......być może do zobaczenia.Wczesniej będę oczywiście na forum.mamuska. Smile
_________________
niepoprawna optymistka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego myslisz ze wozek to problem.......problemem jest tylko transport z reszta sobie poradzimy .......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamuśka
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 59
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to świetnie,bo transport jest do załatwienia przeze mnie.Dzięki za dobre chęci i zaproszenie,mamuśka.
_________________
niepoprawna optymistka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś się przestraszyłam i będę prowadzić kampanię przeciwko opalaniu czy na słońcu, czy w solarium....nawet jeśli ktoś sam z siebie nie jest uczulony na słońce ani toczeń się nie zaostrza, to trzeba pamiętać, że bierzemy LEKI które nas osłabiają i mogą ze słońcem ufundować nam czerniaka...ten daje przerzuty na węzły chłonne....
WYBÓR NALEŻY DO WAS

tutaj z kampanii społecznej:




_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natalina
Junior
Junior


Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: OPOLSKIE

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno temu, poszłam sobie beztrosko na basen po sulfasalezinie (tak sie chy ba pisze?) Nie przeczytałam ulotki, że jest fotouczulający. Po paru dniach dostałam pokrzywki, po paru następnych zaczęłam puchnąć. Szyję miałam szerszą od głowy, byłam nieprzytomna. Trafiłam na dermatologię, gdzie mnie ledwo odratowano. Wypadły mi prawie wszystkie włosy, brałam koszmarna dawki encortonu, ale wyszłam z tego. Pozostała mi od tego czasu alergia na sulfonamidy i czytam zawsze już ulotki w lekach!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group