Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stare jaki świat :) Dziecko...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narcyziu - gratulacje! Wszystkie dzieci nasze są!!! Całusy dla córeczki i dla męża!! Na bank załatwicie wszystko pozytywnie,a Wiki wynagrodzi Wam ten trud i ogrom milości,jaki na Nia przelewacie.
Bardzo sie cieszę...
Powodzenia,trzymam kciuki,baaardzo mocno. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również przyłańczam się do gratulacji i życzępowodzenia w załatwianiu wszelkich spraw Buziak
_________________
Szczęście jest jak słońce lecz nawet na słońcu znajdują się plamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marii
Junior
Junior


Dołączył: 25 Lis 2004
Posty: 9
Skąd: lipusz

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 5:28 pm    Temat postu: Stare jak świat Dziecko Odpowiedz z cytatem

Gratuluję Kasiu, ja z mężem też myśleliśmy o adopcji, ale ku naszemu zdziwieniu okazało się że zaszłam w ciążę. Synka urodzilam w lutum 2006 r. jest zdrowy, pomalutku zaczyna chodzić, jest bardzo radosnym chłopcem. Życzę Ci abyś też w najbliższej przyszłości mogła się cieszyć z swojej pociechy, a może nawet i kolejnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleczek
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choruję od dwóch lat...Teraz mam czas emisji i niby jest wszystko git nie mniej jednak boję się nawet myśleć o ewentualnym macierzyństwie, jestem po prostu pełna obaw, a zważywszy że w tym roku kończę 24 lata robi się to nieco czasowy temat między mną a moim chlopakiem...Co mam zrobić by pozbyć się zbędnych obaw?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakładam, iż mimo remisji i poprawy stanu ogólnego wciąż pozostajesz w kontakcie z lekarzem? Jeśli tak, warto z nim porozmawiać, a nawet jest to konieczne. Czytałaś chociażby ten wątek, lub ogólne podsumowanie całego problemu, który wciąż budzi obawy: Ciąża, Dziecko, Toczeń - podsumowanie
I tak, jak pisałem - celem pozbycia się zbędnych obaw, konieczny jest stały kontakt z lekarzem prowadzącym. Poza tym, nastawienie psychiczne też się liczy - pozytywne masię rozumieć Wink
Jesteś kolejną osobą, która (być może) przeczyta te słowa: na forum jest obecnych wiele szczęśliwych matek (i ojców - jak równouprawnienie, to równouprawnienie Wink ), które (-rzy) również byli pełne(i) obaw. Wszystko jednak dobrze się skończyło, czego i Tobie życzę. Powodzenia! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oleczek napisał:
...Co mam zrobić by pozbyć się zbędnych obaw?


Powiem tylko tyle Oleczek Smile Nie ma najmniejszych szans żebys wyzbyła się obaw. Każda kobieta w ciąży ma obawy a co dopiero my. Kobieta,która choruje ma watpliwości jeszcze zanim zajdzie w ciążę. I pewnie każda z tych Motylków które sa mamusiami miały obawy i przed ciążą i w czasie ciązy, a teraz obawiają się o swoje pociechy. I tak juz zostanie, bo rodzice marwią się o dzieci nawet jak są już dorosłe Smile
Ja tez miałam obway, watpliwości. Nawet nie wiem ile godzin przegadaliśmy z moim nozeczonym, a teraz juz mężem. Nie liczyłam juz badań i wizyt u lekarzy, ktore byly ścisle związane z przygotowaniami do ciązy. Ale od poczatku wiedzialm ze jak nie zrobie wszytskiego co w mojej mocy to kiedys nie bede mogla spojrzec „sobie samej prosto w oczy". I dalej jestem zdania ze trzeba walczyc o swoje marzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narcyzia rewelacja!!! Życzę Wam dużo słońca i trzymam kciuki 15ego, oby wszystko udało się po Waszej myśli i Wiki odnalazła szczęście w nowej rodzince Slonko

Oleczek przygotuj się dobrze do ciąży-to możesz zrobić i w ten sposób przynajmniej można wyeliminować część obaw i zagrożeń. A co potem?-nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz. Najważniejsze, że choroba wcale nie przekreśla macierzyństwa. Trzymaj się cieplutko Psiak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOje Kochane Motylki......Dzieki wielkie:)
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta to ujęła najtrafniej - nie można wyzbyć się obaw, to byłaby czysta brawura Laughing
ciąża "toczniowa" jest ciązą zwiększonego ryzyka, dlatego staranne przygotowania a potem stała opieka lekarska (bo np. może być potrzebne wpomaganie farmakologiczne w trakcie ciązy) są po to by ryzyko zminimalizować, ale "wyzerować" się go nie da...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takich grup podwyższonego a nawet wysokiego ryzyka jest więcej, ,a mimo to rodzą sie dzieci i to dzieci zdrowe, a u kobiet gdzie ciąza przebiega prawidłowo, nie ma żadych przeciwskazań do ciązy dziecko rodzi sie chore, , to nigynie wiadmo, nikt , nie jest na 100% pewny ,ze jego dziecko nie będie miało wad genetycznych, że urodzi sie zdrowe, żana kobieta w ciązy nawet te , które sa zdrowe rodzą chore dzieci, trzeba zaufac i wierzyc , że dziecko urodzi sie zdrowe a takie szanse są i to ogomne, przy wspołpracy lekakrzy i przyszłej matki wszytko powinno byc dobrze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleczek
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam wszystkim z całego serducha:) Już mi jakoś tak od razu lżej...Oczywiści jestem pod opieką pani doktor reumatolog z Lubina i nie narzekam bo wyniki mam całkiem całkiem choć w przyszłą środę mam badanie eeg do zrobienia bo cuś mi się niedobrego w główce chyba robi:(No nic zobaczymy co to będzie, diś jest dobrze, bo głowa nie boli no i znalazłam to forum i od wczoraj nie czuję się już tak samotna...

Aaaa i jeszcze mam pytanie...Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy możliwe przy toczniu jest branie tabletek antykoncepcyjnych?Moja pani doktor kręci nosem, choć mój ginekolog nie widzi przeciwskazań...Czy znacie może jakieś w miarę bezpieczne?

***
Moderator: Proszę zapoznać się z zasadami Netykiety!
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=832
zabrania ona dublowania własnych postów, nalezy korzystać z opcji Edit, by poprawiać/dodawać coś we własnych wiadomościach.
Zaleca się równiesz korzystanie z naszej forumowej Wyszukiwarki:
http://toczen.pl/forum/search.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat powrzający sie czesto w naszych postach jest tego dużo, ale w wiekszości , mowa jest aby nie stosowac tabletek , poczytaj tutaj i namawiam do uzycia wyszukiwarki tam znajdziesz multum infiormacji, tutaj masz tego tego sporo

Antykoncepcja raz jeszcze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleczek
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielgachne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oleczek, koniecznie zalicz wątki obowiązkowe w Dziale Pierwsze Kroki Laughing
to naprawdę dla twojego dobra, łatwiej i sprawniej będziesz się poruszac po forum, a Wyszukiwarka to twój Przyjaciel Wink
wątek podrzucony ci przez Monikę to tylko jednen z wielu na ten tamat, udanych łowów na resztę Very Happy


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Pią Sty 12, 2007 6:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oleczek
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie tam jestem i czytam, czytam i raz jeszcze czytam...I dobrze, że sama w domku jestem bo nikt mi nie przeszkadza hehe:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group