Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stare jaki świat :) Dziecko...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie karzda mama martwi sie o swoje skarby...ja tez przezywam podobnie karzdy ból dziecka...i odrazu doszukuje sie sama nie wiem czego Rolling Eyes kiedys pamietam jak synek był chory brał zastrzyki co rano jeździlismy do przychodni pewnego piątku synek wstał z płaczem i powiedził ze niemoże wstac z łożka ..myslałm ze zartuje bo niechce na zastrzyk jechać ale naprawde nie mógł ustać na własnych nogach.. spanikowani pojechalismy do przychodni ..doktorka stwierdziła ze to po zastrzyku ale mając na uwadze moja chorobe przepisała skierowanie na wszystkie badania za 2 dni poszałm z córą bo dopadło ją grypsko nóżki ją bolały i tez przepisała skierowanie na badania wszystkie jakie mozliwe okazało sie ze wszystko jest OKI a to panowała taka grypa u nas co zwalała z nóg ..potem jeszcze wiele osób zachorowało na podobna grype Shocked pierwszy raz taka widziałm grype łamanie w kościach owszem ale żeby nieustac na nogach...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu, jak Malutka ma biegunkę i tak wysoką gorączkę, to lepiej idź z nią do lekarza, o takie maluszki szybko się odwadniają i to może być niebezpieczne

pozdrawiam cieplutko i dużo zdrówka życzę Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Kasieńko,już byliśmy u lekarza...dostała ospamox,lakcid,smectę i jeszcze kropelki do ucha.....bo dodatkowo podejrzewa zapalnie ucha.Temperatury już nie ma,ale ......taka jest marudna i płacząca,najgorsze są nocki.
Oj....z dzieciaczkami niestety swoje trzeba przejść.......a z trójką to juz w ogóle ....ciągle coś.
Na dokładkę Kuba piszczy ,że ząb go boli,napuchł.....no i jeszcze dzisiaj muszę gnać do dentysty. O zgrozo !......żeby tylko buzię otworzył i pokazał...panicznie boi się borowania.


Pozdrawiam.Kasia.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak to wcale nie jest dziwne że dzieci boją sie borowania bo nawet dorośli maja kłopoty z leczeniem tym sposobem..dużo zalezy od podejscia dentysty niektorzy maja takie metody że każde dziecko w końcu poddaje się bez krzyków i szarpań nie nalezy dziecka zbytnio stresować bo potem nie bedzie chiało nawet o dentyscie słyszeć..ja tego problemu z moimi nie miałam bo dentysta był tylko profilaktycznie w szkole...a potem ortodonta no i usuwanie mleczaka ale chirurgicznie bi miał korzeń...to słyszałam że syn trochę krzyczał i robiło mu sie słabo ale dzielnie to rwanie zniósl..przy 3 małyxch dzieci to naprawde jest co robic zwlaszcza jak choruja ja dzięki Bogu mam juz odchowane i z chorobami raczej nie ma problermu są rzadko...trzymam za Ciebie kciuki by wszystko poszlo dobrze ..pozdrawiam Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspólczucia, masz ciagle bieganine , a jak juz dziecki chore to koszmar,
spróbuj małemu cos obiecac, niekoniecznie ,ze cos mu kupisz, ale jakąs nagrodę za dzielność u dentysty to działa Wink
pznuje grypa o bardzo burzliwym przebiegu , jest to grypa jelitowa, spowodowana rotawirusem,najbardziej i najczęsciej choruja dzieci , wczoraj mówiono o tym w telewizji, dziecku musisz dawac pić jak najwięcej bo szybko się odwodni ale to chyba juz sama dobrze wiesz,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Sob Sty 19, 2008 4:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu na moje dzieciaki dobrze dział gorzka czekolada ... do tego zalecają banany i ja podaję jeszcze jagody mam specjalnie odłozone na takie oto przypadłości bo z dziciakmi to różnie bywa Zdrówka zycze...a z ta grypa jelitową to trza uwarzać bo ona szybko sie rozprzestrzenia i nowi domownicy mofga ją podłapać ..jeszcze raz dużo zdrówka życze!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj było znacznie lepiej niż wczoraj,mam na myśli biegunkę,może smecta pomogła.Mała sporo pije,to najważniejsze.....troszkę boję się nocy...ale mam nadzieję,że będzie ok.
Dentystę przeżyliśmy,nie dał sobie wprawdzie zaleczyć...ale chociaż ząb został otwarty,żeby nie doszlo do stanu zapalngo.Ale były łzy Crying or Very sad ....jak u krokodyla.......No a po wszystkim,stwierdził...po co ja ryczałem,przecież nie bolało.
Z najstarszym nie mam takich problemów,do dentysty idzie bez większego stresu. Ostatnio musiał mieć wyrwane dwie piątki mleczne..całkiem jeszcze zdrowe..... przed założenim aparatu ortodontycznego. Ja prawie zemdlałam....jak zobaczyłam jakie zęby mleczne mogą mieć korzenie...a on...luzik.
Dziewczynki,jeszcze trochę...to otworzymy sobie temat...między nami mamuśkami....he,he.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też mam encortonowo- heparynowe dziecko .
wszystko się udało , dziecko skończy w lipcu 6 lat
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
ASIA30
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: Sieradz

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad

Ostatnio zmieniony przez ASIA30 dnia Sob Sty 19, 2008 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asiu moze sama sobie poczytasz .? jak sama pisałas chcesz na tym forum poznac istotę choroby bo mało o tym wiesz co wiec stoi na przeszkodzie zeby samej poczytac a nie prosic o gotowce , nie mamy tutaj takiego zwyczaju aby udzielac info. na e- maila

jesli juz to pomagamy komus w pisaniu pracy dyplomowej czy naukowej ale nie odpowiedamy na takie prosby

sterydow masz ilośc minimalna , lekow bardzo mało a lekarze zawsze będa ostrzegac, bo zawsze pewne ryzyko istnieje ale szansa jest

jesli poczytasz cokolwiek na tym forum sama zrozumiesz, ze chorzy tutaj mają dzieci biorąc wieksze ilośc lekow ale w czasie ciazy sa pod scisła opieka lekarza wspólpracując z nimi


trochę to nietaktowne i zbyt proste
zajrzyj tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2549, a wczesniej masz całe 20 stron na ten temat


przestrzegaj Nietykiety kazdy uzykownik forum powinien dawac także cos od siebie nie tylko brac,, oraz korzystaj z wyszukiwarki forumowej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ASIA30
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: Sieradz

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Ostatnio zmieniony przez ASIA30 dnia Nie Sty 20, 2008 10:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszenie o pomoc nie jak najbardziej wskazne ale pomocą nie jest forma odpowiadania na e- maila
jesli masz jakies konkretne pytana pytaj kazdy kto wie chętnie udzieli ci odpowiedzi sama podałam ci linka gdzie możesz wyczytac to co cie interesuje
jest jeszcze cos takiego jak wyszukiwarka gdzie wpisując to co cię interesuje uzyskasz masę odpowiedzi
nie masz cię co obrazac bo to dotyczy wszystkich tutaj a Wielki Brat jak nazywasz moderatorow jest tutaj po to aby to forum słuzło wszystkim jak najlepiej

i jeszcze jedno
nie piszemy duzymy literami to też Netykieta
pisząc duzymi literami krzyczysz tutaj nie trzeba krzyczec kazdy stosuje się do Nietykiety i dlatego to forum funkcjonuje , mysle ze nikomu nie sprawia to kłopotow

poczytaj spokojnie temat ktory ci podrzuciłam , a na całym forum jest multum informacji znajdziesz to co chcesz ,

pytac możesz zawsze ale oczekuj odpowiedzi na forum aby przy okazji słuzyły wszystkim ,

napisz nowy temat co chcesz wiedziec bez dołacznia tego aby odpowiedzi kierowac na e- maila, i bedzie ok, mysle ze ludzie się odezwą , bez obraznia się to jest forum ktore słuzy wszystkim chorym ktorzy szukają info. nie odpisywalismy nigdy na pytania na e- maila bo do miejsce otwarte a wiec słuzy wszystkim zrozum
pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ASIA30
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: Sieradz

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za duże litery przepraszam, to niechcący wciśnięty Caps Lock. Obrazać się nie mam zamiaru. A adres podałam tylko, gdyby ktoś się chciał skontaktować poza forum, chyba, że to też jest zabronione??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie jest ,
ale na forum uzyskasz duzo informacji ludzie chętnie się dziela swoimi doswiadczeniami a wiec wystarczy napisac i czekac dostaniesz odpowiedz szybciej tutaj bo będzie to służyć nam wszystkim przejrzyj to co ci podrzuciłam jest tego duzo bo poprzedni temat ma 20 stron a czytajac będziesz dowiadywac się sporo rzeczy ktore ci na pewno wiele wyjasnią

spokojnie przejrzyj forum sporo kobiet urodziło dziecko na arechinie
jak pisałam masz niewiele lekow ( jak na razie ) a wiec poczytaj i porozmawiaj z lekrzem i poszukaj ginekologa ktory zna się na chorobie ktora dotyczy ciebie, resztę znajdziesz własnie w temacie Ciąza częśc 1 i 2 oraz w innych pokrewnych tematach
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ASIA30
Junior
Junior


Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 27
Skąd: Sieradz

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"13. Staraj się doradzać innym, a nie bagatelizować ich problemy lub je wyśmiewać - każdy był kiedyś początkujący, zdezorientowany, sfrustrowany, niepewny i zagubiony. "
Ten punkt Netykiety przypadł mi jakoś szczególnie do gustu. Polecam więc cierpliwości i wyrozumiałości moje ewntualne przyszłe potknięcia i dziękuję za informację
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group