Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Coś dziwnego :/ (guzek na powiece)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 2:27 pm    Temat postu: Coś dziwnego :/ (guzek na powiece) Odpowiedz z cytatem

Aż mi trochę głupio pytać ale może ktoś z Was ma pomysł co to jest, albo zetknął się z czymś podobnym? Mam pod skórą na powiece taki dziwny, twardy guzek. Nie jest to jęczmień. Nie boli, to miejsce nie jest zaczerwienione, nie przemieszcza się i nie rośnie. Po prostu pewnego dnia go zuważyłam to przy robieniu makijażu i tak sobie jest i nie chce zniknąć. Zaczyna mnie to już trochę denerwować. Na pewno powiecie, żebym zapytała lekarza i tak zrobię. Pokażę dermatologowi przy następnej wizycie, ale może tym czasem ktoś mi tu odpowie, co to może być?

Ostatnio zmieniony przez Sugar dnia Pią Sty 18, 2008 6:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmmm... Ten opis jakby pasuje do mojego 'guzka'. Mam go na ramieniu i jest pozostałością po ugryzieniu przez owada. Nie wiem, czy to to samo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem. Ale gdyby mnie coś ugryzło to pewnie pamiętałabym, że na początku było jakieś zaczerwienienie i ból, a nic takiego nie kojarzę, po prost pewnego dnia zauważyłam wypukłość pod skórą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 2:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak mówiła moja babcia prezent od życia , bo skoro nic nie ugryzło , nie boli , ale oczywiście pokaż u dermatologa (choc oni zawsze chcą wszystko wyciąć na spółę z chirurgami)
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, Sugar, a moze to od zbyt wysokiego cholesterolu... Moja mama miala juz kilka razy usuwane (przez dermatologa)... w sumie niegroźne,ale moze denerwowac. Jakie masz poziom cholesterolu?
pozdrawiam
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwne dziwne.... Question Question Question
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Nie wiem jaki mam poziom cholesterolu. :/ W sumie to odżywiam się pod tym względem zupełnie beztrosko. Ale jestem dość młoda, mam 23 lata i szczupła, więc nigdy nawet nie przyszło mi do głowy, żeby się tym martwić. Myślicie, że to tłuszczak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zolwik
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: warszawa

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tak sobie myślę, (mogę się oczywiście mylić), że to może być gradówka. moja mama miała gradówki na powiekach, było ich w sumie szesc - gradówek nie powiek Laughing - na poczatku miała jeden guzek, nie bolał i nic się z nim nie działo, potem zrobiło się wiecej, bolały i powiekszały się. miała zabieg u okulisty, podczas którego wszystkie gradówki zostały ususnięte, mało sympatyczna sprawa. z tego co się orientuję to jak jest to małe to można chyba jakąś maść stosować,ale nie jestem pewna. może powinnaś do okulisty z tym powędrować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiulka co Ty takie cos pod skórą może byc od cholesterolu mnie cos podobnego zrobiło sie ale na ścięgnie duzego palca od nogi i narazie tez nie boli po prostu jest.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiakuc, w sumie nie wiem czy złogi cholesterolowe (bo tak to nazywają) mogą sie pojawiać w innych miejscach poza powiekami .... Chyba specjalista to musi zobaczyć i ocenic...
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogą się pojawic w roznych miejscach ale dobrze to pokazac w trakcie wizyty lekarzowi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie to moje draństo nie znika i nie jestem pewna, ale chyba jest nawet trochę większe. Nie jest podobne ani o tłuszczka, ani do prosaka ani do niczego co znalazłam w internecie. Jestem naprade zaniepokojona. Nie pokazałam ostatnio tego interniście, jak byłam ostatnio, bo miałam inne sprawy, ale teraz się chyba tym w końcu zajmę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz ?
byłaś u lekarza i nie pokazałaś?
to w takim razie co my tu tobie poradzimy?
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A bo byłam, ale to było po szczepionkę, ciśnienie i jeszcze mu zawracałam głowę tarczycą, bo tak mi się ubzdurało, że może od tego mam takie wahania nastroju, ale nie, no i to zeszło na plan dalszy... Zresztą sądzę, że on też niewiele by poradził, chyba muszę z tym do dermatologa. Napiszę co to w końcu było.
A może nie do dermatologa, bo to nie jest właściwie problem skórny tylko coś wyraźnie pod skórą. Tylko wtedy do kogo, okulisty? Jak myślicie? Czy do okulisty trzeba mieć skierowanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugar napisał:
A może nie do dermatologa, bo to nie jest właściwie problem skórny tylko coś wyraźnie pod skórą. Tylko wtedy do kogo, okulisty? Jak myślicie? Czy do okulisty trzeba mieć skierowanie?


Pod skórą to znaczy gdzie? Wink Dermatolog powinien rozpoznać problem, a choroby skóry nie ograniczają się do objawów widocznych "na zewnątrz".
O ile się orientuję, do okulisty nie trzeba mieć skierowania. Nie zastanawiaj się tylko śmigaj po weekendzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group